"Второ висше?!Да бе,да?!"

  • 3 676
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Хайде и аз да сезапиша тук. Hug

Иска ми се да поуча още малко. Не веднага, а когато дребния попорастне. И понеже имам страст - фотографията Heart Eyes, мисля да е това.
Та, обмислям вече много сериозно за второто висше или магистратура с фотография и споделих вчера с моя мъж мил и обичан. За мое най-голямо учудване той реагира така:"А?Да бе да!Ще ми учиш цял живот?112 висши!А кой ще те издържа докато учиш?Трябва да започнеш работа първо" Направо ме разби! И това да ви кажа ме надъха още повече и ЩЕ го направя. Само за протокола той още не се е дипломирал(предстои му уж сега домесец,а ощедипломна не е седнал да пише), а аз го направих миналата година с първото висше, вярно,че само бакалавър,но все пак съм Дизайнер на Детската Среда (чакай дасепохваля Blush). Мислех,че ще ме подкрепи Cry Вие какво мислите по тоз въпрос с осъвършенстването на нас "слябия" пол?

# 1
  • Мнения: 4 546
и моя мъж вкара подобна реакция като казах,че ще записвам магистратура.
парите не са маловажен фактор, а щом искаш и фотография да записваш, освен за такси и учебници, ще трябват сигурно и доста пари за консумативи  Rolling Eyes ако можете да си го позволите финансово защо пък да не запишеш  newsm78 иначе по-евтин вариант са някакви курсове или магистратура

# 2
  • Мнения: 836
Задочна форма има ли? Може би ще е по-подходящо при тази ситуация.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Нищо не пречи да учиш и да работиш едновременно Wink

# 4
  • Мнения: 425
Това, че искаш да учиш второ висше или магистратура е страхотно. Хич не се връзвай на мъжа ти и не се отказвай. Аз самата в момента карам магистратура и работя. Е вярно нямам деца, но пък имам доста колежки с деца или бременни, някой и работят даже, така че и ти ще се справиш. Дистанционната форма на обучение е много подходяща за работещи хора или майки с деца. Сигурно и специалността, която искаш да учиш има такава форма на обучение - така, че действай.  newsm10

# 5
  • Мнения: 251
Нищо не пречи да учиш и да работиш едновременно Wink


 Peace

# 6
  • Мнения: 1 761
Ще се справиш.Аз имам едно висше,сега искам второ и имам бебе.Искам и още едно бебе.Няма невъзможни неща!Успех! Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами и аз по едно време се бах навила, но изпуснах сроковете за записване и сега не съжалявам, че не стана - нямам време да дишам, камо ли да уча Tired

# 8
  • Мнения: 6 472
 Някой от вас работи ли?  До като учиш ще имате ли някакви доходи, той ли ще трябва да издържа цялото семейство. Понеже моята страст също е фотографията и проверявах как стои въпроса да запиша поредното висше към НБУ. Самото обучение си е доста скъпо, а за техниката да не говрим.  Да не говорим че на настоящия етап в БГ е трудна реализацията и изкарването на приличен доход. Ти мислиш ли да работиш като фотограф? Мъжа ти най- вероятно се притеснява от същите неща.
В крайна сметка аз се отказах от още едно висше в тази област и реших да запиша просто курсове. Разходите покрай снимачната ми техника и без това са доста големи Tired А трябва да се има  предвид, че ние и двамата работим и получаваме много прилични доходи. Нещата изобщо не опират до слаб и силен пол и кой кога е завършил.
Между дрогото и двете си магистратури завърших работейки. Просто не съществуваше вариант някой да ми плаща образованието, а аз да си седя в къщи. Нямахме тази финансова възможност. И сега я нямаме Rolling Eyes
Та помисли върху това Hug Невъзможни неща няма и може би просто в случая и двамата сте прави и ще може да има решение, което да удовлетворява и двете страни Grinning

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 10:52 от лулу!

# 9
  • Мнения: 5 539
Искам да ти обърна внимание на един друг аспект на проблема Simple Smile
Имам приятелка, която учи специалност "Фотография". Когато се явяваше на изпит в НАТФИЗ, приемаха 7! души от цяла България. Тя се готви 2 години за изпитите и беше приета. След втората година обаче беше много разочарована от някои преподаватели и др. неща в НАТФИЗ и се премести в НБУ. Същото сториха и няколко от съкурсниците й.
Там, според нея, нивото е много по-високо.
Имай го предвид, като се ориентираш къде да учиш тази специалност.
Няма да ти казвам, че обучението изисква доста инвестиции от страна на студентите, това се подразбира. Но и всички, които учат "Фотография" поработват междувременно по специалността си.
Желая ти успех, но да знаеш, че се захващаш с нещо, което не е шега работа Simple Smile
Ако фотографията те влече само като хоби, по-добре се запиши на курс. Потърси luluto във фотографската тема във форум "Хоби". Тя беше посещавала такива курсове и може да ти даде повече информация Peace

пп. А, ето я и Лулуто междувременно Laughing

# 10
  • Мнения: 14 133
Нищо не пречи да учиш и да работиш едновременно Wink
Peace Не се отказвай!! И аз карам в момента задочна магистратура и работя!!! Кураж!!!

# 11
  • Мнения: 2 401
Щом имаш желание - направи го. Повечето мъже (да не кажа всички) реагират по подобен начин. Аз съм от хората тип вечен студент,  голям кеф ми носи. Сега пак искам да записвам макар, че гледам две деца. Така, че действай, ако не го направиш ще мислиш за него, ще трупаш неудовлетвореност и т.н.

# 12
  • Мнения: 6 472
Като ви слушам май само аз съм единствената, на която и беше страшно трудно да завърши две висши, да работи и да гледа дете междувременно Tired При мен двете магистратури са по стечение на обстоятелствата и ако не ми се налагаше, след зора с първата, нямаше да се навия изобщо на втора. Бях се разчекнала между 8 часов работен ден, дондуркане на лапе и зубрене до ранни зори за изпити Embarassed
И пак казвам, ако смяташ да не работиш до като учиш, напълно разбирам реакцията на мъжа ти. Фотографията е много скъпо удоволствие с много ниска възввръщаемост на инвестициите. Освен ако не си невероятно, невероятно добра и не работиш в чужбина Wink
Ситуацията хич не екато по филмите - "you can do it" и главния герой, хоп и се справил  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 965
Ще се справиш.Аз имам едно висше,сега искам второ и имам бебе.Искам и още едно бебе.Няма невъзможни неща!Успех! Hug

Щом човек твърдо иска нещо, няма пречки да го осъществи.
Завърших училище, кандидатствах, приеха ме мечтаната специалност, започнах работа, записах още 2 специалности (татко ми плащаше основната, а аз допълнителните - той искаше да плаща всичко, но изборът беше мой и държах сама да се справям - беше моментът, в който всичко стана платено)...
Завърших бакалавърската степен, започнах работа по специалността, омъжих се, записах магистратура + 2-ра специалност...
Родих близнаци, дипломирах се, работех през цялата бременност и през майчинството от вкъщи, сама гледах децата...
Върнах се на работа (не ми харесаха условията и я смених). Сега съм на ново място, работя още 2 неща допълнително (вечер от вкъщи) и от работата ми предлагат специализация към Американския университет и мисля да приема.
И какво означава "ще учиш цял живот", че нали това е начинът да ставаш по-добър в своята област или да научиш неща, които те интересуват.
Успех!!!
  bouquet

# 14
  • Мнения: 5 593
Ами аз учех две магистратури в два други града, различни от този, в който живея. Паралелно работех, а и забременях след първия семестър. В крайна сметка едната я завърших с курса, а другата я отложих и завърших година по-късно. Не е толкова сложно, обаче аз учех задочно все пак.

Общи условия

Активация на акаунт