Помогнете за пигментните петна

  • 77 717
  • 318
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 425
Здравейте мами и не още мами. Помогнете ми да избера на сестра ми някакъв крем специално за пигментни петна. Зимата е добре или поне не личат много, но ето че от слънцето пак и се появиха и направо се вижда в чудо горката. Още не е раждала. Пробвала е какво ли не, но отърване няма. Всяка сутрин ги скрива или с фондьотен или или с пудра, но те пак не могат да се скрият напълно. Ако някоя от вас е имала такъв проблем като нейния, моля да ми каже Praynig с какво се е отървала от това досадно нещо Cry. Ако се повтарям с темата, моля да ме извините, защото видях да обсъждате само за бременни жени с пигментни петна.

# 1
  • Мнения: 27 524
Доста хора са с този проблем. И аз имам след раждането голямо на челото и още си го нося. А опитах доста кремове. Пробвах с Мела Д на Ла Рош, не стана. Сега се клепам с Новадиол на Виши, но засега резултат няма.
Важното е да знаете, че избелващи кремове през лятото не се ползват! Защото правят кожата чувствителна и незащитена, и се появяват нови. Започва се октомври и до пролетта. Сега не. Сега само кремове със слънцезащитен фактор. Избирайте само медицинска козметика - Ла Рош, Виши, Авен, Еуцерин...

# 2
tova ne e vqrno
Ima kremove koito izbelvat i sas slanchezastiten faktor

# 3
  • Мнения: 2 673
Нека си направи химически  пилинг есента. Е, зависи на каква възраст е...Но ако е над 30 спокойно може да го направи..

# 4
  • Мнения: 2 425
Нека си направи химически  пилинг есента. Е, зависи на каква възраст е...Но ако е над 30 спокойно може да го направи..

На 27 год. е, не е омъжена, не е раждала.

# 5
  • Мнения: 170
От години имам същия проблем, пробвала съм какво ли не и никакъв резултат.Последната ми надежда е крем Amelan,но лечението с него ми е много скъпо - едно намазване струва 350.00 лв. (цената е за Благоевград - уточнявам защото разбрах че в София е по-скъпо). Иначе крема се произвежда в Барселона и в момента проучвам как мога да се сдобия с него. А докато го открия:
1.слънцезащитен крем с висок фактор;
2.коректор и
3.ФДТ

# 6
  • Мнения: 7 416
Нека си направи химически  пилинг есента. Е, зависи на каква възраст е...Но ако е над 30 спокойно може да го направи..
   ага!А лятото ще се сдобие с още по-големи и по-тъмни петна от предишните! newsm11

# 7
  • Мнения: 27 524
tova ne e vqrno
Ima kremove koito izbelvat i sas slanchezastiten faktor

Напротив, вярно е. А иначе всички избелващи кремове са със слънцезащитен фактор, но това ни най-малко не ги прави подходящи за ползване през лятото. Добре е да потърсиш мнението на дерматолог и тогава да си толкова сигурна  Wink

# 8
  • Мнения: 7 186
По принцип, когато се ползва избелващ крем, задължително се ползва и крем с висок фактор. Но най- подходящият сезон за това е есенно- зимният, когато слънцето е много слабо.
На този етап е най- добре да ползва защитен крем, за да не се увеличи пигментацията, а есента да започне с избелващите процедури.

# 9
  • Мнения: 2 425
Колко висок да е фактора? Тя ползва 20 фактор

# 10
  • Мнения: 115
На мен ми помогна серията Iklen на Merck, продава се в аптеките. Това са избелващи продукти, серум+крем+маска е 200 лв. и нещо. За 3 месеца почти на 100% изчезнаха, въобще не се забелязват. Не знам дали при всеки ще има този резултат, но аз съм впечатлена. Подкрепям мнението обаче, че такива продукти е добре да не се ползват през лятото, така ми беше обяснила дерматоложката.
Слънцезащитен крем ползвам целогодишно, фактор 50+, доволна съм от Биодерма, Галеник и Виши. Според мен фактор 20 не е достатъчен при такъв проблем.

# 11
  • Мнения: 2 425
На мен ми помогна серията Iklen на Merck, продава се в аптеките. Това са избелващи продукти, серум+крем+маска е 200 лв. и нещо. За 3 месеца почти на 100% изчезнаха, въобще не се забелязват. Не знам дали при всеки ще има този резултат, но аз съм впечатлена. Подкрепям мнението обаче, че такива продукти е добре да не се ползват през лятото, така ми беше обяснила дерматоложката.
Слънцезащитен крем ползвам целогодишно, фактор 50+, доволна съм от Биодерма, Галеник и Виши. Според мен фактор 20 не е достатъчен при такъв проблем.

Мерси за инфото  bouquet. Хайде после да ми кажеш дали не са се появили през лятото отново

# 12
  • на пистата
  • Мнения: 5 824
на сина ми като бебе му излезнаха някакви пъпки и го заведох при една професорка в пловдив и тя като ме видя ми предписа един крем и спирт,махнаха ми се за седмица петната ама на изхвърлила съм рецептата все пак беше преди 8г а скоро май пак ще ми се налага а не знам дали още работи ,защото още тогава си беше възрастна.с това исках да кажа,че пигментните петна са поправими.

# 13
  • Мнения: 208
И аз ползвам продуктите на Иклен и съм много доволна. Дерматоложката ми каза, 4е няма никакво зна4ение кога се ползват  тези продукти, важното е да предпазваш целогодишно кожата си от слънцето.

# 14
  • Мнения: 2 425
на сина ми като бебе му излезнаха някакви пъпки и го заведох при една професорка в пловдив и тя като ме видя ми предписа един крем и спирт,махнаха ми се за седмица петната ама на изхвърлила съм рецептата все пак беше преди 8г а скоро май пак ще ми се налага а не знам дали още работи ,защото още тогава си беше възрастна.с това исках да кажа,че пигментните петна са поправими.

Много те моля Praynig, ако намериш рецептата все пак, прати ми я . Мерси  bouquet.
Тя се мажи целогодишно с плажно мляко, но явно фактора, който използва е слаб. Ще пробва с по-висок.

Общи условия

Активация на акаунт