Яде повече или кърмата ми намалява?

  • 526
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Досега бебка ядеше само от едната гърда - 10 минути и й стигаше. Отскоро обаче, започва да плаче след 10 минути на едната и е доволна след още 10 на другата!!! newsm78 При вас как е, че се чудя дали просто иска повече да яде, или кърмата ми намалява? Иначе гърдите ми не се "пълнят" като преди и затова се притеснявам! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 313
Като гледам възраста на бебчо може да сте в криза на разтежа. Слагай го по- често на гърдата. Добре правиш, че предлагаш и двете гърди. Нормално е да не чувстваш гърдите си пълни както в началото, защото кърмата се нагажда според нуждите на бебето. Има моменти, в които бебето си увеличава количеството на произвежаданото мляко. Тогава суче много и от двете гърди, те изглеждат празни и имаш чувството, че не можеш да отговориш на апетита му. Ако реагираш правилно (без АМ, често сучене, без залагалки), нещата ще се нормализират от 2 до 7 дена. Важно е да предлагаш всеки път когато иска и да държиш на гърдата докато пусне и изглежда доволно и спокойно. Успех Hug

# 2
  • Мнения: 674
 Много ти благодаря, Sladkish! Изобщо бях изключила за тези кризи на растежа. Може би, защото досега не й се случвало да си увеличи апетита така! Дано само да й стига кърмата, че хич не ми се дохранва! Peace

# 3
  • Мнения: 134
Ще й стигне, че като мине кризата известно време дори ще й бъде в повече Simple Smile Не се притеснявай, слагай бебка да суче когато й се иска, така тя сама ще си произведе повече мляко /моето съкровище се справи за два-три дни с това/. После обаче да не се притесниш, че яде малко, имай предвид, че кризата ще ти докара повече мляко и бебка няма да може да го изяжда всичкото, поне ние сме така. За няколко дни и това ще се регулира, важното е да следваш нейните желания!
Впрочем днес си попълвах бебешкия дневник и в него има едни раздели, които ме замислиха - "време за хранене", "време за спане"... Нашата баба измърмори, че никакъв режим сме нямали, и това било лошо, но аз я отрязах и в края на краищата написах "когато е гладна" и "като се измори от сукането"  hahaha

# 4
  • Мнения: 498
Ох, и аз имам същия проблем като при мен бебчо сучеше преди по 10 мин на гърда а сега и 5 не му се събират на гърда,ама имам надежда че всичко е ОК.Той е едро бебе...Дано при теб всичко се оправи.Че е по-гадно за мамите който се притесняват от колкото за бебчетата. Crazy

# 5
  • Мнения: 2 616
От всичко, което научих от мамите тук кризите в растежа са в третата-четвъртата седмица, както при Shadows, в третия месец, както предполагам е при elina_king и в шестия месец. elina_king, вие от кога ядете за по 10 мин, все слушам от мамите, че сме щели да започнем да ядем за по 10 мин с мъника, той почти  на 2 месеца стана, а не виждам изобщо някакви шансове за това. Не че ми е лошо да се гушкаме с младежа, ама като изляза навън и хапваме по половин час и това през час-час и половина, ние цялата разходка само в хапване я прекарваме.  Laughing

# 6
  • Мнения: 674
Ivelina, тя от самото раждане по толкова си яде. Затова сега се чудя как изведъж почна по двойно повече време! newsm78

# 7
  • Мнения: 2 616
Може вие наобратно да сте-другите да си намалят времето за хапване, вие да си го увеличавате, знам ли  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт