как научихте бебетата си на биберон-залъгалка?

  • 4 522
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 272
дъщеря ми е само ма кърма и не е получавала биберон-залъгалка досега,за да не се отбие.в началото ми се беше наложило да отсъствам за по няколко часа през деня и таткото я беше хранил с изцедена кърма от шише.сега обаче въобще не иска да пие от шише.на два пъти пак оставях изцедена кърма,но не искала да пие от шишето и  плакала през цялото време докато се върна.
другият проблем е,че започна да си смуче ръцете или пък ръкавите.залъгалка въобще не мога да ипредложа,защото отваря широко устата като за сучене от гърда и после се дави.пръстите на ръцете и са вече зачервени и изприщени.с сигурност не е гладна,прави го и след сучене за занимавка.моля ви дайте ми съвет как да я науча на залъгалка?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За мен никога не е стоял проблемът, че ще се отбие от залъгалката...
"Научих" я още в родилния дом- беше постоянно гладна и само ревеше  Tired
Сега вече е дърто магаре и още не мога да я отуча.
Но във всеки случай, избирам залъгалката пред ръцете  Peace

# 2
  • Мнения: 6 164
Още от родилното му я дадох, да свиква с нея и да не лапа палеца. Иначе то не пречеше да си го кърмя, той правеше разлика между двете.

# 3
  • Мнения: 576
Още от самото начало! Бебетата имат вроден рефлекс за смукане. Сега обаче мисля, че ще имам проблем с отбиването, защото и през нощта се буди и си я иска!  smile3541
П.П. Купих и една специална биба за отказване - щом й я сложа в устата-веднага я плюе! newsm12

# 4
  • Мнения: 1 517
нашият красавец така и не се научи, все я плюеше. Нас ни спасяваше шишето с вода, иначе трябваше постоянно да виси на гърдите ми! Знам, че биберонът трябва да наподобява зърното, опитай с шише за биберон, те са по-големи и широки.

# 5
  • Мнения: 2 047
   След като упорито отричах бибероните два месеца, една нощ се дереше и просто не издържах и й го мушнах в устата - оттогава всички спим спокойно  Grinning
 
   Може би на твоето бебе му трябва малко верме за да започне да прави разликата - кое пуска и кое - не.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 243
След като смених 3 биберона, най сетне си хареса последния.Не искам да и давам,но ние се научихме вече да си смучем палеца. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 079
Някои бебчета просто не я искат и не могат да бъдат научени.
Примери, колкото щеш! А защо толкова държиш да я научиш?

# 8
  • Мнения: 625
Със сигурност е по-лесно на майката ако детето ползва залъгалка,а и самото дете е по-спокойно.Аз научих(ако може така да се каже) синът ми на около 2-3 месеца.И след известно време едва го отучих.Аз пробвах различните видове и така разбрах кои той предпочита.Но от разговори с други майки май оропедичните каучукови са най-предпочитани от бебетата.Ние ползвахме на Baby Nova.

# 9
  • Мнения: 2 616
Моят юнак го бяха научили сестрите в болницата, щото беше сигурно най- гръмогласният и ревливият там и на тях като им писне и му врат биберона в устата. Сега самичък си го търси.

# 10
  • Мнения: 865
Изпробвай различни видове залагалки-силиконови,каучокови ,различни форми докато бебка си хареса.Не се притеснявай,че ще се отбие ако е със залъгалка.По-добре биберон-залъгалка отколкото ръцете в устата.

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Моят син плачеше много веднъж и му сложих залъгалка и така се научи, но като заспи си я плюе сам и я търси, само ако е неспокоен. Дано успееш, но не си го поставяй за цел.

# 12
  • Мнения: 4 915
Лапа си ръцете, защото сега ги е "открило" и вече умее да контролира движението им така, че да си ги навре в устата.
После ще започне да си лапа играчките.
После - крачетата.

Това са етапи от нормалното развитие на бебето - така се учи да координира движенията на крайниците си, така изучава света.

Не е правило, че ако не смуче биберон, ще смуче пръст. Голямата ми дъщеря залъгалка не ползваше, и пръст не смучеше, кърмена е почти 2 години.
Бебето също е кърмаче, не давам биберон, лапа си целите ръце.  Laughing Като се научи да държи играчки и дрънкалки - тях ще лапа.

Биберонът не е правило, а само опция, без която също можеш.

# 13
  • Мнения: 2 677
Още от родилното му я дадох, да свиква с нея и да не лапа палеца.

И аз така.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 671

Не е правило, че ако не смуче биберон, ще смуче пръст. Голямата ми дъщеря залъгалка не ползваше, и пръст не смучеше...

С моето бебе положението е точно такова. Смучеше си пръста за някакъв пеиод от месец и нещо, но сам се отказа без да получава алтернативи. Не че не е имал достъп до биберони - бабите му направиха една прилична колекция от марки и видове в стремежа си да смуче биба като "нормалните деца" Wink

Относно храненето с шише - никога не сме имали успех с това пособие. Пропи вода преди няколко месеца направо от чашата, но за по-малко бебче може да се пробва хранене с лъжичка или със сламка.

Общи условия

Активация на акаунт