Мами в Италия - част 51

  • 14 026
  • 275
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 475
Добре дошли в част 51 на темичката мами в Италия!

Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия! newsm10

Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроениe
newsm51

МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:                                                    Friuli Venezia Giulia:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento                                Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
                                                                                     piccola (КАЛИНКА) - Trieste   
                                                                                     misty5 (МИРА) - Trieste
                                                                                     Nelly_Iv (НЕЛИ) - Trieste
                                                                                     AnGiAr (АНИ) - Chioggia (VE)
Piemonte:
Amymommy (ВЛАДИ) - Torino
Еluana (ЕЛЕНА) - Alessandria

Lombardia:
Giorgia (ГЕРИ) - Monza                           Ghery01 (ГЕРИ) - Monzа                             
sonita (СОНЯ) - Мilano
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone                 feiam(...)- vicino a Milano
piccolina (АНИ) - Valsolda                       antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo        Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
Ginger! (...) - Lecco                                  Лейди (ЕЛЕНА) - Milano
morgause(ЮЛИ)- Milano                         gioia(ЮЛИ)- Milano

Emilia Romagna:                                                       Toscana:
Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì                                Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
pilence27 (КАЛИНА) -Cadelbosco di SopraMedea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo
                                                                     svetla_13 (СВЕТЛА) -Firenze
Umbria                                                                        Marche:
Nik77 (НИКОЛЕТА) - Citta'di Castello       makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella           denise(ДЕСИ)-Roma
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma        Vesna 27(...)-Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma

Campania:                                                                 Basilicata:
dessita (ДЕСИ) - Napoli                           Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio
vesi-li(ВЕСИ) -Salerno
Sicilia:                                                                        Sardegna:
milix (МИЛЕНА) - Palermo                     Tsugumi (ДЕСИ) - Cagliari


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1, Част 2, Част 3, Част 4, Част 5, Част 6, Част 7, Част 8, Част 9, Част 10,
Част 11, Част 12, Част 13, Част 14, Част 15, Част 16, Част 17, Част 18, Част 19, Част 20,
Част 21, Част 22, Част 23, Част 24, Част 25, Част 26, Част 27, Част 28, Част 29, Част 30,
Част 31, Част 32 и половина, Част 33, Част 34, Част 35, Част 36, Част 37, Част 38, Част 39, Част 40,Част 41,
Част 42,Част 43,Част 44,Част 45, Част 46, Част 47,Част 48,Част 49,
Част 50



Поради големия интерес ето:


ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ,
КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ

# 1
  • Мнения: 2 379
Айде да съм първа Party

Ани, tisana di malva, едно добро кексуване, и ходене по стълби , това бяха съветите на моята акушерка  Hug Peace  bouquet
Зайче, съвети много, аз пробвам от всичко, ама нейсе Simple Smile)))

Деска, и при мен не помогна. Правих ваната на Гери снощи. Само дето си умрях от жега в това топло време Simple Smile)))

При закъснение не се ли прави монитораджо / или както там се казва/ всеки ден?
Сонче, прави се точно монитораджо, но не е всеки ден.
Тука са ми дали един график. Първото е в деня на термина - 40/0, следващото е след 4 дена - 40/4 (т.е. днес за мен). После зачестяват - 41/0, 41/2, 41/4, 41/6.
Това, което ме "притеснява" е, че ако няма видими причини да се предизвика раждане, то излиза, че по тоя график се гласим да откараме и до 2 седмици след термин Laughing
Абeeе, здраве да е Crazy

Днес AnGiAr има рожден ден Grinning
Ани, да си жива и здрава Hug Все така хубава!!! Heart Eyes И много, много щастлива  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 475
Аничка,чак и аз взех да те сънувам ... Hug
Понеже в сряда бяхме до Лугано и си спомних твоите думи за цветята в градинките там.И нощес на сън обикаляхме заедно някакви алеи и ти,милата,още  с корема, се чудеше къде  да раждаш.. Grinning  Heart Eyes Wink
 
  Честит рожден ден на AnGiAr! Heart Eyes Hug
Ани,много здраве и щастливи мигове !


# 3
  • Мнения: 3 425
Честит Рожден Ден на Анджи   bouquet Много усмивки и поспаливо бебе    bouquet




Dessita,логично, но аз пък си помислих,че пътувате през САЩ и ви искат визи по време на транзита .....уф,защо все усложнявам  нещата  Thinking  

Та като говорите за шоколадови изделия....искам да си направя течен шоколад,но откъде да намеря сухо мляко  newsm78 със суха сметана не става същото  Crossing Arms

 Mr. Green

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 10:37 от Kaлa(Bella13)

# 4
  • Мнения: 2 804
Честит Рожден Ден Анджи !  bouquet
Много здраве и сбъднати мечти !

# 5
  • Мнения: 1 100
Здравейте дами Hug

4естит рожден ден на Анджи и от мен  bouquet Много здраве, Щастие и послуШен бебок и пожелавам Wink

Ани, ми май няма как, Ще 4акаШ, а и ние с теб Heart Eyes търпение, поспивай си и бъди спокойна Hug

Аз пак из4езвам, 4е ме 4акат зада4ки,

до после,

  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 388
Привет и от мен!

Честит рожден ден на AnGiAr! Да е здрава, щастлива и много обичана!   bouquet

Нали знаете, че е много хубаво, когато майката и детенцето са с близки рождени дати  Simple Smile

Аз сега се връщам, направо се скапах. Ходих до едната банка, да осребрявам едни чекове, то не беше трафик, не беше чудо!  ooooh! На всичкото отгоре е по една супертрафикирана отсечка и въобще не е близо! Най-гадното е, че се развали радиото в колата! Не знам какво му става, ама не работи! Уффааа  Tired И така да си пътуваш 50 км без музика си е истинско мъчение направо! После ходих до суперемеркатото уж само за сладолед и пак се натоварих като магаренце, да се чудя после как да нося всичката тая роба  Outta Joint Мъжо, ако разбере, ще ме убие!  Mr. Green Особено снощи нещо му стана и реши, че корема ми наистина е много нисък, почна едни да ги навързва- нисък корем, ниска плацента, проблеми, абееее - аз се успокоих и по-спокойно го давам, сега той почна!  ooooh! Да си лежиш цял ден казва и нищо да не правиш, а пък мен свърта ли ме на едно място. Сега има да засаждам и едни теменужки, дето свеки ми ги даде онзи ден, че съвсем ще погинат милите  Crazy

Гери, намери ли рецептата за кейка? Ето го тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=51897.0, само да ти кажа, сложи по-малко захар, не 2 чаши, както пише, а 1 и още мъничко. И сода малко по-малко от посоченото, че идва в повече.

Ани, аз си мислех, че те чакат до 10 след термин и после предизвикват раждане. Нашето разбойниче, ако закъснее с толкова някъде, може да се роди, живот и здраве,  точно на 2-рата годишнина от сватбата ни Crazy

Кала, не продават ли сухо мляко? Аз не съм търсила, в интерес на истината. Майка ми обаче, правеше страхотен течен шоколад. Не е правила от доста време. Трябва да я подсетя  Crazy

Аз пък се чудех дали продават свинска мас и къде да я търся?

# 7
  • Мнения: 764
Да са живи и здрави Юли и Анджи,много 6тастие и любов им желая Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
И на Марко за именния ден-да слу6а мама и тати и пълна къ6та с игра4ки Hug
За Ани,какво да кажа.....колкото по-накрая,толкова по-тежко.Не то4но 4е тежи,ами не те свърта на 1 място,гризе те любопитството,иска ти се да си обли4а6 старите дрехи....Ходенето за тези монитураджи допълнително утежнява,тук поне се 4ака кам 3-4 4аса и ако се слу4и 4е бебето спи,го будят,ако не могат,4ака6 да се събуди....абе мътна и кървава WhistlingБаткото е то4но на термин,а дребната 5 дена след,как го правят другите тоя номер като влязат в 9тия и да раждат не знам...майка ми бе6е казала 2 аспирина и 4а6ка коняк,ама и това не помогна...
Сухо мляко само това за бебетата съм виждала,ама при тези цени не знам дали да те съветвам с него да опита6.Освен ако намери6 някоя проста марка КООП примерно

# 8
  • Мнения: 764
Сон4е,свинска мас има в Тодис,в малки кръгли кутийки като маргарина PeaceМного е хубава,бяла и 4иста.

# 9
  • Мнения: 3 388
Сон4е,свинска мас има в Тодис,в малки кръгли кутийки като маргарина PeaceМного е хубава,бяла и 4иста.

А как се казва, Италинче? Какво пише на нея? Тук Тодис не съм виждала, ама ще проверя в другите.
Искам да направя онези мазила, че ако я закъсам със стрии, опъване, да съм подготвена  Crazy

# 10
  • Мнения: 5 475
Сонче,мас се казва strutto. Peace

има по суперите ,аз купувам от тази има я в Бенет и Кооп



Мерси за рецептичката ще я пробвам! Heart Eyes Hug

# 11
  • Мнения: 3 425
Сонче,сподели рецептата:)

Ами ако наистина няма откъде да намеря сухо мляко ще купя някаква от Кооп  Peace и ще опитам  Mr. Green

Италина,не знам как става това с раждането....просто се случва и аз не вярвах като се почна 2 седмици преди термин, а термина ми беше реален,че понякога стават и разминавания!
Аз накрая нямах търпение да минава раждането и да го гушкам  Heart Eyes



# 12
  • Мнения: 750
4естит рожден ден Анджи newsm59 пожелавам ти вси4ко най-хубаво и весело прекарване на празника.

Ани кураж Peaceдано скоро вси4ко да свърши,4е и нас държиш в напрежение. Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 388
Благодаря!  Hug Записах си, ще си купя тази мас, на Беретта съм виждала в Кооп, верно  Crazy

Кала, това е кейка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=51897.0, става за 2 минути буквално, слагаш захар и сода малко по-малко от написаното!  Peace 
Препоръчвам ви и тези кокоски http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=778.45, стават много лесно и са особено сполучливи  Peace

# 14
  • Мнения: 3 388
Кала, моят термин също е реален  Peace  Дали мога да го предизвикам фаджолино да излезе в началото на август още  newsm78 Mr. Green Хем ще е леонче, хем няма да се мъчим взаимно и ще се видим и гушкаме по топличко  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт