Обилно потене по време на прием на АБ

  • 8 682
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте,

Синът ми / 1г.11м./ взима 2 дни Оспамакс, понеже диагнозата беше ангина, но Т продължаваше, ангината стана гнойна и педито смени АБ с друг, Цевзил е новият. Т спадна, но започна да се поти обилно, снощи съм му сменяла 4 пъти дрешките и днес е цял ден потен, а е облечен напълно нормално.

Може ли някой да ми каже нормално ли е и в следствие на какво е това?

# 1
  • Мнения: 2 751
Здравейте,

Синът ми / 1г.11м./ взима 2 дни Оспамакс, понеже диагнозата беше ангина, но Т продължаваше, ангината стана гнойна и педито смени АБ с друг, Цевзил е новият. Т спадна, но започна да се поти обилно, снощи съм му сменяла 4 пъти дрешките и днес е цял ден потен, а е облечен напълно нормално.

Може ли някой да ми каже нормално ли е и в следствие на какво е това?


Калоян се потеше така, преди да извадим сливицата. Тя цялата беше в гной.
Може да е от гнойта.

# 2
  • Мнения: 511
от това е че изхвърля токсините така да се изразя.от самото забояване и от аб.не се притесняваи това е нормално и на моите деца им се е случвало.

# 3
  • Мнения: 244
Да не те плаша, но такова потене може да е признак на пневмония. Синът ми също започна миналата събота с  херп ангина, премина в гнойна ангина и точно така се потеше - вир вода ставаше. Направиха му ПКК - лоши резултати, спешно снимка - начална пневмония. Към момента на снимката беше вече 5 дни на антибиотик - Аугументин. Не кашляше изобщо! На слушалка не се чуваше нищо. Единствено високите левкоцити и утайка бяха индикатор за снимка. Смениха антибиотика - Клацид. Утре ще го водя за нова ПКК - надявам се, че този път всичко ще е в норма. Той е на 4г и половина.

# 4
  • Мнения: 798
Аз съм голям човек и също когато пия антибиотик се изпотявам много, особено нощем. Като имаш предвид , че по принцип не се потя. Може и да е от антибиотика, но за да си спокойна го заведи пак на лекар...Дано да не е пневмония.

# 5
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Да не те плаша, но такова потене може да е признак на пневмония. Синът ми също започна миналата събота с  херп ангина, премина в гнойна ангина и точно така се потеше - вир вода ставаше. Направиха му ПКК - лоши резултати, спешно снимка - начална пневмония. Към момента на снимката беше вече 5 дни на антибиотик - Аугументин. Не кашляше изобщо! На слушалка не се чуваше нищо. Единствено високите левкоцити и утайка бяха индикатор за снимка. Смениха антибиотика - Клацид. Утре ще го водя за нова ПКК - надявам се, че този път всичко ще е в норма. Той е на 4г и половина.
Аз пък да ти кажа ,че детето ти не е било спневмония ,сега може и да ми се скарат някои ,но това което показва на снимката или по точно което е описано нищо не значи .А лбошите ви резултати в ПКК то са си от ангината.
Здравната каса не плаща за ангино , но виж за пневмония плаща яко.
Това го пиша и повтарям във всяка тема и няма да спра до тогава докато всички майки не разберат че не бива да позволяват да им се снимат децата без те да кашлят!!!!!!!!!

# 6
  • Мнения: 2 751
Аз пък да ти кажа ,че детето ти не е било спневмония ,сега може и да ми се скарат някои ,но това което показва на снимката или по точно което е описано нищо не значи .А лбошите ви резултати в ПКК то са си от ангината.
Здравната каса не плаща за ангино , но виж за пневмония плаща яко.
Това го пиша и повтарям във всяка тема и няма да спра до тогава докато всички майки не разберат че не бива да позволяват да им се снимат децата без те да кашлят!!!!!!!!!
Ама жената пише, че на снимката е показала начална пневмония.
Не винаги от пневмония се кашля. Не се чува и на слушалки в повечето случаи.
Мъжът ми беше болен 2 пъти по-миналата година и лежа даже в болница.
Единият път не кашля изобщо.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вирусната пневмония почти не се хваща на слушалка и понякога няма кашлица. Единствен показател е снимката.

Общи условия

Активация на акаунт