нисък прогестерон

  • 4 465
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 165
има ли някой с такава диагноза и какво ви е предписано за лечение? Thinking

# 1
  • Мнения: 1 335
Здравей КРИСИ,
аз съм с ужасно нисък прогестерон. Лечение  - Дуфастон (или Утрогестан, едно и също е), изписва се по схема.
 Не се натоварвай излишно; не е повод за паника. Хубаво е, че си го установила навреме Peace

# 2
  • Мнения: 4 700
Здравей КРИСИ,
аз съм с ужасно нисък прогестерон. Лечение  - Дуфастон (или Утрогестан, едно и също е), изписва се по схема.

 Peace

Мисля, че се пие след овулацията или след 14 ден от цикъла.

# 3
  • Мнения: 165
здравей arkana ,откога и как ги пиеш .доколкото разбрах имаш прекъсната бременност заради ниския прогестерон .страшно много съжалявам.аз заради него не мога да забременея.моят е 1,37

# 4
  • Мнения: 1 335
Здравей!
Пия Дуфастон, 3x1 на ден, от 18 до 24 ден на МЦ. Не смея да ти кажа така да го пиеш, защото съм виждала различни схеми. Питай гинеколог. Същият ще ти каже и как точно ще процедирате за бебенце и по време на бременността. Инжекциите няма да ти се разминат (на мен също Wink ) при бременност, така че се приготви психически. Само не се панирай и  не се плаши, мила, ще забременеем и ще ги износим тия бебочета!! Бъди спокойна и гледай напред, като мен (в моментите, в който не съм откачила де) Hug
Успех и скоро да се похвалиш!!!

П. П. прогестероновата недостатъчност е най вероятната причина за моята случка, само че не може да се каже със сигурност

# 5
  • Мнения: 340
Не претендирам, че разбирам много, то Дуфастон се започва в съответен ден съобразно дължината на цикъла ти, така че чужди съвети тук не са подходящи. При нормален цикъл от 28 дена се започва на 15 ден. Но би трябвало всичко това да го реши гинеколог след необходимите прегледи. Успех  Wink  baby_neutral

# 6
  • Мнения: 165
изписан ми е от гинеколог след изследвания и доказана прогестеронова недостатъчност.аз ги пия 2пъти на ден по2-утрогестан и много ми се вие свят от тях.от16тия до 25ден при 26,27,28 дневен цикъл.незнам-6месеца нищо не става и сега много се надявам на тях. Praynig

# 7
  • Мнения: 822
Duphaston се пие ЗАДЪЛЖИТЕЛНО след доказана овулация (ову-тестове, БТ, ултразвук), защото иначе я подтиска!
Съответният лекар трябва да изготви схема според това.

Общи условия

Активация на акаунт