Пак за Зимафлуор-а

  • 2 192
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Знам, че е писано доста по въпроса - ЗА и ПРОТИВ Зимафлуор-а, но тъй като вчера педиатърката на Калина /на която нямам особена вяра/ каза да й давам, ми се иска да видя горе-долу систематизирани мненията ви, за което пускам тази анкета. Ще ви помоля и да се обосновете, ако е възможно. Благодаря!  Sunglasses

# 1
  • Мнения: 7 723
Незнам точно какво да ти кажа.
моята педиатърка винаги е била ЗА,
а зъболекарят ми- ПРОТИВ  Thinking
Като отидех на консултация- после започвах да давам,
като ида на зъболекър- спирам....  Rolling Eyes
Раздвоена съм     33uu

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не съм давала и няма да давам  Naughty Нямам разумни доводи, така съм приела за себе си и за моето дете.

# 3
  • Мнения: 326
Аз съм за, дори е хубаво една жена когато е бременна да го пие, защото казват че това е единствената съставка, която не може да се получи по естествен начин освен по химичен.  Давах на първото си дете, сега давам и на бебето

# 4
  • Мнения: 4 915
Аз съм за, дори е хубаво една жена когато е бременна да го пие, защото казват че това е единствената съставка, която не може да се получи по естествен начин освен по химичен.  Давах на първото си дете, сега давам и на бебето

Ами това е причината да не го давам - щом Природата не го е предвидила да се набавя по естествен начин, явно е излишно.

Като добавим, че натрупването му е токсично, вече съвсем го зачерквам.

Не давам нищо на децата си, за което има противоречиви мнения и минусите са повечко, а плюсовете - под въпрос. Поне моята гледна точка е такава.

ПРОТИВ.

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Против Peace!Неонатоложката,която наблюдава Божидара,педиатъра и зъболекаря са против!На всичките имам изключително доверие!

# 6
  • Мнения: 166
И аз съм раздвоена, защото от много мами чувам, че е хубаво да се дава, но пък нашто педи не беше особено ентусиазирана, като я питах дали да давам на Бела. Пък и наистина подкрепям Free Soul , че мненията, които съм чела, са доста противоречиви и минусите май-май са си в повечко, а плюсовете-под въпрос  newsm78 В интерес на истината преди да натрупам прочетени мнения по въпроса, давах по 4 капки всеки ден. Но когато моя приятелка, която ползва същата джипка като нашта  Wink, ми каза, че след като свършили с първата опаковка и джипката и казала, че сега е хубаво да си починат поне месец-два, аз се разрових из нета и реших, че спирам с даването му. Та сега така си и обира прахта на рафтчето до Вигантола (който давам де  Laughing ), и от време на време разбира се го почиствам  Wink Жал ми е да го изхвърля, може би се надявам, че някой ден ще прочета нещо, което ще ми промени мнението, пък и все забравям да питам моя стоматолог, в който имам страшно много доверие, какво мисли по въпроса, но скоро ще ходя на профилактичен и ще го попитам...
А, забравих да кажа: малко офф, но  Embarassed siska79 , скоро ще ти пиша на лични, ти знаеш за какво  Wink

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не давам нищо на децата си, за което има противоречиви мнения и минусите са повечко, а плюсовете - под въпрос. Поне моята гледна точка е такава.
ПРОТИВ.

Много правилно си формулирала и моята трактовка по въпроса  Peace  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Незнам точно какво да ти кажа.
моята педиатърка винаги е била ЗА,
а зъболекарят ми- ПРОТИВ  Thinking

И при нас е нещо подобно.

# 9
  • Мнения: 4 621
Педиатъра ни, на който имам голямо доверие  е За, затова давах на Яна.

# 10
  • Мнения: 1 896
На детето не давам. А понеже аз имам леки наченки на кариеси и съм бременна, говорихме със стоматоложката че флуорирането на зъбите може да е добър вариант, но тя не препоръчва да вземам таблетки, тъй като дозирането на флуора е много тънка и сложна работа и лесно може да се прехвърли нужната доза.
Решихме да пия някоя минерална вода с повече флуор и какво се оказа - Девин син етикет съдържа в 1 литър равностойността на 4 таблетки зимафлуор  #Crazy #Crazy
Хисар пък равностойността на 5!!!
Така че все пак има някакъв начин човек да си набави флуор по естествен път - от водата. В чешмяната няма особени количества, но ако някоя бременна пие Девин син етикет и взема предписания й Зимафлуор, то тя предозира много много сериозно - все едно че взема между 5 и 7 таблетки на ден.
Ако пък кърмачка пие такава вода и дава на детето си капки зимафлуор, вероятно пак се стига до предозиране у детето.

Последна редакция: сб, 21 апр 2007, 15:17 от basilisk

# 11
  • Мнения: 600
Никога не съм давала и нямам намерение.  Бяха ми препоръчали и аз да го вземам по време на бремеността, но мъжа ми който е против лекарствата ми намери доста инфо по въпроса, че не само не помага, но и вреди. После и тук четох същите неща, но в друг подфорум (не помня кой) Минерална вода също не консумираме, ползвам кана Брита.

# 12
  • Мнения: 1 371
За какво се пие Зимафлуора? За зъби ли? За бебето ли? Мързи ме да се поразровя.... Crossing Arms Аз такова нещо не съм пила през бременността ми........ newsm78
 Peace

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 973
ПРОТИВ.
Единия от гинеколозите, които посещавах през време на бременността ми го препоръча и си го взех, но като прочетох тук-там, че натрупването му е токсично, го спрях. Както по горе е казано, може да се набавя и чрез минерална вода. На детето не давам и не смятам да давам. а и педиатърката й е на същото мнение. Peace

# 14
  • Мнения: 4 447
На мен ми казаха пия още докатосъм бременна,но моята гинеколкожка ми забрани, защото все още не е доказано,че 100% не вреди на черния дроб,заради ...каза си медицинските доводи. И аз за товасъм Против. Вярвам й,понеже емного известа,компетентна и сголям опит.

Общи условия

Активация на акаунт