НЕ ГОВОРЯТ!!!!!!!!

  • 1 460
  • 11
  •   1
Отговори
МОЛЯ за малко помощ!Момчетата ми са на 2,4 год. и единият не убелва и дума.Другият е малко по-приказлив,но казва само 5-6 думички в общи линии.Свекърва ми каза,че нейно познато дете на година и половина било ходило да сурвака за нова година и аз се чудя дали нещо не е наред.Свеки е мноого досадна,но........ #Cussing out ако е права?

# 1
  • Мнения: 2 950
Моят племенник проговори на 2,6 г. Племенницата ми на 1,6 г. Дъщеря ми от един месец някъде дърдори вече. Всяко дете е различно. Ще проговорят - особено момчетата по-късно проговарят!  Hug

# 2
  • Мнения: 2 757
Възможно е да е права - децата проговарят различно. Всъщност ако си разбират всичко, ако гледат детски филмчета е добър показател и скоро ще проговорят. Аз също се притеснявам за моя син, който дори и не разбира много неща, нищо не казва освен бебешко бръщолевене, не проявява интерес към филмчета и това много му спъва развитието. На ясла е от 4 месеца, там всички деца на неговата възраст говорят думи, някои дори изречения и всичко разбират. Ама ние сме различни  Sad

# 3
  • Мнения: 1 895
Ще проговорят, момченцата винаги малко по-късно от момиченцата започват да боравят с думичките Laughing

Един виц по този повод:
Родители имат две дечица, момченца, голямото е ученик, малкото 2-3 годишно. Дребосъка не иска да говори и притеснените му роднини започват да го водят при всякакви специалисти търсейки причината. Гледали го какви ли не доктори - всичко му е наред, но продължава да не говори. Примирили се родителите, отказали се, минали се години - малкият мъж бил вече почти на възраст за училище и един ден на обяд както си седял казал: Супата е студена! След първоначалната бурна радост на фамилията от първите му думи, майка му го попитала: Сине, изключително радостна съм,че можеш да говориш и най-сетне ти чух гласа, но не разбирам защо до сега не каза и дума? А той невинно я погледнал и казал: Досега всичко беше наред Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 965
 Joy
Хареса ми вица.

Не знам дали наистина момченцата проговарят покъсно, но често това важи за близнаците - все пак те лесно се разбират помежду си и не изпитват особена нужда да бъдат разбрани от другите в началото.
А и всяко дете е различно.
Кристияна проговори около 2-та годинка - и аз съм споделяла тук, че не говорят. Тя плямпотеше само на бебешки и постоянно трябваше да я уча и да и повтарям, докато си изчисти говора. А Ванеса проговори около 2 г. и 5 мес. - и изведнъж се оказа, че просто е пропуснала "проговарянето" - започна да говори много гладко и правилно. Едва преди 1-2 месеца (а виждаш лентичката отдолу) наистина започнаха да говорят и да правят смислени изрази и изречения.
Всъщност проблем се търси едва след 3-тата годинка, а повечето деца проговарят между 2-та и 3-тата.
Не се притеснявай, ако виждаш, че чуват, разбират и изпълняват каквото им кажеш.

# 5
  • varna
  • Мнения: 1 012
найстина има още време за да проговорят,но за да си по спокойна можеш да им направи по един преглед при специалист- фунданална ехография и да види той дали всичко е наред, не искам да те плаша -моя приятелка вследтвие тежка бременностт-сина и не проговари а и още не говори (вече е на 5г) милия се родил с кистичка на мозъка и тя притискала точно този център който отговаря за говора и му правиха операция-успешна Peace и сега чакаме Praynig.но при вас мио се струва че за такова нещо и дума не може да става-все пак сте близнаци и щом и 2та неговорят значи не е това,ами е въпрос на време да започнете да бърборите Simple Smile успех,да са ти живии здрави

# 6
  • Варна
  • Мнения: 552
Ще проговорят ,няма страшно.Момчетата са по- бавни в това отношение.Моите проговориха след 2-та година,сега не мога да им затворя устите.Дъщеря ми проговори доста по -рано.

# 7
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 237
       Не се притеснявай. И моите проговориха късно - някъде около 3-тата си година. И аз се обезпокоих, обаче ми обясниха, че това е нормално, особено за момчета - близнаци. После не можех да им затворя устите.   Peace

# 8
  • Мнения: 2 013
А бърборят ли нещо помежду си, нещо, което ти не разбираш?

# 9
  • Мнения: 3 336
И аз да се включа, Ели първоначално бърбореше повече, сега нещо не говори толкова, но пък Ники напредна, изтърсва ти ги едни такива, че чак да се хванеш за главата Blush Онзи ден каза на бавачката "мама ти"  #Crazy А като беше на година и 1 месец давах плодов сок от кутийка със сламка и редувах ту на него, ту на нея, но те нямат търпение и щом извадя сламката от устата им започват да мрънкат, а по едно време Ники се обърна, посегна към кутийката и каза съвсем ясно "дай плодовете" #Crazy После обаче не повтаря Laughing

Иначе казват "Тао-тао" за чао, ба ба /бау бау/, ба /банан или балон, значи и звете Joy / Ники казва и ето, там и ета там в комбинация и опааааа hahaha

Свакърва ми ги научи как е катерица на френски и понеже имаме една препарирана в коридора и като ги питаш къде е катерицата на френски и ходят и показват Laughing

На детската площадка една майка каза, че дъщеря й на година и половина говорела с изречения, а пък сина й на 1г и 4м. все още нищо не казва. Така че явно си е индивидуално.

Моите гледат редовно сънчо и разни детски предавания, особено събота и неделя - улица Сезам, бате Енчо и разни други. Ели гледа с по-голям интерес, така че нищо чудно и тя да пропусне проговарянето и направо да започне с изреченията Laughing

Сигурна съм, че и твоите ще проговорят. Ходят ли на ясла всъщност?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
Ще проговорят!Просто им трябва малко повечко време.Момченцата проговарят по -късно.Не обръщай внимание на хората ,кой какво приказва.

# 11
NE OBRASHTAJTE VNIMANIE NA SRAVNENIJA S MONO-DECA! Tova si e princip, blagodarenie na kojto si spestjavam edin kup nervi! Njama smisal da se jadosva i trevozhi chovek - bliznacite sa si specialna kategorija i vsichko idva, rano ili kasno, i se opravja. Vazhnoto e da umeem da mu se radvame Simple Smile
Macu (izvinete za latinicata)

Общи условия

Активация на акаунт