Защо не се къпе бебо след ваксина ДТК?

  • 2 716
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Вчера имунизираха бебо с тази ваксина - ДТК и педито каза да не я къпем. Та ми стана интересно после: защо!? Не трябва да се мокри или заради температурата???Или друго? newsm78Благодаря за отговорите и съжалявам, че не знам такова нещо! Embarassed

# 1
  • Мнения: 3 116
Не трябва да се мокри, предполагам за да не се инфектира нещо, знам ли  newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 1 247
Не че не може,но по-добре да се изчака 1 ден заради мястото където е инжекцията.Макар че при първата ни ваксина ДТК след това ката се беше "омазала" с аки, че се наложи да я измия на чешмата. Peace

# 3
  • Мнения: 6 164
Не трябва да се загрява.

# 4
  • Мнения: 5 362
За да не се затопля мястото на убождането.

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
зависи от ваксината, аз съм къпала, с докторско разрешение и консултация, разбира се, но не сме слагали полагащите ни се ваксини от здравната каса, а сме купували от вносните и при тях няма проблем

# 6
  • Мнения: 6 164
зависи от ваксината, аз съм къпала, с докторско разрешение и консултация, разбира се, но не сме слагали полагащите ни се ваксини от здравната каса, а сме купували от вносните и при тях няма проблем

И ние купуваме вносни и пак ми казаха да не къпя, както и на други майки са дали същия съвет.

# 7
  • Мнения: 1 273
И нашите са вносни, но и на нас педиатъра ни предупреди, да не го къпем, защото не трябва да се мокри и загрява мястото на убоцкване. Понякога може да се инфектира.
Аз лично правя компресче с реванол.Peace

пп.Мисля че не зависи от това,  какъв вид ти е  ваксината, а от това, да не се инфектира мястото на убождане Peace

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 15:20 от Аpv

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
И на нас ни биха миналата седмица, но никои не ми каза че не трябва да се къпи.Прочетох на брошурката пише не  е проблем детето да се ходи на плуване, та и аз прецених че и къпането няма да навреди и се изкъпахме.Да чукна на дърво от тогава се къпем всеки ден и нищо му няма.Може би зависи от каква е ваксината-нашите се казват ПРЕВЕНАР и ПЕДИАЦЕЛ.
Вили

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами ние винаги сме го къпали след ваксина. Педито не е казвала друго. Само да правя компрес с риванол на мястото на убождането. Не сме имали проблеми. Peace

# 10
  • Мнения: 576
Първите два пъти след ДТК къпах, третия път-не!

# 11
  • Мнения: 689
Mиналата седмица като ваксинираха Криси, изрично попитах и педи-то каза че няма проблем да се мокри мястото.

# 12
  • Мнения: 1 986
За да не се затопля мястото на убождането.

Точно така PeaceНие обаче поставяхме Инфанрикс и при тази ваксина,педито каза,че мога да къпя бебка Wink

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз пък си мислех, за да не се инфектира  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 301
педиатърката на синовете ми ни препоръчва да не къпем след всяка една ваксинация - не само ДТК. на малкия слагахме Пентаксим - пак не къпахме Peace

Общи условия

Активация на акаунт