Моля за съвет за рехидратиране

  • 2 527
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Дъщеря ми пипна някакъв вирус и получи чревна инфекция с разстройство и повръщане. Постъпихме в Инфекциозна болница и изкарахме 8 ужасни дни на лечение със системи и диета.От два дена сме вече в къщи и днес е първото и нормално изхождане  Praynig В момента има нужда от сериозна рехидратация,видимо е свалила доста от теглото си,тена и е променен,езичето бяло,всички признаци на дехидратиране.За съжаление не приема достатъчно количества вода и съм притеснена за състоянието и.В момента е все още на диета с лечебна храна на Humana,солети,сухари и бисквити.Ще започвам леко захранване,но моля за идея и съвет как да я накарам и какво да и предлагам като течности освен вода.В болницата успяваше да изпие до 500-600 мл,включително рехидратиращ разтвор,но от както сме се прибрали успявам да и дам едва  около 150 мл вода,а ми казаха,че сега и е нужно поне около литър на ден.
Също моля и за коментар,къде освен в нехигиеничните и ужасно неприятни условия на Инфекциозна болница/изключвам професионалното и внимателно отношение на персонала  Peace / се лекуват подобни състояния при деца?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Можете да давате преварена вода и леко подсладени чайчета копър и мента, от шипки, като давате по малки количества 50 мл през 30 мин -1 час. Можете да предложите на детето лечебно мляко на Милупа или Хип даващи се при разтройство, както и оризова каша. Подходящи са и прахчетата рехидрин или ентерол предназаначени за рехидратация.
Ако причината за разтройството не е сериозна инфекциозна, такива деца се приемат и в отделението на ІІІ гр. болница както и в други детски отделения. По принцип в повечето случаи се насочват към инфекциозна болница поради неяснота за причината за разтройството. newsm78

# 2
  • Мнения: 455
Много ви благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт