Дебело кърмаче и захранване

  • 573
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 505
Бебето ми се роди 3 кг, в момента е на четири месеца и тежи малко над 8 кг. По ред причини още преди да родя бях решила да захранвам след 6, дори след 7 навършени месеца, но вече двама педиатри ме упрекват, че с кърменето на поискване съм прехранила бебето и този месец обезателно трябва вече да мине на 5-кратно хранене, като 4 хранения да са кърма, а едно - зеленчуково пюре.

Въпреки бързото наддаване на бебка все още не съм променила решението си за късно захранване.
Ще ми бъде интересно други майки на дебели кърмачета да споделят опита си със захранването - кога захранихте, с какво, как продължи да наддава бебето?

# 1
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Нашата педиатърка пък беше (и още е) във възторг от  доброто наддаване на детето. Горе-долу като при вас бяха килограмите. Дори каза, че няма нужда да бързаме от 6ти месец да захранваме (имаше Идка колики още). Сега пак си е кръгличка, ама наддава доста по-малко вече и всичко е ОК. Захраних между 6ти и 7ми месец.Успех! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 819
Ами и ние сме малко едрички, на АМ сме, родихме се 3,850 и сега от тази седмица давам сокчета вече. Само не ми е ясно как да започна с пюретата и по колко да давам? Колко време трябва да съм давала сок, за да започна и плодовото пюре?

# 3
  • Мнения: 267
И ние сме си над нормата/както се казва/, но никак не се притеснявам, това е наистина от многото папане на мляко- не сме спрели да се кърмим, и денем и нощем  Embarassed.Нали това е най-доброто за бебчето какво пък... А по отношение на захранването започнах към 6 месец с другите храни, но давам ,без да замествам кърмене, количеството на твърдата храна е малко около 80 до 100 гр. най-много и то само два пъти дневно. До 6-ти - 7-ми месец наддаваше доста, но вече понамали с наддаването , около 450-600гр. на месец  вече, така ще е  и при вас.

# 4
  • Мнения: 214
Здравей...ние сме малко по малки от вас но също сме пълнички...родихме се 3150 а последно като си я мерих в къщи беше 6960...аз мисля да настоявам да си захраня след 6ммесец даже ще видя ако мога да остискам до 7-я...не се храниме на поискване а на 3часа и половина и така и се събират около 5 храненя(отбелязвам че сме само на кърма)и все още не съм започнала със сокчета...но много се чудя с какво да започна дали да е оризова каша или зеленчуково пюре...чувала съм че кашата била за препоръчване ако детето било по фино...ще си стискам палци всичкода върви по вода и да остискам с кърмата до 7 месец...а на теб успях и си смени педятъра ако можеш...мойа ми казва че всичко си е ок и даже не ми дава зор изобщо за захранване Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 622
Синът ми е колкото твоето бебе и преди седмица беше 8 килограма-нямам никакво намерение да захранвам преди началото на 7-ми месец. Мислех че моят педиатър е много зле по някои въпроси, но сега като прочетох какво са ти казали  ooooh!. Хич не се шашкай-кърми си детенцето-това е най-доброто за него,не го лишавай от кърмата. Кърмачетата наддават скокообразно,после ще забави наддаването, а засега само си знае КОГА и по КОЛКО да яде.

# 6
  • Мнения: 289
На нас ни остават три дни до навършване на 3 месеца- тежим 6900, родихме се 3700. Само на кърма сме и смятам така да е и занапред. Педиатърката каза, че е най-добре да си продължаваме така и че нямало по-хубаво нещо от добре наддаващо кърмено бебе.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 252
Като гледам от близо година моето кърмаче по дебелина си няма конкуренция във форума. Роди се 5,180кг, на 4м беше 9,760, на 7м - 12,200кг, а при последната консултация на 12м беше 14,750кг. По съвет на педиатри захраних късно, след 7навършени месеца. Все още го кърмя, когато го приспивам, през нощта и като се събуди.
Захранването започнах с зеленчукови пюрета - в началото въведох картоф, после морков, ябълка, круша, тиква и ги комбинирах помежду си. След това въведох и останалите зеленчуци, меса и плодове. Каша за първи път дадох през 11м - и то само по веднъж или два пъти през седмицата. Знаех, че кашите надуват и затова ги избягвах максимално дълго.
Заради тежкото му дупе педиатърът ме посъветва да не го слагам в проходилка, за да не му се изкривят крачетата. Оставих го на земята да си играе и резултата дойде. В 9м Емо се научи да пълзи, а сега вече и спокойно ми се разхожда из къщата. И без проходилка проходи и ми вършее из къщата.

# 8
  • Мнения: 1 072
Здравей, моето момченце си върви дебелак от рождение и до сега, на 1 г. беше 11,500, на почти 2 е 16 кг, но е и по-висок.
Със захранването започнахме на 6 месеца, със зеленчуково пюре, после и плодово, след 7 месец и месце, а кашите ги избутахме последни по съвет на педиатърката.
Мисля, че имаш шанс, без да се притесняваш, да опиташ "педагогическо захранване".
Може да не се притесняваш също ако не изяждате количествата, които се дават като норма - ние до почти година едвам изяждахме малко бебешко бурканче или 10-тина лъжички пюре. Но това не ни попречи да наддаваме.

Общи условия

Активация на акаунт