дуфастон и фолиева киселина

  • 1 593
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
здравейте,
искам да попитам ако някои може да ми отговори на следния въпрос,
ВРЕДНО ЛИ Е ДА ПИЯ ДУФАСТОН И ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА ЕДНОВРЕМЕННО?
Още съм в начален стадии на бременност и получих леко прокървяване.Изписаха ми дуфастон за всеки случаи и ми казаха че няма нужда от фолиева киселина а аз друго съм чела. Затова моля ако някои е запознат по въпрос да ми помогне.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

# 1
  • Мнения: 3 376
Разбира се, че може, даже е препоръчително (в смисъл такъв - те нямат нищо общо, но щом си бременна фолиевата киселина е задължителна). ФК е за да предпазиш плода от спина бифида, а Дуфастона е за задържане.

# 2
  • Мнения: 12
благодаря за светкавичния отговор ще приема съвета ти защото и аз така мисля
БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!!! Grinning

# 3
  • Мнения: 4 700
Фолиевата киселина е zадължителна. Не мога да повярвам, че все о6те има лекари, които не я дават.  ooooh! Най малко 0,4 мг на ден. А zа дуфастона са ти каzали вече.   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 718
Фолиевата киселина се приема минимум три месеца преди планирана бременност и през първите три месеца на бременността.

# 5
  • Мнения: 2 019
Разбира се, че може, даже е препоръчително (в смисъл такъв - те нямат нищо общо, но щом си бременна фолиевата киселина е задължителна). ФК е за да предпазиш плода от спина бифида, а Дуфастона е за задържане.
Peace

# 6
  • Мнения: 1 095
Фолиевата киселина се приема минимум три месеца преди планирана бременност и през първите три месеца на бременността.
Лали,ами ако се случи така ,че бременноста ми се забави повече от 3 месеца, трябва ли да спра фолиевата киселина?
 Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 324
doroty_dencheva фолиевата киселина е водоразтворимият витамин В12. Не се натрупва в организма и не е необходимо да го спираш след 3 месеца прием. Важно е да бъде приеман поне три месеца преди забременяване Wink

Успех!

# 8
  • Мнения: 1 335
tedithebear, можеш спокойно да приемаш ФК и Дуфастон - едното е витамин В12, другото е синтетичен хормон (прогестерон). Нямат нежелани реакции
doroty_dencheva, фолиевата киселина е витамин. Излишното количество в организма се освобождава с урината. Може да се пие и повече от три месеца.
Успех и на двете момичета!  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 095
Верити и Аркана,много ви благодаря ! Вие сте чудесни !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт