Страх ли ви е от смъртта?

  • 10 910
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
Какво си мислите за смърта...страх ли ви е от нея и за6то ?Били ли сте близо до умира6т 4овек....какво изпитва умира6тия? Мислите ли   4е ако бихме  знаели пове4е за смърта,тя няма6е да е толкова стра6на  Thinking 4ела съм  4е смърта е само един  преход и 4е   всътност не е   стра6на....

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 02:23 от Tatti

# 1
  • Мнения: 6 992
Не ме е страх, не съм била до умиращ човек. И хич не ми изглежда страшна. На всекиго рано или късно се случва, няма нищо страшно. Разбира се, може би е по-"страшно", когато си болен и знаеш точно кога ще стане...или че ще стане с много болка. Ама засега не ме е страх.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
роза, доста пъти сме дискутирали тоз въпрос. Просто потърси....
А дали можеш да си ползваш ш и ч, вместо така отвратителните им заместители 4 и 6?  Rolling Eyes Питам само...

# 3
  • Мнения: 1 877
Мъъъничко ме страх,но от друга страна си казвам , че не страшно и че е нещо като раждането - съвсем естествен процес

# 4
  • София
  • Мнения: 2 100
не ме е страх от смъртта, а от болката след като изгубиш някого, от празнотата около теб.
Ако си мисля за собствената смърт изпитвам безумна болка, че децата ми ще страдат много без мен, ако мисля за смъртта на някой близък или приятел ме е страх, че ще осиротее душата ми, страх ме е от това че днес някой е до мен , а не знам как ще живея когато и ако го няма.

От самата смърт като процес не ме е страх. Това е нещо съвсем естествено.
Но когато умират млади хора, майки на деца или деца,бащи тогава смъртта е просто истински кошмар.

# 5
  • Мнения: 636
От моята собствена смърт не ме е страх, но най -близките ми хора вече остаряват и това ме плаши. Често се страхувам да не ги изгубя.
Няколко пъти, когато съм била в опасност съм си казвала "Не сега. Детето ми е още малко-има нужда от мен" Така си давам сила в риск.

# 6
  • Мнения: 95
Определено ме е страх от нея. Била съм до много мои близки в последните им мигове: дядо, 2 баби и татко. Не знам дали те са причината, но ме е страх.

# 7
  • Мнения: 6 472
През декември почина чичо. От рак. Това е вторият много близък човек, който губим от тази болест. Първият беше братовчед ми, който беше на 20. От тогава изпаднах в депресия Embarassed Почти непрекъснато мисля за това Sad Представям си какви ли не ужасни неща. Не ме е страх толкова за мен, колкото да не загубя някой близък Confused Преди няколко месеца ми откриха бучка в гърдата. Направо се бях самоотписала, още преди изобщо да се разбере за какво става въпрос Shocked Embarassed Оказа се мастеопатия, но още не мога да се отърся от усещането Sad

# 8
  • Мнения: 3 674
роза, доста пъти сме дискутирали тоз въпрос. Просто потърси....
А дали можеш да си ползваш ш и ч, вместо така отвратителните им заместители 4 и 6?  Rolling Eyes Питам само...

Има хора които не са дискутирали този въпрос,интересно ми е да ги 4уя .Дай  6анс и на тях,моля те. Heart Eyes
Шани...Нямам ги в клавиатурката ми тези  букви. Имам ей такива: Å...Ø..Æ... newsm78 . Опитах но не става. Незнам какво да направя? Да не мисли6 4е и на мен ми харесва да пи6а с тези тъпи цифри...Иска ми се   и аз да си пи6а нормално. Sad

ПП. Ако има6 идея как да стане и да си вкарам липсв6тите ми букви4ки...пи6и ми на ЛС....6те ти бъда много благодарна  bouquet

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 10:28 от roza66

# 9
  • Мнения: 4 712
Страх ме е, да.

# 10
  • Мнения: 125
Аз лично умирам от страх.....понякога много мисля за това дали не виждам за последен път примерно баба или някой друг и една такава буца ми стой на гърлото.Определено смъртта е по-силна от нас,ще ни донесе болка и то голяма.Преди една година загубих близък човек.

# 11
  • Мнения: 349
не ме е страх от смъртта, а от болката след като изгубиш някого, от празнотата около теб.
Ако си мисля за собствената смърт изпитвам безумна болка, че децата ми ще страдат много без мен, ако мисля за смъртта на някой близък или приятел ме е страх, че ще осиротее душата ми, страх ме е от това че днес някой е до мен , а не знам как ще живея когато и ако го няма.

От самата смърт като процес не ме е страх. Това е нещо съвсем естествено.
Но когато умират млади хора, майки на деца или деца,бащи тогава смъртта е просто истински кошмар.



Няма нужда от други думи ...

# 12
  • Мнения: 4 965
не ме е страх от смъртта, а от болката след като изгубиш някого, от празнотата около теб.
Ако си мисля за собствената смърт изпитвам безумна болка, че децата ми ще страдат много без мен, ако мисля за смъртта на някой близък или приятел ме е страх, че ще осиротее душата ми, страх ме е от това че днес някой е до мен , а не знам как ще живея когато и ако го няма.

От самата смърт като процес не ме е страх. Това е нещо съвсем естествено.
Но когато умират млади хора, майки на деца или деца,бащи тогава смъртта е просто истински кошмар.



Няма нужда от други думи ...


Не обичам да цитирам по този начин, но по-точно от това не бих могла да го кажа.
Това изцяло се припокрива с моето мнение.

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Може би да или по скоро страх от неизвестното ! Да била съм до умиращ човек - майка ми - до последно не можех да повярвам и не проумявах какво се случва , по скоро не исках да го приема - и  така до ден днешен !

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Страх ме е заради детето ми - да не остане без мама... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт