Пюрета с мед и шоколад???

  • 1 276
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
От известно време гледам по магазините пюрета в едни такива странни комбинации, които са недопустими за деца под 1 год. - каша "Лека нощ" със шоколад /Хип/...  Rolling Eyes Или мед и ябълки /Хаме/...  Shocked На всичкото отгоре са дадени за деца над 4-мес. /ако не се лъжа/.  Crazy Кой ги купува тези неща???  Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 1 433
И аз се  Shocked Shocked онзи ден в магазина. Моята е на 8м., а не й давам още такива неща.

# 2
  • пловдив
  • Мнения: 398
 Naughty

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Е, нали повечето майки не признават Бг пюрета и се доверяват изцяло на вносните- те да му мислят  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 153
Е, нали повечето майки не признават Бг пюрета и се доверяват изцяло на вносните- те да му мислят  Crossing Arms
smile3501

# 5
  • Мнения: 5 362
Е, нали повечето майки не признават Бг пюрета и се доверяват изцяло на вносните- те да му мислят  Crossing Arms
Joy
Правилно Peace

# 6
  • Мнения: 1 701
Е, нали повечето майки не признават Бг пюрета и се доверяват изцяло на вносните- те да му мислят  Crossing Arms
Аз мисля, че независимо какви пюрета купуваш /лично аз купувам всякакви - според съдържанието/, трябва да го правиш информирано, а не да се водиш от това дали са български или вносни!  Naughty

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Е, нали повечето майки не признават Бг пюрета и се доверяват изцяло на вносните- те да му мислят  Crossing Arms
Аз мисля, че независимо какви пюрета купуваш /лично аз купувам всякакви - според съдържанието/, трябва да го правиш информирано, а не да се водиш от това дали са български или вносни!  Naughty

Правилно си схванала мисълта ми  Peace Но конете с капаци са много и съм сигурна, че такива пюрета наистина се ядат от 4месечни бебета  Confused Но... щом Хип казват, значи може. Виж, ако беше пюре на Ганчев... мале, мале  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 8 242
То ако се водиш по етикетие..
Мойто е на 11 месеца, а още не е яло някои от пюретата за 4 месечни (според препоръките на производителя  ooooh!) ..
И четете ситните текстове - какво точно съдържа, че в едно еднокомпонетно (бананово май беше) пюре (на Нестле) имаше и портокалов сок, че и сок от ананас и не знам още какви щуротии  Shocked
За сухото мляко и глутена няма да споменавам.. Че ги ръгат под път и над път (без да се съобразяват за колко месеца са писали, че е подходящо)..

# 9
  • Мнения: 2 677
Правилно си схванала мисълта ми  Peace Но конете с капаци са много и съм сигурна, че такива пюрета наистина се ядат от 4месечни бебета  Confused Но... щом Хип казват, значи може. Виж, ако беше пюре на Ганчев... мале, мале  #Cussing out

Много добре казано! Много добре!   bouquet

# 10
  • Мнения: 6 164
Има всякакви, не се учудвай, 50% от пюретата на пазара е невъзможно да ги дадеш на съответната възраст. И за българските и за вносните важи. Или ще е с глутен, или с горски плод, ягоди и пр.

Правилно си схванала мисълта ми  Peace Но конете с капаци са много и съм сигурна, че такива пюрета наистина се ядат от 4месечни бебета  Confused Но... щом Хип казват, значи може. Виж, ако беше пюре на Ганчев... мале, мале  #Cussing out

Да, някои много се предоверяват на марката, а в хипските пюрета се откриват много повече "изненади" /като люспи на праскови/, на които не им е там мястото, спрямо Ганчевите, с които досега гафове не сме имали.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Но... щом Хип казват, значи може. Виж, ако беше пюре на Ганчев... мале, мале  #Cussing out
Мдааам, важно е да са от скъпите маркови, нали?

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз пък съм купувала и от скъпите маркови и от Ганчев,но все още не съм давала пюре с мед и шоколад.Не знам каква е разликата какво пюре купуваш,ако си свикнал да четеш внимателно етикетите.

# 13
  • Мнения: 1 986
  На ХИПП имат и спанак със сметана за след 4-ия месец,но аз не мисля да давам толкова скоро Naughty
  А относно "невъзможните комбинации",въобще няма да се учудя,ако някои майки дават на децата си с мед и шоколад,вчера видях как една майка изсипа захарче за кафе в устата на 10 месечното си бебе Shocked

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Пюрето с мед не мисля,че има проблем да се консумира и от по-малки бебета.Меда минава през термична обработка,така че бактериите на ботулизма се убиват.

Общи условия

Активация на акаунт