няколко въпроса

  • 627
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте д-р Слънчева,
Както ви е слънчево името, така и слънчево изглеждате, а и се занимавате с проблемите на нас и нашите малки слънца, за което Ви благодаря!  bouquet
Ето и моите въпроси:
1. На каква възраст е препоръчително да се позволи на детето да гледа вече телевизия или монитора на компютъра?
2. Моето бебе е на почти 4 месеца и е изцяло само на кърма/ без вода и никакви добавки/, какви храни ще ме посъветвате да избягвам, за да доставям максимално качествена кърма на бебока. Освен това изпражненията на беба са почти течни и жълти, възможно ли е това да е от повишена консумация от мен на краве мляко?
3. На каква възраст е добре да се подстиже бебето за първи път? Питам защото моето има много коса, която пречи и на мен и на нея.
4.Скоро ще ми се наложи да отсъствам за по няколко часа от къщи и се мъча да науча детето ми да пие кърма от биберон, но тя отказва и с много зор успява да изпие 5мл. а след това с удоволствие приема кърма от гърдата. Как да я науча да пие от биберона, помогнете!
Ще съм Ви много благодарна да получа отговор на моите въпроси!
Желая Ве много здраве!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Бебто Ви е доста интелигентно! Simple SmileКърменето не е само хранене, а и емоионален контакт, на който то явно доста държи. Все пак Ви препоръчвам да ползвате каучокови биберони при хранене с шише и с по-тесни дупки. Може би това ще повогне newsm78.
Възможно е ако консумирате мляко това да води до по- редки изпражнения на бебето. Добре е млякото което консумирате да е кисело мляко или да намалите консумаията на прясно мляко до 200 мл. дневно.
Добре е детето да не гледа телевизия и екрана на компютъра поне до 1 год. 1,5 год. След тази възраст може да гледа телевизия, но не повече от 15-30 мин. на ден.
За постригването няма някакви изисквания- щом косичката пречи на бебето я пострижете.
Успех! Grinning

# 2
  • Мнения: 33
Много Ви благодаря за отговорите, ще спазя съветите, които ми давате! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт