Помогнете..как се дава..Стерилна урина..

  • 15 950
  • 15
  •   1
Отговори
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
малко смешно е но,Моля ви кажете как точно да дам стерилна урина.Дадоха  ми малкото бурканче/епроведка...утре трябва да я нося в болницата...
след тоалет се пишка в него изчаква се малко и се излива...и нося само епроведката.......
Така ли е? Sad

# 1
  • varna
  • Мнения: 1 012
не ,ставаш сутринта измиваш се след това пишваш малко встрани и после си пишваш в бурканчето и го носиш Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 4 585
не ,ставаш сутринта измиваш се след това пишваш малко встрани и после си пишваш в бурканчето и го носиш Simple Smile

 Peace

# 3
  • Мнения: 2 908
не ,ставаш сутринта измиваш се след това пишваш малко встрани и после си пишваш в бурканчето и го носиш Simple Smile

 Peace
Peace Peace PeaceМного точно.Ама да не си пишкала цяла нощ и първото пишкане да е в бурканчето като първите няколко струйки-навън.

# 4
  • Мнения: 171
бурканчето също трябва да е стерилно за да не ти открият бактерии в урината

# 5
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
 ooooh! Ами мами да ви кажа..че вече не е така...за инфо на всички да си знаете ,че щтом пишкаш затваряш епроведката и чакаш 1 минута.После изливаш съдържанието и я носиш празна,казаха че пластинката се била напоявала и не е нужно да се носи урината... Та утре пак ще нося..днес пратих мъжът ми да я занесе и са го навикали...но нищо вече ще си знам
Лек и слънчев ден на всички  Joy

# 6
  • Мнения: 1 311
ooooh! Ами мами да ви кажа..че вече не е така...за инфо на всички да си знаете ,че щтом пишкаш затваряш епроведката и чакаш 1 минута.После изливаш съдържанието и я носиш празна,казаха че пластинката се била напоявала и не е нужно да се носи урината... Та утре пак ще нося..днес пратих мъжът ми да я занесе и са го навикали...но нищо вече ще си знам

Възможно е да са различни шишенцата или епруветките, както ги наричаш ти. Аз си купих от аптеката и приличат на малки шишенца (бурканчета) с винтова капачка и вътре не видях никаква пластинка.

Мен не ме навикаха сутринта, пълно си го занесох  newsm78

# 7
  • в мечтите си
  • Мнения: 123
 Приказливка ,да ти кажа че явно всичко се дължи на политиката на самата лаборатория....тук в Ботевград явно вече такива бурканчета ползват..и затова си плащам 7.70 лв. .... истината е ,че всеки гледа как да ни отскубне някой и друг лев..за жалост това е реалността  Tired

# 8
  • Мнения: 1 311
Приказливка ,да ти кажа че явно всичко се дължи на политиката на самата лаборатория....тук в Ботевград явно вече такива бурканчета ползват..и затова си плащам 7.70 лв. .... истината е ,че всеки гледа как да ни отскубне някой и друг лев..за жалост това е реалността  Tired

Аз платих 16.50 за две изследвания (днес и утре), докторката ми каза, че трябва да две. За едно цената е 9.50лв.

# 9
  • Мнения: 5 362
ooooh! Ами мами да ви кажа..че вече не е така...за инфо на всички да си знаете ,че щтом пишкаш затваряш епроведката и чакаш 1 минута.После изливаш съдържанието и я носиш празна,казаха че пластинката се била напоявала и не е нужно да се носи урината... Та утре пак ще нося..днес пратих мъжът ми да я занесе и са го навикали...но нищо вече ще си знам
Лек и слънчев ден на всички  Joy
Може,аз за пръв път го чувам това.
До сега съм давала по описания от tina77 начин.

# 10
  • Мнения: 1 596
не ,ставаш сутринта измиваш се след това пишваш малко встрани и после си пишваш в бурканчето и го носиш Simple Smile

много ми хареса пишваш Simple Smile
развесели ме Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 689
не ,ставаш сутринта измиваш се след това пишваш малко встрани и после си пишваш в бурканчето и го носиш Simple Smile
  Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 145
Нека да се включа и аз в отговорите.
Това, за което говори миксилена е шише, което съдържа среда. Изпишкваш се вътре, изчакваш малко и излизаш. Смятам, че е много по добре и чисто, защото по другия начин лаборанта взима с пипета от урината и слага по среда, която е в петра. Но така е по чисто и улеснявата работата на лаборанта- В Бургас пробите от 3 години се дават по този начин

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Нека да се включа и аз в отговорите.
Това, за което говори миксилена е шише, което съдържа среда. Изпишкваш се вътре, изчакваш малко и излизаш. Смятам, че е много по добре и чисто, защото по другия начин лаборанта взима с пипета от урината и слага по среда, която е в петра. Но така е по чисто и улеснявата работата на лаборанта- В Бургас пробите от 3 години се дават по този начин

И винаги си плащаш ли? Не може ли да се даде стерилна урина по този начин с направление по ЗК?

# 14
  • Мнения: 1 272
Бурканчето няма нищо общо с цената  Naughty
Такива бурканчета (със среда) използват в МД - София.

Общи условия

Активация на акаунт