Кръщене - дайте идейки? :-)

  • 7 375
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Привет мами!

Детенце май месец ще навърши 2 годинки.. Още не сме го кръстили - от помотване и отлагане...  Та ми се иска да съчетаем двата светли повода за празнуване май месец. Често казано, не съм много запозната с разните особености, изисквания, традиции и прочие иширети, ама ще поровя за подобни теми...
Основния ми въпрос е КЪДЕ да го направим...  църква, манастир.. Дайте акъл за местенце в София, или пък манастир в околностите.. поне някъде, където сте чували, ходили сте на кръщене, или изобщо имате някакви отзиви.

Св.Седмочисленици ми беше доскоро "семейната" църква, там се и жених... ама последния път като ходихме.. мисля, че беше след 40 дни на бебка - много претупано беше всичко и като цяло - разочароващо. Та така. Извенете за многословието - хайде - давайте акъл ? Simple Smile

# 1
  • Мнения: 576
Ами аз за трети път в сайта препоръчвам Хотелски комплекс"Царско село"! Има страхотен параклис, много красива природа и добър ресторант! Намира се на Околовръстното шосе, между Симеоново и Драгалевци! Няма да излезе по-скъпо, ако решите да го правите извън София!  newsm10 smile3521

# 2
  • Мнения: 437
Ами аз за трети път в сайта препоръчвам Хотелски комплекс"Царско село"! Има страхотен параклис, много красива природа и добър ресторант! Намира се на Околовръстното шосе, между Симеоново и Драгалевци! Няма да излезе по-скъпо, ако решите да го правите извън София!  newsm10 smile3521

da... там е доста приятно май Simple Smile Ама параклис.. в смисъл - поп и всичките му иширети как си трябва?
Не е ли много цифра? Че за този комплекс съм останала с впечатлението, че е доста дебело...

# 3
  • Мнения: 576
Постоянен поп няма, но се поръчва за всеки случай, било то сватба или кръщене. Има всичко необходимо за кръщене, знам, защото аз работя там,(е, в момента гледам беба). Не е имало мероприятие на което гостите да не са останали доволни!А за цена можеш да попиташ! тел. 02/816-02-02 - това е тел. на резервации. Може да кажеш, че тел. ти го е дала Рени от счетоводството! newsm10 smile3521

# 4
  • Мнения: 10 514
момичета, моля споделете цени за самия ритуал. Мъжът ми днес проверява в "кварталната" ни църква - 55лв е. Това не е ли много скъпо?!

# 5
  • Мнения: 5 255
Ще следя темата  Grinning

# 6
  • Мнения: 4 053
Ами аз за трети път в сайта препоръчвам Хотелски комплекс"Царско село"! Има страхотен параклис, много красива природа и добър ресторант! Намира се на Околовръстното шосе, между Симеоново и Драгалевци! Няма да излезе по-скъпо, ако решите да го правите извън София!  newsm10 smile3521

много добра идея Peace


момичета, моля споделете цени за самия ритуал. Мъжът ми днес проверява в "кварталната" ни църква - 55лв е. Това не е ли много скъпо?!

да,такива са таксите,има и по-високи   ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз бих ти предложила нещо по-алтернативно - Германския манастир. До него има чудни поляни за барбекюта - може да стане страхотен празник на открито и то за малко пари. Лошото е, че много хора ги знаят и е пълно през уикенда... Нямам идея колко се заплаща за кръщане. защо не идете тази събота и неделя да видите на място?
Иначе аз съм кръщавана на дърти години в Драгалевския манастир.

# 8
  • Мнения: 4 053
нащо кръщене беше в св Мина,и таксата беше 30 лв

# 9
  • Мнения: 83
Нашето кръщене беше в "Александър Невски". Оказа се, че и там кръщават. Изживяването е неповторимо. Детето се кръщаво само, а не с още няколко, както правят в много манастири.  После се събрахме на обяд в градината на О!Шипка. Предвид присъствието на толкова роднини на едно място, мина учудващо добре Wink

# 10
  • Мнения: 437
ето, най-сетне конструктивни идеи и мнения, Благодаря Simple Smile
Все още зрее идеята в мен.. не съм организирала нищо... А и малко ме ядоса кръстницата... нарочена е от много време, една много добра моя приятелка...
И миналата година заради моткане и предимно невъзможност от нейна страна не се осъществи кръщенето... Сега исках да съчетая РД на детето с кръщене... е, пак се оказа, че девойката е мноооого заета, целия май месец е по командировки...

И хем си давам сметка, че съм зависима от нея, че е разбираемо да е заета служебно и вероятно е в реда на нещата да трябва да се съобразя с нейния график... хем от друга страна ме изнервя подтиснатото усещане, че едва ли не ми прави услуга, че съм й задължена и ако и когато изобщо тръгнем да правим нещо, трябва да е по нейхната свирка...

... Аиде ще пиша като се пооформи идеята.
Това за Герман ми хареса  Peace

# 11
  • Мнения: 24 467
За цените- ние ще кръщаваме в Трявна на 05.05 двамата юнака за по 30.00 лв. всяко кращене. След това сме си взели къща под наем и там ще пренощуваме с кръстниците и семейството на брат ми. На следващият ден ще режем тортата по повог Жорков ден.

# 12
  • Мнения: 480
Шуша, браво за решението!
Аз не съм от София и не мога да се включа с идеи, но ще вметна, че за използване на камери и фотоапарати, обекновено се доплаща. До колкото знам по десетина лева на парче.

# 13
  • Силистра
  • Мнения: 288
Аз да попитам, как си избрахте кръстници на децата?

# 14
  • Мнения: 24 467
Ние си имаме семейство, от което съпрузите са ни били кръстници на сватбата. Те са ни приятели, не сме го избирали "по наследство", както е често българската традиция. Тази традиция точно не ми допада. Кръстик следва да е не детето на кръстниците на твоите родители, а този, който смяташ че ще ти бъде близък за години напред и ще поддържаш отношения с него, иначе не виждам смисъл.
Те, разбира се, трябва да са кръстени.
Моя кръстница в църквата също беше една моя приятелка на времето.

Общи условия

Активация на акаунт