С бебе на 8м. на почивка в Турция?!

  • 1 889
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 676
Моля майките,които са ходили с горе-долу толкова голямо бебе на почивка в Турция да споделят дали според тях е уместно да ходим там с бебето.Вие носихте ли му храна от тук,купувахте или имаше детска кухня в хотела?Имали ли сте някакви проблеми?В кой месец бяхте там и как бяха температурите?Благодаря ви предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 416
Пътувахме със самолет.Носех си храна(пюрета)от тук.Колкото до детската кухня не всеки хотел предлага - попитай туроператора.Бяхме на почивка там през септември(Мишо тогава беше на 6 мес.).Всичко мина ОК.

# 2
  • Мнения: 2 768
Бяхме юли месец на почивка в Мармарис, София тогава беше на 7м. Носих пюрета, но тя предпочиташе храна от хотела - супи, картофи, ориз, от по-крехкото месо.
Като цяло й понесе отлично, при все, че пътувахме с кола.

# 3
  • Мнения: 439
ние също обмисляме почивка в Турция,записвам се да следя темата и ние тогава ще сме на 8мес,сестра ми каза че е глупаво от моя страна  newsm78,толкова далеч,а ако се разболее нали там си има доктори(не дай си боже)

# 4
  • Мнения: 416
Няма да имаш проблеми ако отидеш чрез агенция(а не си организираш всичко сама).За групата ви ще се грижи човек от фирмата,живеещ там и  говорещ перфектно български(обикновено такава е практиката).На него това му е работата - не виждам проблем при нужда(дано не се налага) да ви доведе/заведе при лекар!Не знам как е с плащането,май застраховката ще покрие прегледа,не съм сигурна.Попитай предварително в агенцията.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 131
И ние ще ходим на почивка др. седмица но в Испания и малкия ще е на10м, но ще бъдем и с батко му, който е на почти 6г.. И аз съм доста притеснена и заради двамата, а от агенцията в която се записахме, ни казаха, че сме меко казано  #Crazy за до тръгваме с такова малко бебе. Опитаха се да ни разубедят, но няма на кого да оставим малкия, а пък ни се ходи Mr. Green

# 6
  • Мнения: 416
Тези от агенцията ви не са в ред! Mr. GreenВодих Мишо миналото и поминалото лято на Палма де Майорка със самолет и всичко беше ОК.Детето ми пътува по почивки със самолети от 6-месечна възраст и никога не сме имали проблеми. PeaceВинаги сме оставали доволни.Предполагам,че всичко си зависи от агенцията.

# 7
  • Мнения: 2 768
Не са в ред ами!
Чужденците с къде по-малки бебета ходят не само на почивки, ами и на културен туризъм. Последното хич не одобрявам, защото аз мога да вися на опашка пред музей или галерия, но за малко дете никак не е полезно преживяване.

Отивайте на почивка с децата смело и безотговорно!  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 100
Rvatova, и аз съм с две ръце за да вземете детето.  Peace

Ние преди една седмица бяхме точно в Турция заедно с дъщеря ми която е почти на 2г.Не сме имали никакви проблеми, а на нея много й хареса, пътуването със самолет също й понесе добре.Вярно е твоето детенце е по-малко,но пък това даже мисля,че е +, т.к. ние доста тичахме след нашата палавница, докато твоето бебче сигурно повече седи в количката.Колкото до притесненията,че може да се разболее, нали има застраховка, пък едно дете и на 3,и на 4, и на 7 години, също може да се случи да се разболее, значи ли това никога да не ги вземаме с нас?
 Все пак там също има доктори.
 Хубаво е може би да отидете края на май, най-късно първата половина на юни или септември месец(за района на Анталия говоря), защото през останалото време там е много горещо и не е подходящо за малко дете.
 Смело напред и приятно изкарване.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт