Замразено кисело мляко

  • 5 668
  • 10
  •   1
Отговори
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Момичета, бихте ли помогнали как се прави замразено кисело мляко, че малкия вече лети по сладоледите, поне вкъщи да го прилъгвам с нещо по-добро?
Задължително ли се смесва млякото със сметана?
Мерси!!!

# 1
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Каква стана?Никой ли не знае как се замразява кисело мляко? newsm78

# 2
  • Мнения: 187
Да не би да е нещо от този род: Simple Smile  Кофичка сметана се разбива с  кафена чаша пудра захар.  Прибавя  едно изцедено кисело мляко, разбъркано с две кафени чаши пудра захар и ванилия.  Сместа се разделя  на две. Към едната част се добавя какао. Разбърква се добре. Двете смеси се изсипват в чаши, като се  редуват светли и тъмни пластове. Сладоледът се поставя във фризера.  Simple Smile

# 3
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Мерси.То и аз не знам.Ще експериментирам.

# 4
  • Мнения: 349
 mimi01,
Ако искаш погледни и в темата за Сладолед и сладоледени удоволствия - там също има рецепти с мляко, сметана.
Сподели какво се е получило и аз харесвам сладоледено мляко.

Успех!  chef

# 5
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
и аз ще експериментирам . Купила съм овче мляко 6,5 % и ще го смеся с течен шоколад и ще правя торта.Точно търся рецепти.Някъде четох че слагат хляб и става пухкаво.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 817
Кисело мляко+захар+плод+бисквити - разбърквам и сипвам в купички в които съм сложила фолио.
Замвазявам.
Вадя от фризера и слагам с хладилника за 20-30 мин.
Вадя от купичката, махам фолиото и поставям в чинийка.
Поливам с топинг /плодов/

# 7
  • София
  • Мнения: 6 780
Някой знае ли?Ако не се слага сметана няма да е толкова калорично.Аз взех от готовите и ми хареса,но искам и вкъщи да си направя   chef.

# 8
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
Мерси много.Чак сега успях да видя отговорите.Пробвам довечера обезателно.Мерси, мерси Peace

# 9
  • Мнения: 349
elix ,
По този въпрос четох в Гответе с мен ...
Виж и ти:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=1367.msg19034#msg19034
А варианти има и в темата Сладолед и сладоледени удоволствия
 И тук:
Замразено кисело мляко

Успех  chef

# 10
  • София
  • Мнения: 6 780
ddoychinova, благодаря за линковете     bouquet ,ама си нямам машина за сладолед  Sad.Ще си купувам готово или ще правя някакво подобие.А в сладоледената тема има толкова идеи,че ще се пробват някои от тях bowuu.

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 21:21 от elix

Общи условия

Активация на акаунт