Бебо е 6100кг,60см и яде по 200мл АМ,а е на 2 месеца?

  • 2 081
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Искам отзиви на майки с такива шишковци  да ми споделят по колко хапват бебоците им. newsm78
Само да кажа ,че Калоян се роди 4200кг и 53 см. bowuu
На вид не изглежда да е дебел,но е някакси дълъг.
От родилния дом ни исписаха 4050кг
  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 451
На кутията на АМ, нали е отбелязано на каква възраст по колко АМ да даваш. А нашият педиатър дори каза, е отбелязаните дози са завишени. Днес бяхме на консултация. Бебето ми е на 8м. (почти) и педиатъра каза, че трябва да хапва повече от 150 мл вече. Казах му, че тя яде по 180мл и той отговори "Чудесно". Знам, че всяко бебе е една индивидуалност, но мисля, че го прехранваш и детето може да развие рахит. Растежа на костите не може да навакса на увелиаващите се килограми. Опитай да му даваш количество АМ, според указаното на кутията за съответната възраст. Успех!  bouquet

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Чудно как за толкова кратко време сте се издължили толкова.По принцип първите 3-4 месеца децата си качват по 800-1000 гр,особено ако са на АМ, така че мисля че сте чак толкова тежък случай.Хубаво е все пак да се консултираш с доктора и да намалиш количеството храна според възрастта ,защото освен опасността от рахит, може да  получи разширен стомах и после цял живот може да си остане пълничко  Tired
Аз поне бих направила така, като в паузите когато прояви признаци на глад бих давала водичка.

# 3
  • Мнения: 174
Аз мисля че детето е нормално,ние също се родихме 4.200 и 54 см,на 1 месец беше 5.200 и 57 см,така че на втория ще сме колкото вас,няма нужда да се притесняваш,а относно яденето то детето си иска нужното ние отдавна сме на 150 мл може да ги увеличим скоро

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами ние се родихме 3,850 и 52 см дълги.На консултацията на 2м. беше 5.970 и 60см.Кърмя и дохранвам с 80 грама,но забелязвам,че май напоследък не й стигат.А когато се случи да храня само от шише й правя 130 гр. и понякога оставя малко.Силно се надявам на следващата консултация да не ударим пак килото,че и без това тежим бая повече от наборите...

# 5
  • Мнения: 174
А колко пъти го храниш на денонощие?

# 6
  • Мнения: 305
Всяко дете е различно, но нашият син беше на 2м. 5350 - 60- см.Роди се 3450кг. - 54см.

Нямах щастието да го кърмя така че е бил само на АМ.В болницата ме посъветваха да давам толкова мляко, че в края на 1 месец детето да пие по 100мл. и после всеки месец +10гр.Така, че на 2 месеца пиеше по 120гр.
Не че нямах позната чието дете се роди 5 дни преди синът ни и на 9 месеца беше 12 кг.Но това си е изтезание.Тя например беше горда, че детето и счупило 2 паяка, защото е прекалено тежко - повечето са до 12-13кг.
Имам и приятелка която кърми детето си до 9 месец.То в първите месеци качваше по 1,5кг до 1,7кг.Но после се изравни  с теглото на връстниците си.

Това е от мен.Всяка майка решава сама какво да дава на детето си пък и консултациите са достатъчно често, че педиатрите да дадат адекватни съвети за здравето на детето!

# 7
  • Мнения: 1 217
Храни ме се 5 пъти от близо месец.
Но и аз мисля,че детето си хапва нормално и се развива перфектно,така каза и педито. Mr. Green
Просто питам и ми е любопитно за другите малчовци. Peace

# 8
  • Мнения: 305
Това едруго.Аз хранех малкият на 2 месеца по 6 пъти.Така, че не се притеснявай.Радвай си се на детето и това е! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 230
Споко - и ние сме като вас
Раждане - 3900 кг/52 см
Края на 2 мес - 5 кг/61 см обаче първия месец качихме само 300 г.
Края на 3 мес - 5900 кг/64 см
Нали и расте освен да наддава Grinning
Нашата педиатърка ни препоръча каша в млякото за да се засища, а да не увеличаваме количеството течност, но това е малко по-късно - 5 месец
До тогава пийвайте АМ "чисто" Drunk

# 10
  • Мнения: 2 197
Aз съм на мнение, че трябва много да се внимава с килограмите на бебетата. За мен не е нормално качване по 1,7 кг на месец. Вредно е за бебето, мускулите му не могат да се развият при това тегло. Дъщеря ми на 1 година е 8,3 кг (78 см), никога не е качвала по килограм на месец (освен един месец, когато я дохранвах, но като разбрах колко е качила веднага и спрях дохранването). В момента млякото и е 210 мл. Всеки сам си решава, но за мен това не е добре за бебето.

# 11
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
По колко трябва да качват на месец?
Вили

# 12
  • Мнения: 2 677
Съвсем наскоро имаше подобна тема.
Както писах и в нея, всичко си е до детенце. Синът ми отначало започна да яде доста завишени дози от тези, които бяха на кутията. Първите месеци качваше ударно. Но за сметка на това от два месеца и нещо насам не е увеличавал количеството на АМ. Роди се 3 600, а на два месеца вече беше 6 кг.

# 13
  • Мнения: 1 273
Като гледам не сте качили кой знае колко-- по 800гр на месец и сте порастнали с 8 см, което според мен е напълно нормално. Нашия бебо качваше по 1200гр и с по 5см първите два месеца. В третия качи 800гр и 2см. Но той се роди 2990гр и 51см. Но ние сме изцяло на кърма. Първите два три месеца винаги качват по много.
Друг е въпроса, че за мен не е нормално дву-месечно бебе да яде по 200мл, било то по 5 пъти на ден Naughty
Но ако педиатъра мисли, че е добре и нормално да даваш на бебето ти дажбата за шестмесечно бебе, това вече е друг въпрос.
Ето таблица за примерна норма за наддаване на ръст и тегло

# 14
  • Мнения: 1 183
Ние също се родихме големки(4150 и 54см.),но наддаваме по малко,на 3 месеца бяхме 6000кг. и 63см. и сега пием по 150гр. АМ,а вечер по 180гр. и докторката каза,че си растем нормално.

Общи условия

Активация на акаунт