Бременност и кървене

  • 1 733
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте момичета. Името ми е Елеонора, на 29 години съм и имам дъщеричка на 9 години. Цикълът ми закъснява с 10 дни и тази сряда си направих кръвен тест който е положителен. Много се зарадвахме, но от няколко дни имам слабо кървене, което дори не е точно кървене. Отидох на лекар но той каза, че още не може да види нищо с вагиналния видеозон и че кървенето не идва от матката, което не знам какво означава и трябва да чакам до понеделник. Моля ви кажете ми на какво може да се дължи това, защото съм много уплашена и не съм сигурна, че мога да издържа до понеделник. Много ви благодаря предварително.

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 16:37 от Верити

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Защо не отидеш при друг лекар?Не ти ли обясни от къде идва това кървене?Според мен не трябва да чакаш до понеделник.Потърси още една мнение.Дано всичко е наред.

# 2
  • Мнения: 28
Ами не ми каза от къде идва, но каза че е добре че не е от матката. Не зная колко време трябва да мине за да се види нещо на видеозона, но ме е страх да отида на друг лекар за да не ми каже нещо лошо.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Не знам какво да ти кажа.Дано някое от другите момичета се включи с по-компетентно мнение.Ще стискам палци вичко да е ок.

# 4
  • Мнения: 28
Много, много ти благодаря!

# 5
  • Мнения: 4 324
Здравей Елеонора,
Наистина трябва да потърсиш поне още едно лекарско мнене.

Стискам палци всичко да е наред.

п.п. аз разделих темата ти от темата за запознанствата. Така повече момичета ще видят въпросите ти и ще помогнат!

# 6
  • Мнения: 28
Някой може ли да ми препоръча добър лекар в София? Наистина ще бъда много благодарна, защото вече ще умра от притеснение!

# 7
  • Мнения: 902
Елиони, първата, за която се сещам, е д-р Мазнейкова. Много добър ехографист.
Координати има ето тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 784&Itemid=55
Стискам палци.

# 8
  • Мнения: 28
Много благодаря

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
elioni, ако лекарят не те е преглеждал, а само те е гледал на вагинален УЗ, трудно би могъл да прецени, че кървенеето не е от матката. Най-често такова кървенее се получава при отлепване на плодното сакче. Необходимо е да се лежи, взимат се спазмолитици като но шпа, по преценка на лекаря магнерод и утрогестан /или аналогични на тях/. Бих те посъветвала да потърсиш второ мнени, като междувременно възможно най-много лежиш и взимаш но шпа /3 х1, а ако си по-едра и 3х2/.
Възможно е кървенеето да е от кухо яйце,  генетична грешка в развитието и съответно начало на спонтанен или пък да имаш раничка /полип/ на шийката на матката.
Аз също бих ти препоръчала Мазнейкова, защото предполагам, че освен, че е добър специалист с добра техника, ще те прегледа веднага.
Стискам палци всичко да е наред /аз също прокървих 6-7 г.с./

# 10
  • Мнения: 4 700
Лекарят не ти ли каzа да пие6 дуфастон? Отивай бърzо при друг и попитай? Успех   bouquet

# 11
  • Мнения: 28
Лекси, докторът първо ме прегледа и после ме гледа на вагиналин видеозон. направо не знам какво да правя! Тежа 47 кг. и пия 3 х 2 но шпа. Това достатъчно ли е или трябва по повече?

# 12
  • Мнения: 28
А за дуфастон нищо не са ми казали?Май наистина ще ходя и при друг

# 13
  • Мнения: 4 700
За дуфастон zнам от приятелката ми, на която и го дадоха съвсем в началото на бременността, zа6тото има6е zацапване. Айде при друг и да пи6е6 какво са ти каzали.

# 14
  • Мнения: 28
Благодаря ви и стискайте палци!

Общи условия

Активация на акаунт