Фризо 2 само за забъркаване на кашата?

  • 782
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте! Ние се кърмим с изключение на обедното 12-13ч. и следобедното ядене в 17-18ч.,когато му давам съответно заленчуково и плодово пюре.През останалото време горе -долу на поискване го кърмя,но от това заместване доста ми намаля кърмата...Та по въпроса-захранвам го вече и с каша Елда.Разреждах я досега само с вода,но реших,за да го засища повече да му я разреждам отвреме -навреме с АМ. И му взех Фризо 2.Нищо не разбирам,а и не намерих инфо за Фризо 2 тук,а само за фризо 3.Какво ви е мнението за това мляко,а и като се има предвид,че е само за ползване с каша? И въобще смятате ли,че е нужно да се разрежда кашата?  Май стана объркано.Извинете ме ooooh!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами аз винаги съм правила кашите с вода, като изключим началото, когато ползвах кърма, за да предизвикам интерес към твърдата храна. По принцип си мисля, че ако има заместване на кърмения, трябва кашите и пюретата да са с мляко, за да остане т.нар. млечно хранене до годинката, но понеже аз въпреки това заместване не намалих общия брой кърмения за денонощие (и аз като теб продължих да кърмя на поискване), реших, че бебето получава достатъчно мляко.;
Иначе за Фризо нямам мнение. Мисля, че ако ще го ползваш само за приготвяне на твърдата храна едва ли има такова значение каква е марката на АМ.

# 2
  • Мнения: 119
Кашите си ги приготвяме с  Милумил 3 - иначе  не иска да ги погледне само с вода, а толкова кърма много време ще ми отнеме да изстискам.
Не сме заместили кърмене с твърда храна все още.

# 3
  • София, България
  • Мнения: 2 222
а защо го заместваш? след (или даже преди годинка е по-добре преди) хранене си го кърми. иначе и аз може би около месец и повече правех кашите със замразена кърма, а после вече взех да купувам направо млечни каши с адаптирано мляко (ХИП, Фризо, Милупа). когато свикна и с тях, почнах да му взимам каши с пълномаслено мляко (Беби, Слънчо). Те се правят с вода!

# 4
  • Мнения: 4 915
Не трябва да заместваш кърмене до годинката. Кърмиш си на поискване - кашите след около половин.един час след кърменето, колкото бебето иска - толкова. Другата храна не е за наяждане, кърмата има тази основна задачка до първата годинка на детето.

Няма нужда, щом кърмиш, за купуваш и даваш АМ, пък било то и за кашите. Ако не заместваш кърмене или/и даваш кашата след кърмене, отпада необходимостта да добавяш АМ. Малко изцедена кърма върши същата работа - и вкусът е по-познат на детето, и е по-полезно (улеснява храносмилането - в кърмата има такъв ензим), и не провокира евентуално запек, или алергия към кравия белтък
...

# 5
  • Мнения: 111
Благодаря за отговорите!!!! Замествам му хранене без кърмене,защото нашето момче добре си хапва и вече е над 10кг. Притеснявам се да не би да му стане много и кърма,и пюре,а все пак той си показва,че му се услаждат пюретата. Да не говорим ака хапваме пред него какво примляскване се получава.Та затова,той изяжда около 180гр пюре. Или да му намаля пюрето? Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 2 162
Другата храна не е за наяждане, кърмата има тази основна задачка до първата годинка на детето.

Това е принципът, по който би трябвало да се водиш. Затова и кърменето е преди твърдата храна. Аз обаче първо давах пюрето/кашата, а след това кърмех, защото иначе ми отказваше твърдата храна, дори предложена и 1 час след кърмата. Точно затова ограничих количеството на твърдата храна до 60гр., а след 10-я месец до 100гр. Така се подсигурявах, че няма да намалее желанието й да суче, а оттам и кърмата ми. Смятам, че в моя случай това ми помогна да продължавам да кърмя и до сега.

# 7
  • Мнения: 1 081
Да се включа и аз в темата, с въпросче:) Какво значи да не се замества кърмене до годинката? Колко кърмения трябва да има на ден едно 9 месечно бебе например?Защото аз го кърмя 5 пъти дневно, и още поне толкова пъти нощем, но давам пюретата и кашите само с вода(кърмата много ги втечнява), и яде по 3 пюрета на ден х 130 грама...Дали лишавам дребния от млечно хранене според вас?

# 8
  • Мнения: 111
Уха,и вие си хапвате добре:) Не мисля,че го лишаваш.като гледам добре се кърмите. Да не се замества кърмене означава,че когато се дава пюре,не се и кърми детето преди или след това.Т.е примерно в 12 ако яде само пюре, се замества кърменето.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами според мен доста интензивно си се кърмите, въпреки че имате заместено хранене. И аз правех като теб, само дето количествата на пюрето бяха по- малки, но Роси по принцип не е от ящните деца, та затова.

# 10
  • Мнения: 126
ileo, и ние си хапваме като вас - на 8 месеца беше 10кг. - аз го кърмех и след това изяждаше по 220г зеленчуково - тези от 190 не му стигаха. След това започнах да му правя и супичка + около 200 г пюре и сега сме на кухня вече и яде супа (около 100г) + основното. На 10 месеца тежеше 10.800 кг, така че според мен детето си регулира теглото и до годинка и половина не смятам да го ограничавам откъм ядене, а и сега тепърва децата започват да изразходват енергия. За кашите - аз давах безмлечна след кърмене и Милупа млечна ако искам да се засити повече /за да го оставя на майка ми и да отидем някъде с мъжа ми например/.

# 11
  • Мнения: 111
Naidi,благодаря за успокоението.И аз се надявам кг-те да се регулират постепенно.

Общи условия

Активация на акаунт