Възможно ли е?

  • 963
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте момичета,

Искам да ви питам нещо, което доста ме тревожи и не мога да си го обясня. Става дума за моя близка (роднина) - тя е бременна в 9 седмица. Като ходила на ехограф в 7 седмица доктора е чул сърдечна дейност, а при прегледа в петък нямало сърдечна дейност. Казал и че това се случвало и да поизчакат до утре, и пак да иде да я прегледа. Тя си направила консултация по тел. с друг лекар и той я успокил, че това се случвало понякога.
Моля се дано всичко да е наред  с нея и бебето, но много ми е странно.

Как може един път да се чуе сърце, а на следващия не и това да е нормално - при това на 3 измерен апарат, при един и същ лекар ( да не споменвам името му, че е доста известен)?

Знаете ли за такива случаи?

# 1
  • Мнения: 6 164
На триизмерен може освен да се чуе и да се види. Или се свива мускула или не. Не мисля, че може да има съмнения с триизмерен апарат. Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Казал и че бебето било порастнало, било като запетайка, видели му горе-долу оформената глава и коремче, но за сърчицето нищо не е споменал - аз на моят син на обикновен апарат му бях видяла сърцето как се свива и тупти.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Когато отидох да регистрират бремеността ми, бях в 8-9 седмица. Докторката ме извика още веднъж следващата седмица. На втория преглед ми обясни защо ме е извикала- не видяла сърдечна дейност и искаше да се увери, че всичко е наред. Всичко беше ОК  Grinning Но за триизмерния апарат... Rolling Eyes

# 4
  • Варна
  • Мнения: 17 907
Казал и че бебето било порастнало, било като запетайка, видели му горе-долу оформената глава и коремче, но за сърчицето нищо не е споменал - аз на моят син на обикновен апарат му бях видяла сърцето как се свива и тупти.
Не е споменал дали сърчицето бие или е КАЗАЛ че не вижда сърдечна дейност? Защото има огромна разлика.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
За съжаление Cry - онази вечер са и направили аборт - слушали са я на най-различни апарати в Шейново, но ......живи и здрави да сме, ще си има друго бебче по-натам, тя не е много зле психически - държи се.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 433
Понякога се случват такива неща - викат им "кухо яйце" доколкот знам

Общи условия

Активация на акаунт