не харесва сирене!

  • 457
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте!

Днес за пръв път дадох на моето момиче сирене. Направих й овесени ядки със сирене и масло пасирани. Досега ги ядеше пак така, но без сиренето, с малко захар и АМ. И понеже днес категорично ги отказа и плака даже, предполагам, че вкусът на сиренето не й е харесал.

Въпросът ми е какво сирене (като производство) давате на бебковците и как го приемат те?

Аз взех краве на Маджаров, което обаче установих, че е много мазно и миризливо. Препоръчайте някое по неутрално като миризма сирене.

И изобщо, какво правя ако не иска да хапва сирене, то е много полезно и не виждам с какво мога да го заменя по нататък?

# 1
  • Мнения: 316
Защо не пробваш да го накиснеш само във водичка (без сол) днес и утре пак да пробваш  Wink Така ще стане по-меко на вкус и не толкова солено и може да й хареса Simple Smile
Сега като се замисля моята беба може и затова да ми отказва попарата....  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 27 524
Много бързо правиш генерални заключения и търсиш разрешения, от един отказ. Съвсем нормално е да се мусят, изненадват, отказват и дори плачат от нова храна. За тях е непознат вкус, странно, ново. Трябвало е да й дадеш малко сиренеце без нищо, първо да го опита, а не цялата й порция с ядки и сирене. Изкисвай го, за да не е солено.

Избързала си с глутена и сиренето.

# 3
  • Мнения: X
Много бързо правиш генерални заключения и търсиш разрешения, от един отказ. Съвсем нормално е да се мусят, изненадват, отказват и дори плачат от нова храна. За тях е непознат вкус, странно, ново. Трябвало е да й дадеш малко сиренеце без нищо, първо да го опита, а не цялата й порция с ядки и сирене. Изкисвай го, за да не е солено.


Разбира се, че изкисвам сиренето и през ум не ми е минало да й давам солено.  Laughing
Малко оф: За избързването с глутена - мнения много. Лекарите също нямат единно становище. Според едно от тях е добре да се даде между шести и осми месец, защото тогава започва производството на ензима, който разгражда глутена и трябва да се стимулира същото с приема на глутен.

А пък за цялата порция със сирене си абсолютно права. Трябваше да не и правя целите ядки, а да дам отделно. Иначе вътре сложих съвсем малко парченце някъде колкото две грахчета.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 049
Според мен пък е съвсем нормално на 7 месеца да се захрани с глутен и сирене  Peace Аз също тогава дадох сирене, но в попарата.

# 5
  • Мнения: 153
И за мен е напълно нормално м/у 6 и 7 месец да се захрани с глутен и сирене  smile3521 освен ако не е склонно към алергии . Сега в момента и давам сирене 2 в седмицата в домашното зеленчукова пюре - принудих се да и готвя  #Cussing out, защото сиренето и жълтъка не ги яде като са в друго .Така че можеш да пробваш да и дадеш сиренето в картофено пюре така по не се усеща.  chef

# 6
  • София
  • Мнения: 1 368
Днес и аз захраних със сирене,поне направих опит,малкия постоянно се мръщеше и сякаш щеше да повърне.По съвет на педито взех козе(доближавало се най-много до майчиното мляко)на Маджаров,като преди това го киснах във вода,но не го хареса.Аз го добавих към домашно приготвено пюре от картоф и морков,но пак се усещаше на вкус,знам защото го опитах.След няколко дни продължавам с опитите.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 433
И ние първите пъти ревахм, плюхме, кашляхме и какво ли не. Но аз не се отказах и сега няма проблем с попарата. Използвам обикновено по-меко сирене, обезсолено.

# 8
  • Мнения: 5 362
Много бързо правиш генерални заключения и търсиш разрешения, от един отказ. Съвсем нормално е да се мусят, изненадват, отказват и дори плачат от нова храна. За тях е непознат вкус, странно, ново. Трябвало е да й дадеш малко сиренеце без нищо, първо да го опита, а не цялата й порция с ядки и сирене. Изкисвай го, за да не е солено.
Peace

# 9
  • Мнения: 5 103
Много бързо правиш генерални заключения и търсиш разрешения, от един отказ. Съвсем нормално е да се мусят, изненадват, отказват и дори плачат от нова храна. За тях е непознат вкус, странно, ново. Трябвало е да й дадеш малко сиренеце без нищо, първо да го опита, а не цялата й порция с ядки и сирене. Изкисвай го, за да не е солено.

Избързала си с глутена и сиренето.
Както винаги мислим еднакво.

п.с. много си хубава на снимката, цунки.

# 10
  • Мнения: 104
Моят батко до ден днешен не яде млечни продукти и не мисля че му има нещо,вкусове различни Hug

# 11
  • Мнения: 1 230
пробвай в попара със захар. Аз лично обезсолявам сиренето почти до обезвкусяване и купувам тип "Дунавия" - по-меки. Вече месец хапваме сиренце сладко-сладко
Успех feeding

Общи условия

Активация на акаунт