Студентски бедни картофи

  • 3 940
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 215
Тези картофи стават леко пикантни, идеално мезе за бира или гарнитура. Лесна и евтина манджа.

5-6 големи картофа
100 мл олио
150 мл кетчуп
100-150 мл хладка вода
сол, чубрица, лют пипер, чер пипер

Картофите се нарязват напречно на половинки, после на тънки филийки. Нареждат се в тавичка. Олиото, водата, кетчупа и подправките се смесват и се заливат нарязаните картофи. Горе- долу сместа трябва да покрива картофите.
Пече се на силна фурна около 40 мин, докато водата поизври.

  chef

# 1
  • Мнения: 37
Тези картофи стават ли хрупкави?
Поздрави!

# 2
  • Мнения: 6 991
Като се сетим да купим олио...на студентския ни акъл не ни идват чак такива мъдри мисли Joy . За това предлагам единствената манджа от картофи, която мога Laughing

Картофи с каквото има:

Сваряват се картофи колкото можете да изядете
Намачкват се на пюре
Слага им се сирене и се омешват
Заглажда се в тавичка
Поръсва се с настърган кашкавал, черен пипер ,чубрица и каквито там подправки имате
Пече се на партигрил, докато кашкавалът стане...като за принцеси
Всички дози са колкото си искате, няма точни мерки.

В по-богати времена, вместо сиренце - малко кренвирши, запържен лучец, яйце върху кашкавала  Heart Eyes
Ужасна готвачка съм Rolling Eyes

Г-жа Броненосец, ще го пробваме това в събота...Съседката имаше олио...Поне миналия път. Обаче май фурна нямаме...Оф, ама сме и ние едни студенти Sunglasses

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Като се сетим да купим олио...на студентския ни акъл не ни идват чак такива мъдри мисли Joy . За това предлагам единствената манджа от картофи, която мога Laughing

Картофи с каквото има:

Сваряват се картофи колкото можете да изядете
Намачкват се на пюре
Слага им се сирене и се омешват
Заглажда се в тавичка
Поръсва се с настърган кашкавал, черен пипер ,чубрица и каквито там подправки имате
Пече се на партигрил, докато кашкавалът стане...като за принцеси
Всички дози са колкото си искате, няма точни мерки.

В по-богати времена, вместо сиренце - малко кренвирши, запържен лучец, яйце върху кашкавала  Heart Eyes
Ужасна готвачка съм Rolling Eyes

Г-жа Броненосец, ще го пробваме това в събота...Съседката имаше олио...Поне миналия път. Обаче май фурна нямаме...Оф, ама сме и ние едни студенти Sunglasses

 Joy Joy Joy Joy Joy Ей, как ме разсмя! Ама сигурно не си толкова ужасна готвачка! Sunglasses

# 4
  • Мнения: 1 215
Тези картофи стават ли хрупкави?
Поздрави!
Не, не стават хрупкави, но не са и като варени Grinning

# 5
  • Мнения: 6 991
Joy Joy Joy Joy Joy Ей, как ме разсмя! Ама сигурно не си толкова ужасна готвачка! Sunglasses
Ей за това си заслужи да ти направя едни такива картофи да опиташ Hug
Ще взема да влизам по-често тук, да пиша за студентски манджи, че и да понауча нещо друго от нормалните, освен пълнени чушки и сърми, които вече съм усъвършенствала. Laughing Мъжът ми ще изпадне във възторг, ако ме види да чета готварския подфорум, а не Искам бебе Crazy

# 6
  • Мнения: 6 958
Като се сетим да купим олио...на студентския ни акъл не ни идват чак такива мъдри мисли Joy .

В този си период редовно правехме варени картофи с кисели крастваички, олио и оцет... Който обича може и лук, а с 1 лев отгоре слагахме и кренвирш вътре (на кУбчета)...  Joy hahaha Joy

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Joy Joy Joy Joy Joy Ей, как ме разсмя! Ама сигурно не си толкова ужасна готвачка! Sunglasses
Ей за това си заслужи да ти направя едни такива картофи да опиташ Hug
Ще взема да влизам по-често тук, да пиша за студентски манджи, че и да понауча нещо друго от нормалните, освен пълнени чушки и сърми, които вече съм усъвършенствала. Laughing Мъжът ми ще изпадне във възторг, ако ме види да чета готварския подфорум, а не Искам бебе Crazy

Ааааа, щом е на аванта, ще се възползвам... Hug Пък ти думай що щеш да научиш и тъй ще те усъвършенстваме, че мъжът ти ще си мисли, че има друга жена...  Mr. Green

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще пробвам!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт