Много искам бебе - моля, дайте ми съвет.

  • 5 066
  • 51
  •   1
Отговори
С мъжа ми имаме едно момченце на 4 години. И двамата искаме още едно дете. Дотук добре. Обаче вече 5 месеца уж опитваме, но аз започвам да се съмнявам дали той наистина иска да стане бебе, или не. Т.е. не се пазим, но съвсем случайно се оказва, че всеки месец по време на овулацията ми той или е изморен и заспива като пън на дивана, или не е в настроение. Музата му идва в периодите, когато бебе може да стане само по чудо. Поне 5 пъти сме говорили за това, но без успех. Ако повдигна въпроса, той се сърди, че за тези неща не се говорело (демек - неприлично било). Като му напомних, че преди да направим сина ни, той непрекъснато повтаряше "искам бебенце, нали ще ми родиш детенце... ", той заяви, че не помнел такова нещо!!! Като му говоря за бебеправене, съм го притеснявала и той по задължение нищо не можел да направи. Аз му обяснявам, че то става в определени моменти, не всеки ден, освен това съм на 38 години - следователно забременяването е по-трудно и трябва да сме по-упорити. Той се цупи и мълчи. Казах му, че ако не иска друго дете, просто да ми каже. Отговор : Аз не съм казал, че не искам!
Вече не знам какво да правя. Вярно, че насила хубост не става, ама ако действително иска бебе, както искам аз, трябва да положи известни усилия, нали?
Пиша това, за да чуя вашите мнения. Къде греша? Дали някоя от вас е минала по същия път и може да ми даде съвет. Пък и да споделя с някого....

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Преживях нещо подобно с второто ни дете. Хем твърдеше, че иска, хем в подходящите дни все нещо се "случваше" и не успявахме да павим кекс.  Laughing
Това, което мога да те посъветвам - първо спри а му говориш за това. Мъжете са много консервативни и тежко преживяват всяка една промяна. Сигурна съм, че мисълта, че живота му може да се обърне на 360 градуса го плаши до смърт. Зарежи всички разговори на тема бебеправене. Кажи му, че оставяш всичко в ръцете на съдбата и няма да го мислиш повече. Ще видиш, че до няколко месеца той ще се успокои и ще забрави страховете си.
Второто нещо, което ще си позволя да ти кажа - не е задължително да го държиш в течение кога ти е ову-то, нали така? Най-добре и ти много да не го мислиш много много, но това като чели е по-трудно.
Успех!   bouquet
И да се похвалиш скоро.

# 2
Здравейте и от мен! Това с мъжете мисля, че е проблем. Мисля, че наистина не е нужно мъжът да знае кога е точно ОВУ. Аз от няколко месеца следя този период, съответно говоря за него, че е важно да не сме уморени и да правим секс. Но миналия месец се скарахме за това. той ми каза, че не ставало насила и с план / за време, час и т.н /, а трябва да е пожелание и то ще си дойде от само себе си. Аз обяснявам, че е важно да не пропуснем момента, а той казва, че така не става. И може би е прав. Но проблемът тук, е че при жените този въпрос е с друго значение - техните преживявания са различни от тези на мъжете. Така мисля аз.  newsm78 Но съм сигурна в едно и то е разумно - не трябва да се говори и обсъжда много по този въпрос, защото това може да доведе до конфликт между двама ви. 

# 3
Абсолютно прави сте, че не трябва да се казват датите на ОВУ. Аз всъщност не съм ги казвала, просто казвам, че ми се иска днес. Да, ама на него ТОЧНО тогава не му се иска... Мисля си, че е нарочно. А може и да не е нарочно, ама все си мисля, че ако имахме момиче, щеше да бърза да си направим още едно с надеждата да е момче. Може и да не съм права, разбира се. То е ясно, че и на мен насила няма да ми се прави нищо. Просто вече не съм в първа младост и всеки пропуснат месец може да е фатален...

# 4
  • Мнения: 13
И при мен беше същото-уж е много навит,а все нещо се случваше повреме на овуто.И аз чух думите,че не ставало по план и разписание.Ето вече съм бременна и все още си мисля,че не те чак толкова щастлив(а може и да греша).Също се присъединявам към идеята,че не трябва да знае кога ти е овуто.Таке е поспокойно за всички.
Желая ти успех и скоро да се похвалиш!

# 5
  • Мнения: 617
Бих те посъветвала да не си навиваш на пръста, че той не иска защото така само ще му се дразниш и отношенията ви ще станат напрегнати. По добре си следи ОВУ-то и когато знаеш че има шанс за бебо, не му казвай айде сега трябва да си лягаме, а го накарай сам да поиска да си легнете без да знае, че сега е момента. Не знам дали си ме разбрала, ама понякога се налага да използваме малки женски хитрости.
Желая ти успех.

# 6
  • Мнения: 106
Ако си на двайсет години може и да минава номера - То ще си стане когато трябва, не го мисли. И аз не съм привърженичка на това извинение, колкото и смешни да изглеждаме отстрани с тези термометри, тестове и т.н.
Според мен си се налагат малко усилия и когато цялото напрежение е споделено е по-лесно.
Аз имам пълната подкрепа на половинката си дори не само в дните на ОВУ.  Laughing
Но, съм чувала и друго. Дори и да казват, че много искат, ако не го мислят и не го правят с обич, не ставало.... Не знам и аз каква е логиката ...

# 7
  • Мнения: 2 751
Аз мисля, че проблемът не е, че не иска 2ро дете.
Просто мъжете не обичат да говоря т за това, да правят секс по план, да знаят кога е ОВУ и всички подробности около това.
Когато имахме проблеми с 1вото дете, защото ни отне доста време и трудности да го направим, аз му спестих доста неща. Много неща не знаеше, не знеше с точност кога ми е ОВУ, не знаеше на какво ме подлагат д-ртие, не знаеше, че плача почто всяка вечер в тоалетната и изобщо му спестявах доста неща.
Мисля, че само спечелих от това.
Иначе споделям всичко, но мъжете някак приемат тея неща по друг начин.
Ако ме разбираш...  Wink

Просто спри да му обяснваш, че си в ОВУ, че ТРЯБВА да правите секс и прочее.
Няма смисъл, само можеш да го отблъснеш.  Peace

# 8
  • Мнения: 233
Моят съвет е че и ти не трябва да мислиш кога ти е овулацията.Аз например изобщо не разбирам от тези неща и винаго е ставало бързо.Подкрепям мнението на мамата писала по-горе че понякога си трябват женски хитринки.Опитай се когато правите секс да е за удоволствие и си казвай ,,Когато му дойде времето то ще се случи,,Според мен бебе не се прави по график-така само си създавате проблеми и ако не стане идва разочарованието.Дай го малко по неглиже и ще видиш че след някой и друг месец ще си бременна( PraynigДай-боже-пожелавам ти го от сърце Hug)

# 9
  • Мнения: 953
Бебе не се прави по график вярно е, но това може да стане само в 2-3 дена от месеца.
Аз бях твърдо решила, да не се вманиачавам на тема овулация, че детето ще стане рано или късно съвсем естествено и в резултат на тези мои разбирания не планирахме сексуалните си контакти по дати и часове, а само тогава когато имахме желание и настроение.
Така мина една година и нищо не се получаваше, започнах да си мисля че имам някакъв проблем, определих си дати за отпуска за да си направя изследванията.
Купих си тест за овулация един месец преди да отида на изследванията -  изчакахме да ми дойде овулацията  и малко преди дните за изследванията ми аз вече бях бременна.
Времето ни беше изиграло лоша  шега - изглежда всеки път по една или друга причина не сме се любили точно в дните ми на овулация в продължение на близо година....
Аз и съпруга ми много искахме да имаме дете, но с твърдото убеждение че това не става по график някак си все пропускахме овулацията.. когато го направихме планирано съгласно теста стана от първия път.
Според мен няма нищо лошо да му кажеш датата на овулацията си - крайна сметка не е необходимо само ти да се терзаеш, съпруга ти е равноправен партньор и родител.

# 10
  • Мнения: 117
Тази мъжка психика няма и няма да я разбера - уж искат, а пък не могат...   newsm78
Мисля, че трябва да действаш по-премерено - не го притискай, но и не губи много време, защото явно сега е момента за вас. Ти си жена и ще успееш, все пак затова на нас ни е дадено да бъдем майки, а не на тях....

# 11
  • София
  • Мнения: 1 220
Мъже  newsm50.. Ако много искаш почват да се плашат  да говорят за отговорности и финансови възможности .. и намират хиляди неща за да се замаже въпроса  newsm34… Обаче много се засягат като им кажеш, че не искаш дете ..И изведнъж - Ама как може тя да не иска дете ?, значи не иска дете от мен ! , ама защо ?! това е съвсем логично и естествено нейно право тя да иска, а аз да се правя на интересен…  smile3515Като им се засегне мъжкото его , нещата се обръщат, става много важно тя да иска дете … Banghead

# 12
Мъже  newsm50.. Ако много искаш почват да се плашат  да говорят за отговорности и финансови възможности .. и намират хиляди неща за да се замаже въпроса  newsm34… Обаче много се засягат като им кажеш, че не искаш дете ..И изведнъж - Ама как може тя да не иска дете ?, значи не иска дете от мен ! , ама защо ?! това е съвсем логично и естествено нейно право тя да иска, а аз да се правя на интересен…  smile3515Като им се засегне мъжкото его , нещата се обръщат, става много важно тя да иска дете … Banghead

АБСОЛЮТНО СИ ПРАВА

# 13
  • Мнения: 2 270
Мъже  newsm50.. Ако много искаш почват да се плашат  да говорят за отговорности и финансови възможности .. и намират хиляди неща за да се замаже въпроса  newsm34… Обаче много се засягат като им кажеш, че не искаш дете ..И изведнъж - Ама как може тя да не иска дете ?, значи не иска дете от мен ! , ама защо ?! това е съвсем логично и естествено нейно право тя да иска, а аз да се правя на интересен…  smile3515Като им се засегне мъжкото его , нещата се обръщат, става много важно тя да иска дете … Banghead

  202uu  202uu  202uu

# 14
  • Мнения: 1 209
Тази мъжка психика няма и няма да я разбера - уж искат, а пък не могат...   newsm78
Мисля, че трябва да действаш по-премерено - не го притискай, но и не губи много време, защото явно сега е момента за вас. Ти си жена и ще успееш, все пак затова на нас ни е дадено да бъдем майки, а не на тях....
Peace Peace Peace

Андромеда, дайствай си по твоя план, не го информирай за нищо свързано с твоя цикъл, тогава ще видиш колко бързо той ще прояви интерес и ще се разберете кой, кога, къде, защо.....

Общи условия

Активация на акаунт