imate li problem s ve4e poniknali zabki

  • 979
  • 6
  •   1
Отговори
golemiqt mi sin e ve4e na 2 godini i zabkite mu zapo4naha da se razrushavat,problem li e tova za drugite zabki sled tova.roni mu se emaila na zabite.kazaha mi da mu davam flyorni tabletki.

# 1
  • Мнения: 918
Не искам да те плаша, но на мой колега детенцето предните зъбките(на около 2,5г.)  по същия начин започнаха да се рушат и се стигна до там, че трябваше да се извадят корените, защото костта започна да загнива. Стискам палци при вас нещата да се оправят, но вземете всички възможни мерки.

# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
на какво се дължат тези неприятни неща? Rolling Eyes  какво казват специалисти? трябва да има причина.....

# 3
Aми някои казват че било от много сладко,други от биберон,а при някои просто се случва,вярно че сина ми си пада по сладкото но чак пак толкоз.Сега му давам флуорни таблетки и ще го водя да му намажат зъбките с някакъв препарат който спира развитието на това разрушаване. Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 39 711
имаше едно момиченце от стариа квартал, което почти нямаше зъбки, майка й казваше много сладко ... като почна да ги сменя излезнаха много хубави зъби
консултирай се със зъболекар
Дияна я водих на 1г, защото имаше кант на горните четири зъба и се оказа кариес и я мазаха със сребърен нитрат, станаха черни, сега малко са избелели, ще я водя скоро пак на профилактичен преглед. Беше ми писнало да обяснявам на разни тъпанари и да отговарям на въпроса "Защо не му миеш събите на това дете?"
Спомням си навремето, че от детската градина ни водеха на съболекар профилактично (сега не знам как е) и ние с брат ми бяхме 1ва писта ... сега вече ме е страх от зъболекари Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: звезделина
Не искам да те плаша, но на мой колега детенцето предните зъбките(на около 2,5г.)  по същия начин започнаха да се рушат и се стигна до там, че трябваше да се извадят корените, защото костта започна да загнива. /quote]

На детето на една моя позната - абсолютно същото! Претърпя няколко операции, при последната от които му сложиха някакви имплантанти. Когато почнели да излизат постоянните зъби, пак щяли да го оперират.
Като причина докторите посочили, че детето пиело кисело мляко през нощта. Тогава слюнката не можела да противодейства на киселината на млякото.
Та като се роди нашата бебка, таткото беше ходил при мъжа ми специално да му каже да не даваме кисело мляко нощем!!!

# 6
Цитат на: AnMary_
имаше едно момиченце от стариа квартал, което почти нямаше зъбки, майка й казваше много сладко ... като почна да ги сменя излезнаха много хубави зъби
консултирай се със зъболекар
Дияна я водих на 1г, защото имаше кант на горните четири зъба и се оказа кариес и я мазаха със сребърен нитрат, станаха черни, сега малко са избелели, ще я водя скоро пак на профилактичен преглед. Беше ми писнало да обяснявам на разни тъпанари и да отговарям на въпроса "Защо не му миеш събите на това дете?"
Спомням си навремето, че от детската градина ни водеха на съболекар профилактично (сега не знам как е) и ние с брат ми бяхме 1ва писта ... сега вече ме е страх от зъболекари Simple Smile
I az mnogo se draznq kato me pitat zashto sa mu takiva zabkite,kato 4e li samo na moeto dete sa takiva,ama kvo da obqsnqvash na tapanari.I az shte go vodq na zabolekar pak da go namajat s neshto.Sigurno shte bade tiq dni.

Общи условия

Активация на акаунт