Да изцеждам ли след всяко хранене

  • 441
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 516
Привет, до скоро не кърмех , а изцеждах кърмата и я давах на детенцето си заедно с добавка от адаптирано мляко.  След доста опити успях да го върна на гърдата. Предлагам и двете гърди на едно хранене, но се чудя дали да изцеждам след вяско хранене ?!?!?

# 1
  • Мнения: 110
Ако чувстваш напрежение в гърдите си след като бебчо си е хапнал е хубаво да се изцедиш.Аз съм се изцеждала в този период почти след всяко хранене,но го правех,защото се страхувах да не ми спре кърмата - имах горчив опит с първото си дете.Зависи и дали храниш бебето на поискване.Успех с кърменето!

# 2
  • Мнения: 1 516
Да на посикване и не усещам напрежение почти никога в гърдите... И мен ме е страх да не спре, защото тъкмо се увеличи малко....

# 3
  • Мнения: 110
Можеш да поемаш храни и течности,които помагат за образуване на повече мляко.Но щом се кърмите на поискване и в гърдите ти няма напрежение, значи бебчо те изсуква добре и няма нужда да се изцеждаш.

# 4
  • Мнения: 119
Можеш да поемаш храни и течности,които помагат за образуване на повече мляко.Но щом се кърмите на поискване и в гърдите ти няма напрежение, значи бебчо те изсуква добре и няма нужда да се изцеждаш.
и аз не съм изцеждала, зависи как се чувстваш

# 5
  • Мнения: 11 003
От 1 седмица спрях да се цедя, понеже не усещам напрежение в гърдите. Надявам се да не се отрази на количеството на кърмата ми Praynig

# 6
  • Мнения: 2 019
Можеш да поемаш храни и течности,които помагат за образуване на повече мляко.Но щом се кърмите на поискване и в гърдите ти няма напрежение, значи бебчо те изсуква добре и няма нужда да се изцеждаш.
Peace

# 7
  • Мнения: 3 092
От 1 седмица спрях да се цедя, понеже не усещам напрежение в гърдите. Надявам се да не се отрази на количеството на кърмата ми Praynig
да , щом не усещаш напрежение мисля си че няма да ти се отрази.Поне при мен беше така.
Когато чувствах напрежение  в началото или слагах бебето или вземах много топъл душ.И в двата случая ми помагаше. Simple Smile
Успех!

# 8
  • Мнения: 133
няма нужда да изцеждаш, просто кърми на поискване и това ще е достатъчно. Но не давай шише за да може бебо да се научи да суче силно и да те "изцежда" сам...

Общи условия

Активация на акаунт