За мазането с олио

  • 1 210
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Майчета, искам да Ви попитам до колко месе4на възраст се мажат бебетата с олио или зехтин? Моят бебчо е на 4 месеца и си го мажа всяка вечер след къпане с олио, но незнам докога да продължавам. Ами като стане топло това олио.... целия да е омазан...незнам? Кажете си вашето мнение. Поздрави!

# 1
  • Мнения: 576
Ние все още ползваме олио, всяка вечер след баня! newsm37

# 2
  • Мнения: 10 982
В момента редувам олио и тоалетно мляко след баня.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Олио никога не съм ползвала за дъщеря ми!Само мляко Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
Докогато искаш.
Зехтинът е натурален продукт, без риск от алергии, омазнява и подхранва кожата, не я затопля, попива добре, полезен е във всяко едно отношение.

Няма значение дали е топло или не, след баня кожата има нужда от омазняване - зехтинът върши чудесно тази работа.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз миналата зима след като се затопли минах на мляко.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Олио никога не съм ползвала за дъщеря ми!Само мляко Peace
И аз така!

# 7
  • Мнения: 68
Още сме на олио, но вече мисля да минем на мляко.  bath1 newsm07

# 8
  • Мнения: 601
Докогато искаш.
Зехтинът е натурален продукт, без риск от алергии, омазнява и подхранва кожата, не я затопля, попива добре, полезен е във всяко едно отношение.

Няма значение дали е топло или не, след баня кожата има нужда от омазняване - зехтинът върши чудесно тази работа.

newsm10

# 9
  • Мнения: 5 362
До когато си решиш ти.Аз спрях някъде към 10-я месец.

# 10
  • Мнения: 676
Лятото можеш да минеш на мляко така или иначе трябва да му се овлажнява кожата на детето.

# 11
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
аз го мазах малкия до 1 г.

# 12
  • Мнения: 385
Докогато искаш.
Зехтинът е натурален продукт, без риск от алергии, омазнява и подхранва кожата, не я затопля, попива добре, полезен е във всяко едно отношение.

Няма значение дали е топло или не, след баня кожата има нужда от омазняване - зехтинът върши чудесно тази работа.

newsm10

и аз така мисля. Аз като намажа малкия и то си попива нормално и не е химия...  Peace

# 13
  • Мнения: 81
Момичета, от един педиатър знам, че зехтинът за мазане на бебето трябва да се превари на водна баня за 20 мин.  В какъв съд го слагате самия зехтин за варенето му. От някой бях чула, че слага направо бутилката със зехтина в др съд с вода и така, но нещо не ми се вижда много правилно. Как го правите вие?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 17 841
Малкия мазах до 9 месеца със зехтин, тогава посетихме кожен лекар (по други причини) който ме пита с какво го мажа. Този лекар е доктор Страткова от Варна, която е много уважаван от мен специалист, та тя каза че децата трябвало да се мажат до 6 месец с растителни мазнини, след това им трябвало по-овлажняващ лосион.

Общи условия

Активация на акаунт