Миозит

  • 10 895
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Някой знае ли какви изследвания се правят и какви са симптомите на миозита? Благодаря предварително на всички..................

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
За кой вид миозит става дума?
Доказана ли е диагнозата?

За да не пиша излишно, ето ти линкове с много подробно инфо за заболяването:

МИОЗИТ

ВИЖ и ТУК

Още инфо - МИОЗИТ

# 2
  • Мнения: 75
Благодаря за линковете. Изчетох всичко.
Диагнозата не е доказана и за това търся информация какви изследвания се правят.
Съмненията са за хроничен миозит.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Колко голямо е детенцето?
  Какви изследвания са правени до момента?

  Обикновенно се правят някои задължителни /копирам ти инфото/:

  Кръв и урина: при наличието на миозит има повишен фибриноген, умерена левкоцитоза, леко ускорена СУЕ. Характерно е повишаването на серумните ензими – креатинфосфокиназа, лактатдехидрогеназа (ЛДХ), алдолаза. Може да има още хипермиоглобинемия, миоглобинурия, креатинурия. Имунологично се установяват автоантитела: анти-Jo-1, анти-Mi-2, ANA и др.
 Най - точно се диагностицира посредством мускулна биопсия.


П.П. Сега прочетох подробностите в първата ти тема.
Много се надявам скоро да имате яснота и да започнете адекватно лечение  Praynig
Не се бавете, не губете време в Сливен и Стара Загора! Взимайте детето и директно в София!

Последна редакция: пт, 20 апр 2007, 20:57 от bim_bam

# 4
  • Мнения: 75
Сина ми е на 15. Изследванията му са добри и всичко е в норма, но той си се подува периодично. Днес му направиха ултразвук - това не беше правено до сега и най-накрая получих някакво задоволително обяснение. Оказа се, че е от слюнчестите /или слюнчени- не съм сигурна как е правилно/ жлези. Успокоиха ни, че не е сериозно. Надявам се да не грешат . Понеже в момента не е подут вече, не можем да направим нищо. Ако се подуе пак ще направим скенер на тъканите. Дано не се налага. Благодаря ти за информацията. 

# 5
добър вечер търся съдействие за лечението на майка ми откриха и миозит още не знем в каква фаза е предстои ни мускулната биопсия от русе сме но искаме да я заведем за лечение в софия ако можете да ми помогнете с някаква насока за медицинско заведение добър специалист моля помогнете ми

# 6
  • Мнения: 199
Майка ми е с дерматомиозит и в последствие я водят с полимиозит.Лекува се в Урвич, София, от години е на много голями дози урбазон и други лекарства, нея я пенсионираха по болест преди години, беше на 35г когато се така скова, че все едно беше с парализа.3години беше без диагноза докато не отиде в Урвич.Правиха и безброй биопсии, пункции и други болезнени неща в Благоевград, докато не изпадна в състояние в което вече я губехме.Затова веднага се вдигайте в София и правете всички изследвания.Успех!

# 7
Pres 2001 godina polucihme zelena karta i sas semeistvoto si zaminahme v Chicago  2004 god.  biah na 34 god.  kogato se razboliah lekarite mi napraviha biopsia i mi otkriha polo miozit  i v amerika mnogo e skapo le4enieto i as zaminah sas majasi v bulgaria za da se lekuvam  ima v plovdiv revmotologia tam sam izlekuvana mnogo sam dovolna ot tazi bolnica i lekarite sa mnogo vnimatelni tam sega se vastonovih ot novo sam v amerika sas semeistvoto si cistia gotva daje na fitnes hoda adresa e medicinski universitet gr plovdiv 4002 plovdiv  bul. "B aprilov nomer 15  doktor M. Geneva Revmatologia tel. 0898 523 128  

Общи условия

Активация на акаунт