Не заспива след хранене

  • 547
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 264
Здравейте, д-р Слънчева,

Бебето ми е на 10 дена, кърмя го, като интервалите на кърмене са между 2.5 - 3 часа (зависи кога той се събуди и иска да яде). Суче средно по 15-20 минути, като обикновено заспива на гърдата ми. Като го сложа обаче в креватчето да спи и се събужда и започва да мрънка и да плаче. Вземам го на ръце и го гушкам докато заспи, но днес например е спал по час - час и половина между храненията. Или заспива и се събужда с плач.
От два дена му давам капки за колики, защото ми се струва, че започна да плаче по едно време от болки в стомахчето.
Въпросът ми е на какво  може да се дължи това, че не иска да заспи след хранене? Възможно ли е да не се храни достатъчно?

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 19:00 от catty m

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Ако издържа между храненията около три часа значи се храни добре. След храненето трябва да се оригни два-три пъти, за да излезе въздуха от стомахчето, който може да го прави по- неспокойно. Освен това в тази възраст започват и коликите. Това най-вероятно е и причината бебето да е по-неспокойно. Обикновено бебетата до 3 м. са доста неспокойни и се очаква да са и по- плачливи.

Общи условия

Активация на акаунт