Чудя се заслужава ли се да се ядосам...?!

  • 3 158
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Аз съм ядосана де, ама дали да им тегля една или да се занимавам още с тях.
 Историята е следната:в неплатен отпуск по майчинство съм който изтича юли месец.Исках да се върна на работа още януари,но тъй като фирмата имаше някакви затруднения,все отлагаха за следващия...Миналата седмица ходих до работата да си оправям едни документи и пак питам.Заявяват ми че на моята длъжност в момента има назначен човек и друг не им трябва #CrazyИ тъй като в близко бъдеще дейноста им няма да се разширява ...да не се надявам а да си търся нещо. Sick Sick Sick
 И аз клетата като побъркана си търся какво ли не(дори и обявите за чистачки преглеждам)пускам си CV-та тук и там,ходя по интервюта(ама нали майките с малки дечица ги "толерират"навсякъде...)все удрям на камък.И днес попадам на обява на моята фирма,за моята длъжност ShockedИ се обаждам на шефката да я питам имам ли шансове и аз да се кандидатирам.Тя милата ми вика пусни си CV-то и ще го разгледам заедно с кандидатурите на другите кандидати и ще ти се обадя за интервю...Демек може да се появи някой къде къде по-добър от мен.Не че не са били доволни от мен но искала да види и другите CV-та.
 Имат ли право да се гаврят така с мен?И заслужава ли си да се боря за старото си място въобще...

# 1
  • Мнения: 217
Законовата страна на нещата не ми е ясна, но по  всичко личи, че шефовете ти нямат желание да работиш за тях.
На твое място бих продължила да си търся друга работа.
Горе главата, всяко зло за добро. Със сигурност "твоята" работа те чака. Успех.   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 771
Не знам какви са ти правата и да ли имат право така да постъпват.
От човешка гледна точка не е.
Напълно те разбирам, защото и аз съм с малко дете и се върнах на работа, но мен ме приеха и сега когато се наложи да отсъствам заради детето ми е много неприятно, че не зная каква ще е следващата реакция.
Желая ти успех и дано се включи някой компетентен и да ти даде насока.
Успех.

# 3
  • Мнения: X
Отношението на тази фирма е обидно и унизително.
За съжаление са ти показали ясно, че не желаят да се връщаш. Най-добре спри да се унижамаш като търсиш контакт с тях. Търси си нова работа и успех!

# 4
  • Мнения: 58
Абе то ясно че се унижавам,ама няма големи надежди да намеря нещо подходящо,работата ми не е много търсена в момента.А аз имам крещяща нужда от пари,в момента съм без никакъв доход.Преди 4год.когато кандидатствах за тази позиция преборих 20 човека и избраха мен.Знам че нещата се променят с времето ама и аз не съм се занемарила и съм в час.А и за времето за което съм работила за тях,ясно са ми казвали че им харесват моите неща,че има много хляб в мен,че съм рядко срещан кадър...Затова сега ме боли толкова...

# 5
  • Мнения: 1 425
Говори с адвокат първо - поне малка консултация.
Ако работата и колектива ти е харесавала преди - подай си пак CV-то.
Ако няма много по-добри кандидати - ще ти се обадят на теб, и двете страни ще направят малка крачка, а ако всички се правят на горди и обидени - нищо няма да се получи.
А ако не ти е харесвала работата и сериозно искаш да си търсиш нова - питай адвоката, какво компенсации можеш да поискаш.  Peace

# 6
  • Мнения: 221
Дори да има законов начин да се върнеш и успееш едва ли ще си доволна. По всичко личи, че не искат да работят с теб и обикновено с крайно нуждаещите се от работа се държат доста унизително. Не се унижавай, колкото и да ти е трудно в момента. Горе главата, всяко зло за добро са казали хората. Питай приятели, познати, гледай обяви и като намериш по-хубаво ще си доволна, че са постъпили така Wink

# 7
  • Мнения: X
Напълно разбирам за какво говориш. Моя приятелка беше в същата ситуация след майчинството. И тя се опитва няколко пъти да се върне, като се надяваше, че ще я оценят и все пак толкова години съвместна работа ще ги накара да си променят решението нейните шефове. Уви, те не я взеха на работа, а тя сега съжалява, че им е подвивала коляно толкова пъти.
Мога само да ти стискам палци да намериш бързо работа на място, на което да те оценят истински.

# 8
  • Мнения: 5 539
Нали имаш все още безсрочен трудов договор с тях? Не могат току-така да те уволнят безпричинно и да назначат друг на твое място Confused Мисля, че законът е на твоя страна, но трябва да се консултираш с някой, който разбира от трудово право. Питай в Бюрото по труда да те насочат какво да правиш.
Дано в темата се включи някой с опит или счетоводител или адвокат

# 9
  • Мнения: 1 120
според мен това,което са направили е незаконно  Thinking нямат такова право.по-добре се обърни към адвокат или бюрото по труда.търси си правата  Peace

# 10
  • Мнения: 95
Аз мисля, че трябва да те върнат на работа поне докато изтекът тези 3 месеца. След това могат и да те махнат. По-добре се консултирай в Инспекцията по труда.
Всяко зло за добро. Успех, миличка newsm10

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Каква работа си търсиш?

# 12
  • Мнения: 1 858
Аз имах подобен "проблем". В смисъл, че преди да реша да се върна на работа бях проверила нещата как стоят. Та от законова гледна точка разбрах, че имам право да се върна на работа, когато пожелая и никой не може да ме спре. При теб нещата стоят по-различно и според мен (без да съм специалист в областта) имаш 2 възможности : да ги накараш да те съкратят и да ти изплатят съответните обезщетения, като за всяка година по майчинство ти имаш право на 20 дни (минимум) платен годишен отпуск. Както и за третата не платена година (ако си я използвала) имаш право да ти изплатят освен 20 дни платен годишен отпуск и 20 дни не платен отпуск през, което време те осигуряват.
Другата ти възможност е да напуснеш като в молбата за напускане изрично напишеш, че напускаш по здравословни причини. Така ще имаш право около година да взимаш обезщетение (май така се казваше) от борсата по труда.

А в крайна сметка съществува и трети вариант, който е да запънеш да си търсиш друга работа.

Тъй като вече казах, че това са неща, които аз съм проверила заради себе си може и да не съм била точна за това се консултирай с адвокат! В едно обаче съм убедена - те нямат право да не те вземат на работа щом ти искаш да се върнеш!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако си на постоянен трудов договор, имаш закрила при уволнение - трябва да искат разрешение от Инспекцията по труда, за да те уволнят /до навършване на 3-годишна възраст на детето/. Освен това, когато има човек по заместване на твое място, той автоматично спира да те замества при завръщането ти на работа, защото ти си титулярът.
Не позволявай да те разиграват така, ами се консултирай с адвокат и си търси правата.
Успех!

# 14
  • Мнения: 793
Нати е права, нямат право да те уволняват, автоматично трябва да те върнат на старото място, зависи какво искаш да ги направиш, можеш да кажеш връщам се, гледайте си работата, тогава ако те уволнят, което няма как да стане освен ако не закрият точно това работно място, викаш си инспекцията по труда- съдиш ги и ти плащат Peace Другия вариант е да говориш с тях и да кажеш че нямат право да те уволнят и са длъжни да те върнат на работа, да се разберете и т.н. Друг е въпроса дали ще ти се работи в такава среда Peace

п.с. Писна ми от скапани работодатели  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт