в коя г.с. съм и кой месец

  • 1 118
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Обърках се тотално.При последна дата на М 17,02.2007г. При изчисления сега трябва да съм в 9,3г.с.Това в кой месец значи .Някъде казват ,че на 12.05.съм в 12г.с.-това не е ли края на 3месец,а според мен на 24.04.влизам в трети месец.Термина ми е на 24.11.

# 1
  • Мнения: 4 546
сложи си една лентичка и се ориентирай по нея. с тия месеци - лунарни, календарни все има разминаване и се бъркам. ето шарената лентичка е с термин 24 ноември./предполагам, тогава ти е термина/можеш да си я копираш в подписа,  ако ти харесва  Grinning според нея си в трети месец  Grinning

# 2
  • Мнения: 742
Лентичката ти е показала Heart Eyes

# 3
# 4
  • Мнения: 74
 Здравей мила ,
първо честита радост и леко бременеене  bouquet
Гестационните седмици се определят на база последната ти менструация което значи , че при 17. 02. 2007г. - дата на последна м. ,в момента си в 10/11 та гестационна седмица. Реалните седмици на бременността са с 2 по-малко от гестационните , което значи ,че си в 8/9 седмица от бременността. Посредством реалните седмици определяш и това в кой месец би трябвало да си, а при теб това е 3-тия.
 С две думи според гестационните седмици бременността трае 40 седмици , а реално бебето се развива за  38  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 243
В 3-тия месеца си  Peace

# 6
  • Мнения: 5 362
3-ти месец.

# 7
  • Мнения: 565
Точно на датата на термина влизаш в следващия месец. Калкулаторите и лентичките ти изчисляват пълните седмици. Т.е. аз мисля че правилно си се ориентирала, че на 24-ти влизаш в 3-ти месец.

# 8
  • Мнения: 1 364
В 3 -ти месец

# 9
  • Мнения: 617
Първо честито, ти май си за нашата група на октомврииките ама не съм те виждала при нас.
Заповядай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=183397.0

# 10
  • Мнения: 3 412
Абе аз вместо с напредването на бременноста да съм по-информирана излиза,че съвсем недоумявам? Thinkingднеска бях на лекар и ми каза,че съм в средата на 3-ти месец,а последната ми менструация е била около 02.02,а момичето пуснало темата датата на последната и менструация е 17.02 и пак е в 3-ти месец? Значи аз трябва вече в 4-ти да влизам?

# 11
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992

Общи условия

Активация на акаунт