какво кисело мляко?

  • 2 175
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
От разнообразието на пазара не знам кое мляко би било най-добре да се дава на бебе. Кажете вие какво мляко давате и от колко месеца?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хм, хм, аз давам "На баба" или "Родопея", защото такова ядем ние; започнах да го давам, когато Мая беше над 11 навършени месеци (педиатърката ни също ни подкрепи по тази точка), защото по-рано смятам, че е рано, и донякъде се опасявах от алергична реакция, тъй като детето е около 25% предразположено.

# 2
# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз давам Елена, Здравец, На дядо.

# 4
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Аз не давам още, но като започна съм се спряла на Здравец 0.1 %

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Valery
Аз не давам още, но като започна съм се спряла на Здравец 0.1 %

Валери, заради ролята на мазнините за развитието на детското мозъче, до 2 години се препоръчва млякото (кисело и прясно) да е пълномаслено.

За себе си взмам Здравец 0,1%, а за Ради  - 3,6%. Преди взимах за него пълномаслено Фибела Био с допълително мл.-кисели бактерии, но напоследък не го намирам.

# 6
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
До годинка поне няма да й дам Thinking

# 7
  • Мнения: 580
Цитат на: Iva_D

Валери, заради ролята на мазнините за развитието на детското мозъче, до 2 години се препоръчва млякото (кисело и прясно) да е пълномаслено.

За себе си взмам Здравец 0,1%, а за Ради  - 3,6%. Преди взимах за него пълномаслено Фибела Био с допълително мл.-кисели бактерии, но напоследък не го намирам.


Странно, нашият педиатър пък ми каза да храня Митака с нискомаслено Thinking

# 8
  • Мнения: 3 927
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Valery
Аз не давам още, но като започна съм се спряла на Здравец 0.1 %

Валери, заради ролята на мазнините за развитието на детското мозъче, до 2 години се препоръчва млякото (кисело и прясно) да е пълномаслено.



Йес, точно така е.

# 9
  • Мнения: X
Аз смятам да изчакам с обикновенното кисело мляко за след годинката. И ще давам пълномаслено.
 Иначе от 7-ми месец давам едно кисело мляко за бебета, което е направено от адаптирано мляко и е за бебета над 4 месеца. Мисля че не се намира в Бг.

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
Цитат на: Taneto
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Valery
Аз не давам още, но като започна съм се спряла на Здравец 0.1 %

Валери, заради ролята на мазнините за развитието на детското мозъче, до 2 години се препоръчва млякото (кисело и прясно) да е пълномаслено.



Йес, точно така е.

Хъм, ми аз някъде бях чела, че трябва да е нискомаслено и да не се дава каймак  Thinking  
Леле щях да оплета конците.  Добре че реших да се разпиша тук  Embarassed

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Дали не може да се подкваси в домашна обстановка адаптирано мляко?  Thinking

# 12
  • Мнения: 4 414
Цитат на: boo
Дали не може да се подкваси в домашна обстановка адаптирано мляко?  Thinking

ами наскоро говорих с майка си и тя сподели, че на брат ми е квасила Бебе 1, защото не е искал нищо друго да яде...сегашните адаптирани млека са доста различни/предполагам/, но нищо чудно да стане...

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз съм склонна да пробвам. Закваската ми е в къщата на нашите, но като я взема, ще ви кажа става ли. Ако някой прави това преди мен, свирнете да не се мъча.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт