Едва ли е голям проблем,но да споделя...

  • 1 851
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
Здравейте,скъпи момичета! Скъпи сте ми,защото наистина се чувствам добре тук,в компанията ви,в която съм отскоро и съм повечко пасивна,но това е друг въпрос...
 Та за "проблема" ми...Аз съм малко ни риба,ни рак-хем съм разведена от 6 години,хем не съм много самотен родител през последните 2 години.Имам приятел,за когото не минава и ден да не благодаря на Бога,че ме срещна с него.От година даже и живея в домът му,без брак,защото и двамата го смятаме за отживелица...Той е прекрасен човек,споделя грижите ми по децата ,дори понякога се улавям,че е по-добър родител от мен...Помощта му е не само финансова,помага с уроците,контролира домашните,а бе-всичко,за каквото се сетите...Има обаче едно "но"-родителите му,които не живеят в София,не знаят за нас...Когато се преместихме при него аз уведомих близките си къде и при кого отивам,бях ги запознала месеци преди това.Но той на своите близки не е и споменал,че се среща с жена,камо ли да им каже,че въпросната жена е с две деца и живеем заедно...Няколко пъти разговарях с него по темата,попитах го директно-вашите знаят ли,че имаш ново семейство? Не,не знаели-и обяснение почти нямаше,просто му става криво,замълчава и...Когато още няколко пъти го попитах как смята,че ми е приятно всеки път да се чувствам като престъпник,щом звънне домашният телефон,да пазим тишина аз и децата,когато той разговаря с майка си-просто прави някаква скофтена физиономия и пак замълчава...Последният път,по Коледа,пак захванах темата-ето,моите близки ми звънят,поздрави и за теб,а ти сякаш се срамуваш от нас или от постъпката си-държиш ни в нелегалност от родителите си,защо??? Страхуваш ли се от тях,срамуваш ли се от нас??? Представете си-ако им кажел,щели да го "започнат" да сключва брак с мен-за тях това било най-правилното,най-почтеното,най-подходящото...
  И сега нали предстоят четири почивни дни-решил е да отиде да ги види,но пак сам.Просто ми каза-ако искаш сега по празниците-иди да видиш баща си,аз трябва да ида при мойте,че от септември не съм ходил...
   Искам да чуя от вас нормално ли е това и струва ли си да се ядосвам...Една приятелка,с която споделих,ми каза-оо,що се ядосваш,притрябвала ти е свеки,я го остави да си се оправя,пък гледай между вас всичко да си е наред-пари нали ти дава достатъчно,с децата нали ти помага,какво повече искаш?!
 Пък аз просто искам да не се чувствам неловко...

# 1
  • Мнения: 1 809
Лично аз не го намирам за нормално Rolling EyesИ за ядосване място няма,но мисля че е желателно да разбереш всъщност каква е истината.За мен тя не е тази,която той ти казва!Разбери причината ,защото в противен случай това ще те гложди все повече и повече и ще влоши хубавите ви отношвния.Някакси започва да се насажда съмнението,доверието започва да се губи...а пък без доверие...няма и хармонични отношения..Вместо да се ядосваш се опитай да намериш най-правилния път, за даразбереш причината за това негово поведение. Peace

# 2
  • Мнения: X
Според мен ,той се страхува от реакцията на родителите си,като разберат че си разведена с две деца.Но така или иначе той трябва да им го съобщи.Ако не зависите от тях по някакви причини -ок.Но ако е обратно,примерно живеете в жилище купено от тях, е лошо.Може да стане проблем ,ако се заинатят.Аз преживях нещо подобно,но сега не ми се споделя.

# 3
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Пфу, била съм свидетел как се обсъжда въпросът "Мъж с разведена жена с деца". Отвратително е широко разпространеното мнение.

Според мен се притеснява, че родителите ще реагират остро и ще почнат да се налагат.

Но и за теб ситуацията не е приемлива. Може би, без натиск, единственият начин са разговорите.
Успех!

# 4
  • Мнения: 2 327
Зависи какви са му отношенията с родителите. Ако те са свиканли да се налагат и той просто иска да си живее както му харесва е възможно да се държи така. Ако знае че ще започнат сръдни и скандали, нормално да не гори от желание да те запознае.
Все пак в един момент предполагам ще се наложи. Най-малкото е по-добре от него да научат, а не от доброжелатели.
Опитай се да поговориш с него, като му обясниш че ти си на негова страна все пак, но би предпочела нещата да са ясни за всички.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
olimpiia, важното е ТИ как го приемаш и до колко са сериозни за ТЕБ вашите отношения. Мисля е важен и маталитета на хората замесени в историята, но...

Аз бих поставила нещата директно: "Скъпи, от мен ли те е срам или от децата ми или от живота ми или те е срам от родителите ти?"

Отношенията м/у двама човека и без това минават през какви ли не изпитания, не бих си слагала мини 'зорлем'.  Peace

Но пак повтарям - това бих направила аз и не казвам, че е най-правилното.

# 6
  • Мнения: 589
Isа,Tочно това направих-попитах го,но...отговора е"не,не ме е срам" и следва завой без мигач нанякъде,ако ме разбираш-сменя се темата...
  Иначе по никакъв начин не зависим от тях,и двамата работим,жилището си е негово-сам го е купил преди 5 години.Както казах,кофтито е по  празници като тези,дето предстоят-сега той ще замине сам,а аз или ще остана удома сама,или ще замина при моите близки...Не ми е комфортно,когато примерно в събота вечер сме седнали да вечеряме,прекарваме си добре-музика,игри с децата,звъни майка му-как си,какво правиш-ами,нищо особено,хапвам каквото има...Веднъж му казах "ама как лъжеш самоо,изпечен лъжец:)) Дали и за други работи не си такъв?" Не,не бил лъжец,тоя случай бил друго...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Isа,Tочно това направих-попитах го,но...отговора е"не,не ме е срам" и следва завой без мигач нанякъде,ако ме разбираш-сменя се темата...
 

Извинявай, не те нападам, но как така сменя темата и ти нищо...

"Ок, не те е срам, а защо тогава ни криеш? Проблем ли има някакъв?" и т.н. Аз не го разбирам това, до сега няма успял някой да не ми отговори на въпросите.

Сетих се друго - Ти иди дойди ще го приемеш, но какво ли чувстват децата ти по въпроса?  newsm78 Мислиш ли си, че добре ще им се отрази това 'криене'?

# 8
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
зависи ти какво искаш
за мен това е малодушие което може да ти изиграе лоша шега някой ден - по същата причина по която не смее да каже - да не послмее да остане с теб
друг е въпроса, че ако нямаш по-добра алтернатива в момента - що пък да не си с него
но аз не бих имала доверие на човек дето не е споменал за 2г за мен на родителите си - това е най-малкото неуважение

# 9
  • Мнения: 386
ама и твойта не е никак лесна.
хем е готин, хем те притеснява, че не казва на родителите си за теб. ни риба, ни рак. а и във форума везните се накланят към това да го изнасилиш да каже на своите за теб.
ами ако оставиш нещата такива, каквито са? щом те обича, то тогава усеща, че това ти е проблем и рано или късно ще намери начин да ви представи. просто мъжете... понякога са мнооооооооооооого бавни.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 493
Казваш - "Едва ли е голям проблем, но ...." - от темата ти не оставам с впечатление, че не ти пука или проблемът е малък.
Седни, поговори с мъжът ти, не позволявай да сменя темата, разбери какъв е проблемът - най-вероятно причината са родителите му /но нека поне ти обесни и обещае да направи опит да говори с тях - когато и както той прецени/. Зощото в такова положение е невъзможно да останете до безкрай.
А не ти ли е минавало праз ум - че те може би знаят и не са реагирали добре или нещо подобно ???? Възможно ли е да са му поставили условие или да са го предупредили, че не искат да чуват за теб и децата ти, а?  newsm78

# 11
  • Мнения: 2 863
Сега като чета пак темата си мисля, че ако мъжът се грижи за децата и се отнася добре е повече от странно това му поведение и както Иса забеляза- а децата как ли се чувстват... и си мисля, че би ми било доста унизително да трябва да пазя тишина, че да не ни чуят и да шъткам на децата, а  очевидно и ти така се чувстваш.... и какво ще им обясниш да кажем след година.. все трябва да има някакво развитие този казус. Говори  с него!

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Според мен ,той се страхува от реакцията на родителите си,като разберат че си разведена с две деца.
Много е неприятна ситуацията, настоявай да се изяснят нещата или директно го питай дали вече знаят, но не искат да се коментира...
Успех!!!

# 13
  • Мнения: 920
Ами ако ти вдигнеш телефона? Или децата?

# 14
  • Мнения: 2 655
Трябва да се подходи много тактически.  NaughtyНе се знае какви са хората, все още се срещат доста "задръстени", които не гледат на добро око на разведена жена с две деца.  #Crazy
А престави си да имат влияние върху него.... Whistling ooooh! Whistling Мале какво навиване ще падне... Whistling Whistling Whistling
Може той от това да се притеснява и да те пази.  NaughtyДеликатна ситуация.
Опитай се да разговаряш с него за родителите му. Набери, колкото можеш повече инфо за тях (като разбереш що за хора са). Разказвай му за всоите и питай за неговите. Така ще прецениш реално положението си и ситуацията. А и няма да те заподозре.

А може наистина да е по добре да не ги познаваш? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт