Картофено руло с наденица

  • 1 528
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 846
 Вчера спретнах едно много вкусно картофено руло с подръчни материали и ще се радвам да го споделя с вас. Grinning
Сварих картофите/обелени/ ,в подсолена вода.Около килограм някъде бяха.След това ги отцедих и намачках хубаво с помощта на онова дървено нещо,което в моя край наричаме клъчник Laughing,но всъщност не знам дали така се казва.Разстлах картофената смес върху пекарска хартия и с ръка я поизгладих хубаво,така че дебелината и да е около сантиметър.Имах от тънката сурова наденица,която предварително опекох на скаричката.Наредих две по две наденичките по дължина в средата на пласта от картофи.Върху и около наденицата сложих консервирани гъби,леко задушена смес от пресен лук,моркови и чушки,две сварени и нарязани на ситно яйца.Кой каквото има може да сложи.После повдигнах пекарската хартия от единия край,така че да се получи руло и заедно с хартията го сложих в тавичка.Върху рулото може да се наръси настърган кашкавал,но аз нямах.Пекох на фурна 180 градуса около 20минути,ето готовия резултат:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=63251&photo=15



# 1
  bouquetЗадължително ще се пробва

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
  bouquetЗадължително ще се пробва
Със сигурност, ама не тая седмица........

# 3
  • Мнения: 3 927
А може само да се поръси отгоре с галета и да се сложат парченца масло  Simple Smile. пак става....

# 4
  • София
  • Мнения: 9 846
А може само да се поръси отгоре с галета и да се сложат парченца масло  Simple Smile. пак става....
Да,сигурно и така ще стане вкусно Grinning.Аз обаче му сложих само копър-обожавам копър!

# 5
  • Мнения: 1 021
Добре звучи! Май се оказва, че картофеното пюре е подходящо за всякакви импровизации.
И аз снощи  спретнах едно импровизирано картофено руло. Сложих картофено пюре на дъното на кръгла форма за кейк като задигнах по страните. След това сложиш задушен спанак, лук и малко гъби и отгоре натрошено сиренце, поръсено с червен пипер и малко масълце. Само че не можах да се сетя за подходяща подправка  и сложих маалко босилек.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
Браво на теб, а и не е сложно за направа - мъжа ми както обича картофи тия дни ще му спретна едно такова рулце Flutter

# 7
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Картофеното руло ми е една от любимите рецепти newsm74
Аз, обаче, след намачкването, смесвам картофите с един белтък, сол и маалко черен пипер за овкусяване  chef А жълтъка го намазвам върху рулото преди да го пека. Peace

# 8
  • Мнения: 6 958
  bouquetЗадължително ще се пробва
Със сигурност, ама не тая седмица........

Страшна рецепта и много хубав вид има  Peace

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
М, чудесно! Съвсем скоро ще се пробва.  Hug

# 10
  • Мнения: 1 271
Браво Вале!
Много апетитно изглежда!
 Hug  chef  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 9 846
Браво Вале!
Много апетитно изглежда!
 Hug  chef  bouquet
Hug
Благодаря на всички!Дано наистина ви хареса и на вкус!

# 12
  • Мнения: 6 461
Ще го пробвам ,благодаря за рецептата  bouquet.
Изглежда много апетитно.

Картофите са на почит и уважение в къщи...така,че със сигурност ще го опитаме

# 13
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Това руло е страхотно.Аз го правя от дълго време като инпровизирам с плънката.Последно беше с македонска наденица,кисели краставички,маслинки и морковчета.Отгоре го намазвам само с жълтък и галета понякога и кашкавал на рендето/ако има/.

Общи условия

Активация на акаунт