Кърмене и нещо безвредно против стрии

  • 1 103
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 505
Моля Ви да ми помогнете. Кърмя третото си детенце, обаче ми се появиха стрии на гърдите.  Cry Много исках да си купя някакъв продукт на Елансил - Галеник, обаче в аптеката не можаха да ми кажат дали не е безвредно за бебето и ме убедиха да си взема Мустела. На опаковката пише, че може да кърмя и да се мажа. Обаче...ефектът е почти никакъв - след месец употреба.
Та, въпроса ми е - знае ли някой нещо по-ефикасно и специално за продуктите на Галеник - безвредни ли са. Много Ви благодаря.

# 1
  • Средната земя
  • Мнения: 371
И аз си останах със стриите, защото спрях да се мажа след като родих. Ще следя с интерес темата!

# 2
  • Мнения: 348
За голямо съжаление стриите не са лечими, могат да изтънеят, но не и да изчезнат. Въпреки всичко можеш да пробваш с КОНТРАТУБЕКС, по принцип е за белези, но една позната твърди, че стриите и са изчезнали напълно /не са били бременност или кърмене/. Пожелавам ти успех, ще кажеш...  bouquet

# 3
  • Мнения: 505
Аз имам и друг - безвреден препарат против белези - но стриите ми все още са пресни, а пресни стерии махнах с Елансил от първата ми бременност....Благодаря, момичета за отговорите.   bouquet

# 4
  • Мнения: 119
Не съм чувала за средство,премахващо стари стрии.Ако някой знае такова,ще съм му много благодарна!За първи път чувам и някой да се похвали,че е махнал изобщо стрии.

# 5
  • Мнения: 2 616
Аз мажа пресните стрии с Мустела и или започвам да си въобразявам,или наистина са започнали да избледняват!

# 6
  • Мнения: 386
От както кърмя ( 9 месеца до тук) използвав серума за вече появили се стрии на Мустела и смея да твърдя, че  изчезнаха. Стриите по гърдите ми се появиха докато бях в родилното, защото там не ми беше до мазане. Серумът за вече появили се стрии помага само ако стриите са все още лилави.

# 7
  • Мнения: 505
marinelli колко време се маза.... newsm78

# 8
  • Мнения: 664
Този на Галеник не става, една аптекарка звъня дори на производителя, за да сме сигурни. Поне тук във Франция са много стриктни, ако не пише изрично, че е предназначен за периода на бременност и кърмене, не го разрешават и реших да не рискувам.
На мен този на Мустела, Vergetures-action intensive, също ми помогна. Мазах се 5-6 месеца май и ми останаха само тънки линийки (но аз не съм имала и кой знае какви стрии, де).
Сега гледам рекламите на един нов на Avene, но и той не става по време на кърмене Sad

# 9
  • Мнения: 386
Мажа се от 9 месеца, изхабила съм две опаковки сега започнах и трета. Стриите почти изчезнаха още от първата опаковка, но аз си взех и втора и трета за всеки случай, защото стриите могат да се появят за часове.Слагам от серума сутрин и вечер задължително, при мен две опаковки и половина стигат за около 9 месеца, като третирам само там където е вероятна появата на стрии. Слагам съвсем малко, тъй като е покривен серума, а и не съм с кой знае колко голям бюст Joy Joy но определено лилавите стрии почти ги няма Grinning Grinning

# 10
  • Мнения: 505
Много Ви благодаря за инфото  bouquet значи - продължавам с Мустела Tired

# 11
  • София
  • Мнения: 555
И аз се мажех с Мустела, всичките видове от серията за майки, но се появиха и не се махат. Да, избеляха, но са си там. Те и без мазане избледняват, но по-бавно. Кожата на гърдите ми е на пипане като дантела. Вятър работа са всички мазила, бях се отчаяла, но вече съм се примирила Sad

# 12
  • Мнения: 505
  Кожата на гърдите ми е на пипане като дантела. Вятър работа са всички мазила, бях се отчаяла, но вече съм се примирила Sad
стига бе  Tired аз не мога да се примиря... ако нищо не стане след година мазане - ще трябва да се науча да се харесвам със стрии  ooooh!

# 13
  • Мнения: 319
Аз да Ви каже според мен няма нищо по-полезно и ефективно от народната медицина. След 5-ия месец от бременността се мазах само с мас и нямам въобще стрии. Зная, че много от вас ще сбърчат нос ooooh!. И аз така направих в началото. Първо се мазах с бебешко олио, но се обринах около врата (Грозна гледка!), после се мазах с етерични масла, но навсякъде ме сърбеше и като се прежалих да се намажа с мас всичко си дойде на мястото. Прецених, че 3-4 месеца не са толкоз голям срок и ще ги изтърпя, отколкото да ходя цял живот нацепена. Имам и една рецепта за жени със стрии, не съм я пробвала аз, но я знам от една моя позната, която е много доволна. И така: Вода-след като заври се слага мас, вади се и се оставя да престои 1 вечер. Обира се втвърдената мас и по същия начин се прави, но с прясно мляко. Като изстине маста се слага в една чаша на дъното и започва да се бие, като в чашата пада студена вода от чешмата. Получава се една кремообразна смес. Това е.

# 14
  • София
  • Мнения: 555
Ами да ти кажа и с мас съм се мазала като бременна, защото и мен ме сърбеше от етеричните масла, но не ми помогна. Не те е спасила маста, това си е до тип кожа. Имам позната, която с абсолютно нищо не се маза и няма стрии.

Общи условия

Активация на акаунт