Държите ли децата ви да са висшисти?

  • 6 245
  • 173
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
И държали ли са вашите родители на това?
Какво е дала (или не) студентската скамейка в живота ви?
Какво бихте променили, ако сега ви предстоеше такъв избор: дали да следвате и къде?

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 13:58 от Lennie

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Много ми даде висшето образование. Най-вече среда, отношение към живота и хляба в ръцете, разбира се. Не бих сменила университета си с никой друг. Много веселба и купон, но и голямо четене падна Grinning
Не държа непременно детето ми да е висшист, но бих се радвала да е така. Ще му осигуря всички необходими предпоставки да се занимава с това, което го влече. Ако пък ученето не го влече - да се занимава с каквото там го интересува. Важното е да е щастлив Simple Smile

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Не.
Моите родители държаха да имам професия като завърша средното.
Аз реших, че искам да продължа същото и в университета.
Мисля, че ми даде много и ми беше нужно за професията, която съм си избрала.

# 3
  • Мнения: 505
Да. Сигурна съм, че доброто образование дава по-голям шанс за реализация  Peace

# 4
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Доброто образование в повечето случаи дава добър старт в живота. Не е задължително, но помага. Не искам да ме нападате, омъжена съм за човек с коренно противоположно усещане за живота. За него пък това, което може с ръцете си, е напълно достатъчно. Той се отказа от следването доброволно, след като установи, че нищо ново не научава.
Студентските години ми дадоха усещането за свобода, за лекота и щастие. Въпреки Голямото учене. Там намерих Любовта и приятели.
С оглед на сегашното търсене на кадри, пак бих следвала същото, но преди 10 години не мислех така /завършила съм преди 15/, за това и повторих ученето.
Смятам да оставя децата си сами да узреят за следването. На чичо им му отне 8 години размисли, а на баща им още не му е дошъл акълът Mr. Green

# 5
  • Мнения: 27 524
Имаше тема за мъжете ни дали държим да са такива.
И тогава, и сега отговорът ми е ДА.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Висшето образование ми даде начин на мислене ... Нищо друго по-ценно и всъщност нищо друго по-конкретно.

Бих се радвала, ако децата ми (живот и здраве) станат висшисти, но в никакъв случай няма да настоявам за това. Мен самата родителите ми много ме натискаха да уча, дори сега продължават да настояват. Но никога не настояха да открия какво всъщност искам да правя и предполагам това е една от причините още да не знам каква искам да бъда.

Ще държа децата ми (за сега е само едно, ама дай Боже повече) да открият на всяка цена какво ги привлича като професия, като хоби, като развлечение и ако могат, ако им се отдава, да го изучат и като образование. Но не на всяка цена.

# 7
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 797
Oпределено - животът си го изисква просто.
Ще се радвам и те да го искат един ден Simple Smile Защото не смятам да ги принуждавам да правят каквото и да било...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 865
Майка ми навремето ми помогна с парите за следването - учех задочно, работех и гледах дете. Приемам го като насърчение от нейна страна да уча. Не ме е карала обаче - имах възможност да избирам.

За моите деца искам да учат - много и различни неща. Докато не се захванеш сериозно с учене, не можеш да разбереш колко много ти дава то.

# 9
  • Мнения: 3 740
Да.
За мен висшето образование създава различна нагласа към живота. Отваря ти очите за неща, които дори не си подозирал, че съществуват. Професионалната реализация е друго нещо.
За мен университетът беше много важен етап от живота ми, макар че не работя това, за което съм учила. Но е част от това, което съм.
И да, там срещнах мъжа си. Дори само заради това си струваше. Wink

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И държали ли са вашите родители на това?
Какво е дала (или не) студентската скамейка в живота ви?
Какво бихте променили, ако сега ви предстоеше такъв избор: дали да следвате и къде?

Да, държа - макар че ако по някаква причина те не искат, ще се наложи да свикна с мисълта.
Да, държаха.
Даде ми професия например Grinning такава, която без виШу никак не става да се работи.
Не знам Confused аз още не се считам за порастнала и срастната с тази професия во веки веков - казва ли ти някой какво ще ме наскача... за момента не бих променила почти нищо.

# 11
# 12
  • Мнения: 425
Моите родители много държаха да следвам, но и аз самата също много исках да стана студентка. Следването ми даде голяма свобода, намерих много нови приятели и като че ли и светогледа ми е променен. Все още нямам деца, но съм почти сигурна, че много ще държа да получат висше образование.

# 13
  • Мнения: 3 423
За някои професии е наложително,
за други е въпрос на диплома само.
Нека първо видим какви интереси има.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 099
Ще ми се да не се налага да настоявам....

Общи условия

Активация на акаунт