Какви "домашни" животни имате където сте?

  • 2 780
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Имам предвид не домашни любимци, а такива, които са на свободна практика из къщата или двора ви Simple Smile.
Вчера намерих една огромна стоножка на стената на къщата, направо ми призля.  Rolling Eyes Тука най-ужасните насекоми, които съм виждала са те! Не са едни такива мънички и мижавички, като в БГ, а едни охранени и с много дълги крака  Laughing
Имаме си катерици, зайци, много красиви птичета, дето не ги знам даже какви са, сърнички понякога, лисица, миещи мечки, скунксове ( мале как миришат не е истина!), казват, че и мечка слизала в града през зимата, аз не съм виждала.
Ако се сетя нещо друго ще добавя, а при вас??

# 1
  • Мнения: 811
Освен мравки 4ат пат,нищо друго  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 7 837
Змии, еноти, големи хлебарки, дългокраки паяци, хапещи мравки, големи отровни жаби, малки отровни жаби, едни нахални бели пилета (не им знам името)... алигатори из каналите  Laughing
Наскоро разбрах, че има райони в града, където по дърветата живеят космати паяци, напомнящи тарантулата...

Вкъщи и на двора пръскаме редовно. Добре че, поне в къщата не съм засичала дори и една от всички тези гадинки

# 3
  • Мнения: 3 491
Катерици, сърни, птички, ракуни, едно зайче живее под терасата. (И даже миналата година направи беля, защото изяде цветето, саморъчно посято и гледано в училище за Деня на майката. Много плака, милият ми син.)
Имахме до скоро мишки.   Sick Едно семейство се беше размножило. С някакъв лепкав капан изловихме 7, това трябва да са били всичките, надявам се. Не сме намирали скоро следи.

# 4
  • Мнения: 2 563
Имам предвид не домашни любимци, а такива, които са на свободна практика из къщата или двора ви Simple Smile.
Вчера намерих една огромна стоножка на стената на къщата, направо ми призля.  Rolling Eyes Тука най-ужасните насекоми, които съм виждала са те! Не са едни такива мънички и мижавички, като в БГ, а едни охранени и с много дълги крака  Laughing
Имаме си катерици, зайци, много красиви птичета, дето не ги знам даже какви са, сърнички понякога, лисица, миещи мечки, скунксове ( мале как миришат не е истина!), казват, че и мечка слизала в града през зимата, аз не съм виждала.
Ако се сетя нещо друго ще добавя, а при вас??


Неидентифициран обект, който обича кости от пиле и се катери по аварийната стълба, за да ги изкопае от боклука ми... През деня!

Иначе катерици, двете пилета на съседите, скунксове, диви гъски, гларуси...

Да не си се завъжда скункс под верандата ви пожелавам. Настани ли се, отърване няма!

# 5
  • Мнения: 7 837
О, сега се сещам. Има и едни големички и летящи хлебарки. не влизат в къщите обикновено.
Ужасно грозен звук издават, като тупнат на земята или се ударят в стена напр. Бррр...

# 6
  • Мнения: 2 257
Преди две-три години си прибрах едно диво зайче-сукалче от двора, мислех го за изоставено, то пък не трябвало, майка му го учела да се справя само, а аз спасителката (в ръжта) - веднага да го прибера. Rolling Eyes После майка му и баща му не ми се обидиха много, пак идваха да пасат пред нас, хем живеех ''на пъпа" на града. Патици - дал Господ.  Змии и гущери също.
Миналата седмица мина транзит един алигатор турист през канала ни, ако реши да ползва същата дестинация пак, ще го предаваме на властите....
За дреболиите не ми се приказва, всякакви гадини пълзят, но някак се свиква и не им обръщам внимание.

# 7
  • Мнения: 7 091
Змии, еноти, големи хлебарки, дългокраки паяци, хапещи мравки, големи отровни жаби, малки отровни жаби, едни нахални бели пилета (не им знам името)... алигатори из каналите  Laughing
Наскоро разбрах, че има райони в града, където по дърветата живеят космати паяци, напомнящи тарантулата...

Вкъщи и на двора пръскаме редовно. Добре че, поне в къщата не съм засичала дори и една от всички тези гадинки
Кейси, нямам шанс да свикна с паяци! ooooh! Направо изпадам в ужас като видя такива! Представям си да ги имам по дърветата!

# 8
  • Мнения: 1 436
В нашия двор има само катерици и еноти; в града има чайки, гларуси и едни много гласовити тюлени  Mr. Green.

Иначе в по-планинските райони близо до нас има пуми и рисове, мине не мине се чуе, че някой колоездач е бил нападнат от пума Sick. Не е съвсем по темата, обаче на гръбнатите китове пътя от Аляска към Хаваи им минава от нашата страна на континента, та ноември-декември може да се видят. Този ден на благодарността видяхме един newsm44

А, някакви странни птички има, кръжат около цветята на съседката - hummingbirds (колибрита?)

# 9
  • Мнения: 2 257
Да не си се завъжда скункс под верандата ви пожелавам. Настани ли се, отърване няма!

Тези ли миришеха гадно?

# 10
  • Мнения: 3 491
Аз пък за змиите се чудя ... Май да си налягам парцалите на север, не ставам сякаш за Флорида по друг повод, освен на почивка.

# 11
  • Мнения: 7 091
Да не си се завъжда скункс под верандата ви пожелавам. Настани ли се, отърване няма!

Това ако го ползваш в обратния смисъл на думата си е направо страшна клетва  Laughing

# 12
  • Мнения: 7 837
Наскоро пак гледах филм по Дискавъри за питоните в Евърглейдс. Това е резерват наблизо, по пътя за Маями. Та там има колония от питони-албиноси, които са пуснати навремето на свобода от собствениците си, които не са искали вече да ги гледат и чифтосвайки се, достигат огромни размери.





Това са снимки отпреди няколко години. Питонът е умрял,след като се е опитал да  изяде алигатор( дълъг около 2 м), който алигатор го е разкъсал...

# 13
  • Мнения: 2 381

Да не си се завъжда скункс под верандата ви пожелавам. Настани ли се, отърване няма!

$ 345.00 и го махат службите  Laughing

Иначе в непосредствена близост - зайци, катерички, кардинали, ракуни (много ги харесвам), сърни, лосове (те са заградени), скунксове  Laughing (мислех една нощ, че ще получа удар - то не бяха сълзи, то не беше кашлица), койота видях миналата седмица също.

# 14
  • Мнения: 7 091
Аз като бях бременна един скункс редовно обикаляше из двора, направо лошо ми е ставало от миризмата! То гори на гърлото, няма братче затворени прозорци, няма нищо! Съседското куче го лаеше на поразия, а оня дзвер пръскаше ли пръскаше Simple Smile

Мале Кейси къде почва алегатора, къде питона?! УжасТ!

Общи условия

Активация на акаунт