Бързо и лесно отказване на цигарите!!!

  • 6 355
  • 19
  •   1
Отговори
Хората, които се отказват от пушенето “от раз”, най-често довеждат това начинание до успешен край, твърди изследване на Британското общество за ракови заболявания, цитирано от British Medical Journal.
Почти две трети от пушачите, които са се отказали от вредния навик, благодарение на импулсивно решение, а не след предварително планиране, все още не са пушили половин година по-късно. При онези, които са спрели цигарите, след като са имали предварителен план за това, процентът е значително по-нисък – 42.
При отказалите тютюнопушенето преди 5 и повече години процентът на внезапно взелите това решение е над 2 пъти по-висок.
Робърт Уест, професор по медицинска психология в университета на Лондон и ръководител на проекта, обяснява резултатът от проучването с т.нар. теория на катастрофите. Според тази математически теория, ако в една система има натрупано напрежение, и най-малкото и незначително събитие може да доведе до катастрофа. “Ние предполагаме, че убеждението, натрупаният опит и моментната ситуация предизвикват у всеки пушач различно ниво на напрежение. Затова при всеки един може да дойде момент, в който решението да се откажат цигарите изглежда напълно импулсивно”.
Учените не отричат необходимостта отказът да бъде планиран или обмислен, в полза на което има и някои медицински причини – рязката промяна може да доведе при някои хора до стресова ситуация с всички произтичащи от нея възможни усложнения.
“Нашето изследване е особено полезно, защото дава възможност по-добре да бъде разбрана психиката на пушача и какво може да го мотивира да остави вредния навик”, допълва Уест. “Напрежението по отказа идва най-вече от различните забрани, наложени срещу тютюнопушенето на обществени места, повишените цени на тютюневите изделия и предупрежденията относно опасността за здравето. Но светът на пушача трябва да бъде изпълнен и с всекидневни малки дразнители за отказа му от цигарите – такива могат да бъдат например кратки рекламни послания, подтикващи към незабавни действия”
Единствения доказан клинично път за освобовдаване от никотиновия глад е със тези хапчета + това ако няма ефект ви връщат парите ... ---> http://zeronico.com/?KociLSD

# 1
  • Мнения: 1 802
Моето мнение е че, човек не реши ли сам да ги спре ... не става по друг начин  Whistling

# 2
  • София
  • Мнения: 1 210
Лесно рядко става, но не са нужни хапчета, лепенки, игли и други - това са само "патерици", на които разчиташ да решат проблема вместо теб. Аз след 15-тина години пушене ги отказах само с пренастройване на съзнанието и инат. Всичко друго е реклама на фармацефтичните компании - да изкарат и те някой лев-няма само цигарените компании да печелят, я  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 386
Аз пък си ги спрях постепенно  Laughing
Пушех по кутия на ден,а сега от 7-8 месеца не съм палила  Hug
Строго индивидуално е.

# 4
  • Мнения: 95
много съгласна с дотук казанто. два пъти отказвам цигарите. първия път не пуших 8 месеца. втория вече повече от година не пуша. и в двата случая имах кутия с цигари в чантата си! аз просто исках да ги спра и това е  Whistling

# 5
  • Мнения: 3 743
Аз не пуших 2 години, преди един месец запалих цигара и...пак пропуших. През тези 2 години дори не се сещах за цигара, изобщо не съм имала желание да запаля. Но...събра ми се повече нервно напрежение, е не че пушенето ми помогна...

# 6
  • Мнения: 3 647
Моето мнение е че, човек не реши ли сам да ги спре ... не става по друг начин  Whistling
важното е ............. да имаш цел

# 7
  • Мнения: 170
Когато разбрах че съм бременна ги спрях от раз.Мотивацията ми беше силна,и ми беше много лесно.Не пуша вече 1г и 6 м. но усещам понякога че ми се пуши, всъшото време когато някой пушач ми се навре в лицето ми мирише ужасно .Незнам колко години трябва да минат за да премине това.Знам че ако запаля пак ще ги започна и това ме спира и знам че няма такива филми "само една с кафето" или пушиш или не.Успех на всички които са решили да се отървът от този вреден навик.

# 8
  • Мнения: 374
Аз повече от 3 години не пуша и ги спрях от раз, и то в период, в който ми се случи голямо нещастие! Сега от време на време ми се допушва, но знам, че ако запаля една цигара, ще последва друга, така че бързо прогонвам такива мисли от главата си.

# 9
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

 Първият път ги отказах за 2 години,от раз.
 Вторият път пак от раз,след като разбрах че съм бременна.Все още не съм пропушила
  и се надявам да не го направя.
 Мисля,че най-ефективно е отведнъж,поне при мен е така.

# 10
  • Мнения: 6 164
Първият път ги спрях от раз за няколко месеца, после с Табекс пак за месец-два... Най-успешно ме отказа бременността ми, не ми се поглеждаше цигара, но ето, че сега пак пуша, спрях ги за месец с табекс пак, но не ми е спокойно и пак си пуша. Sad

# 11
  • Мнения: 1 426
Както е казал още Марк Твен, няма нищо по-лесно от това да откажеш цигарите. Той ги бил отказвал стотици пъти  Laughing
Аз ги пуших в продължение на > 20 години.... Накрая бях почнала да пуша вече цигара от цигара, почти до 3 кутии на ден ги докарвах. Хиляди пъти си казвах, че ако продължавам така, скоро децата ми ще останат без майка - и ефектът беше, че разтревожена си запалвах поредната цигара. Спрях ги от раз преди девет години - и не съм ги пропушила отново. Най-трудно ми беше първата седмица, значи първия ден вечерта се бях докарала до комплексна криза: освен, че всичко ме дразнеше и ми идеше да крещя, устата ми беше пресъхнала, тресях се цялата, беше ми адски студено - това посред лято. Следващите няколко дена все още бях като болна, но вече по-малко ми се пушеше, а и ме крепеше безкрайната гордост от мене си, че съм издържала - първо 1 ден, после 2, 3...
Но най-смайващото за мене беше, че един куп приятели и колеги, щом разберяха, че съм спряла цигарите, един през друг се опитваха да ме накарат да запаля... е, не ми тикаха чак запалена цигара в устата, а пък аз да се дърпам и да ритам, но общо правило беше след първото смаяно повдигане на веждите да ми предлагат от тяхната кутия...
Сега много отдавна вече не ми се пуши, но цигареният дим не ми е неприятен.

# 12
Отказвам ги по случай 30 си рожден ден. Заради себе си го правя, макар, че обичам и ми харесва да пуша. Но не си казвам - Край, никога повече. Казвам си - Спри сега, не го прави, после винаги може да си запалиш една.
За всеки е индивидуално. и аз не вярвам в лепенки и дъвки. За мен пушенето винаги е било психологически, а не физиологичен акт.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравейте, аз се боря от един месец да ги спра. За момента съм доволна, не си купувам цигари (защото ще си ги изпуша) само от време на време подпушвам половинката, цигара, две. Надявам си, че когато се роди бебо да имам кърма и тогава да не пуша. Кажете вие какво мислите моя лекар е категорично против цигарите, а на една приятелна генеколога й е казал, че до 5 на ден не било вредно!

# 14
  • Мнения: 1 364
Като бях бремена спрях цигарите и после пак отначало...

Общи условия

Активация на акаунт