Краде ме....колежка:(

  • 7 357
  • 42
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Направо не съм на себе си от днес следобед  Cry
Искам да ви разкажа,за да споделя,да ми дадете съвети,каквото и да е....и аз не знам вече на кой свят се намирам....Как може да има такива хора,как!

Така.Историята...и как стигнах до този извод,че е колежката....Миналата седмица /четвъртък/тегля от банкомат ... лв,банкноти нови по 20 ми пусна,отделям веднага 60 лв за сметката ми за телефон,която плащам веднага,останалите слагам в портфейла в най задната преграда,където не пипам,докато не ми свършат в предните две прегради,там имах 40 лв,отидох след работа в супер-маркет и пазарих за 30лв/имах в предните прегради тези пари/,на следващия ден съм на работа,решаваме с колежката да излезем до един склад за обувки,вадя си портмонето...пари няма/тези в най задната,най стегнатата преграда/....изпаднах в ужас,казвам на колежката че ми няма парите,почваме да търсим в чантата.Идва и другата колежка,която е от 2 седмици на работа при нас и гледа умно, мълчи,другата ми колежка си отваря чантата и тя,казва и на новата да направи същото,тя я отвори,но аз не съм гледала...започнаха да ме питат дали някъде не са паднали...как ще паднат,а другите дребни ще седат,в супермаркета да не са ме обрали...и аз вече това започнах да си мисля,че някой е бръкнал и ги е взел като съм плащала на касата...смешно ,нали!
Позабравих тази пари до днес,когато и .. евро ми липсваше от портмонето/те пък бяха на капака му,под едно календарче,които и тях извадих,когато търсех предните и обяснявах,ЕТО,ЕВРОТО МИ СЕДИ ТУК! Чантите ни седат наразлични места в стаичката,където почиваме,а моята е все отворена...ами досега нищо не ми е липсвало от там Sad

По горе споменах,че банкнотите от банкомата бяха нови....вчера с новата колежка отиваме да купим ядене и тя извади да плати с такава банкнота....а не работи от 2 месеца,питах я кой я издържа,каза,че имала спестени пари,прри заплата/предишна/ 300 лв и изплаща 100 лв банка,от тази работа пари не е взела....просто всичко ми прави впечатление......
......много ме боли,момичета,много Cry

Посъветвайте ме какво да направя,говорих с управителя,камера там не можел да сложи
Имали ли сте такива случаи?

Простете за дългата тема Embarassed










Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 15:49 от aniani_7

# 1
  • Мнения: 480
Много неприятна случка. Преди няколко години работех в склад на едро и имахме само един работник. Веднъж той открадна 50лв. от оборота. Не го видях, но съм сигурна, че е той, защото това беше една покупка, след като бях приключила деня и описа на парите, а тези 50 лв. оставих да заприходя на другия ден. Облякохме се, заключихме и  си тръгнахме.  На следващия ден парите ги нямаше.
Подадох молба и напуснах. Но имах къде да започна друга работа.
Единствения съвет, който мога да дам е - дръж парите винаги в себе си.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 105
Кофти, за съжаление няма как да я хванеш, ако е тя, разбира се. Единственото, за което се сещам набележи си някоя или няколко банкноти и като изчезнат просто ги помоли да си извадят парите от всички места...въпреки, че и това не е вариант, гадно е. На мен ще ми е неудобно да ги джобя, но ако си готова на всичко пробвай!

# 3
  • Мнения: 9 077
Подкрепям горния постинг.
Съжалявам за случилото се...да ти е обица на ухото друг път. Hug

# 4
  • Мнения: 845
Защо не и сложиш капан на тъпата крадла. Говори с шефа ти, ако е съгласен да сложиш определена сума пари, но предварително я опишете или снимайте банкнотите и копията да стоят в шефа ти. Излез за известно време, намери си работа и провери дали сумата е същата и ведната направете обиск на всички колежки в стаята. Мисля, че шефа ти няма да иска да работи такъв човек за него, ако краде. Дано да хванеш тая нещастница. Praynig

# 5
  • Мнения: 6 417
Сигурно е клептоманка.  newsm78

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Благодаря ви за подкрепата!

Тази дама,просто е помислила,че ме е заблудила,че съм изгубила или откраднали парите и хайде и 20 евро да вземе....какво ще направи с тях,до къде ще и стигнат?!Ама аз наистина все още не мога да проумея,че има такива хора,на 22 години е тази,знае много добре,че сама си гледам детето и положението ми не е цветущо!

Ами да бележим пари,ама тя дали ще вземе пак,знаем ли кога ще реши.
Днес за липсата не и казахме,тя ме видя че съм посърнала,пита ме какво ми е,но не и казах

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Кофти, за съжаление няма как да я хванеш, ако е тя, разбира се. Единственото, за което се сещам набележи си някоя или няколко банкноти и като изчезнат просто ги помоли да си извадят парите от всички места...въпреки, че и това не е вариант, гадно е. На мен ще ми е неудобно да ги джобя, но ако си готова на всичко пробвай!

Майка ми прочете и каза,,че тя може и в гащите си да ги скрие  Shocked Laughing,оххх,незнам вече

# 8
  • Мнения: 1 264
Ами , ако и тя е изтеглила пари от банкомата  newsm78 100 % ли си сигурна , че няма такава възможност ?

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 113
Ами , ако и тя е изтеглила пари от банкомата  newsm78 100 % ли си сигурна , че няма такава възможност ?

Ами попитах я,каза НЕ,попитах я също и как се издържа сега като не работи,родителите ли и помагат,пак каза НЕ,имала спестени пари.

aq_kiara,за да стигна до това заключение,значи съм обмислила всичко и преценила.

Никой не е виновен,до доказване на противното,затова аз ще се опитам това да направя!

# 10

Никой не е виновен,до доказване на противното,затова аз ще се опитам това да направя!


Много неприятна ситуация Confused Хубави идеи са ти дали, дано успееш да го докажеш!
Успех!   bouquet

# 11
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Преживей го и си крий парите.
Преди години мой колега ме обра като дръпна от чантата ми току що изтеглени пари за плащане на доста сметки. Извиках полиция, напуфкаха ми чантата с прах, взеха отпечатъци от всички. Нищо не се доказа въпреки че намериха във въпросния колега точно такива банкноти. Не са били маркирани, човека каза че взел пари от приятел и затова имал толкова много и така. Гледах го отстрани как пазарува като за рожден ден и ми се хили а аз стисках зъби докато спестя други пари за сметките. На тръгване полицайката която взимаше отпечатъци ми каза: " И ние в полицията не смеем да си оставим нищо без надзор защото ще изчезне веднага."

# 12
  • София
  • Мнения: 3 328
Това, което ще дам като съвет, може би ще прозвучи малко смешно или криминално, но може да свърши работа. Вече има на пазара химикалки с т. нар. "симпатично" мастило - ето тук например: http://market-uv.net/product_info.php?cPath=1&products_id=29 .
Купи и си затрай. Изчакай да мине поне месец. Мила, усмихната и добра към крадлата. Стискай зъби и не дръж пари в чантата си. Като се забрави случката, удари по един подпис върху 10-тина банкноти с въпросната химикалка и чакай. Оставй си чантата без надзор, даже отворена, но гледай вътре да няма нищо друго примамливо. И харчи други пари, без това да е видно. Като установиш липса от "онези" пари, викни шефа, с когото предварително си се разбрала и...нататък историята са ти я разказали. Много, много силно съм възмутена от случилото се, но това съвсем не е изключение. Мястото, където работя, е достатъчно "високо", за да има даже съмнение, че се случват и там такива неща, но е факт. Колежка, изгонена преди години, защото е хваната, че краде пари. И стаи, които заключваме, дори когато отиваме до WC, защото е имало случаи да изчезват мобилни телефони. Свят широк - хора разни.

# 13
  • Мнения: 656
Преживей го и си крий парите.
Преди години мой колега ме обра като дръпна от чантата ми току що изтеглени пари за плащане на доста сметки. Извиках полиция, напуфкаха ми чантата с прах, взеха отпечатъци от всички. Нищо не се доказа въпреки че намериха във въпросния колега точно такива банкноти. Не са били маркирани, човека каза че взел пари от приятел и затова имал толкова много и така. Гледах го отстрани как пазарува като за рожден ден и ми се хили а аз стисках зъби докато спестя други пари за сметките. На тръгване полицайката която взимаше отпечатъци ми каза: " И ние в полицията не смеем да си оставим нищо без надзор защото ще изчезне веднага."
Подкрепям мнението.
Ако не е тази колежка, то друга ще е.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, напълни си портмонето с фалшиви пари.
И гледай сеир.

Общи условия

Активация на акаунт