Да му купя ли гърне? Да го слагам ли на гърне?

  • 1 134
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 479
Това е малко по-различна тема за гърнето (според мен).
Най-малкият ми син (възрастта е видна в подписа) проявява голям интерес към гърнето на Матей. Само гледа да го докопа и започва луда игра с него: носи го, сяда в него, бърка в него, с една дума влече го човека гърнето. Нищо чудно гледайки Матей да върши нещо в гърнето, да иска да му подражава. Да обаче, това гърне се използва многократно на ден от Матей и аз не мога да го дезинфекцирам постоянно за да играе Криси с него. От друга страна не смятам все още да го слагам на гърне, малък е. Та се чудя, ако въобще му забраня да играе с гърнето дали ще бъде проблем за приучаване в неопределеното бъдеще и той да смята, че това е забранена за ползване вещ newsm78? А пък ми се вижда малко странно да купя гърне, което да служи за играчка  newsm78
Вие какво мислите? Да му купя ли гърне за играчка и дали покрай играта да го насърчавам да сяда и върши нещо вътре, макар да ми е пределно ясно, че още му е много рано за това?

# 1
  • Мнения: 1 640
По мое мнение хич,ама хич не е рано към приучване на гърне.Възползвай се от факта,че голямото братче вече постоянно ползва гърнето и слагай малкия до батето-да си правят компания!Малкото ще гледа баткото и ще му подражава.Аз преди повече от 30 г.така съм се научила на гърне-слагали по-гол. ми братовчедка и аз веднага съм се цопвала да правя същото.Тя като се напъвала,и аз същото съм почвала да правя--да не остана назад. Simple Smile
  Щом баткото е сериозен и не си играе с гърнето,значи това е добър пример за Криси-и той няма да си играе.

# 2
  • Мнения: 5 468
Ами да... щом малкия проявява интерес към гърнето на баткото, купи и на него едно и да ходят да си вършат работата заедно. Така ще свикне по-бързо и ще се сбогуваш с памперсите по-лесно.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Ако не иска върши работа/все пак е малък още/ му го остави да играе-поне ще е чисто.

# 4
  • Мнения: 3 146
По-добре взеим гърне за малкия, че ще се приучи, че е играчка и после направо на тоалетната ще трябва да ходи. Освен това изобщо не ми се струва малък за гърнеслагане Grinning

# 5
  • Мнения: 4 399
И на мен не ми се струва малък. Аз бих му дала да опита. Особено след като детето проявява интерес.

# 6
  • Мнения: 4 629
Купи му и го слагай. Или ще се приучи от малък или по-нататък. Няма начин да разбереш освен, ако не опиташ 

# 7
  • Мнения: 920
Темите за памперсите са ми много интересни, защото не съм ползвала. Но за пръв път чувам за забрана за гърне. Може пък да подейства - нали забраненият плод е най-сладък.

А дали е рано - моите на 13 мес. бяха сухи и чисти. Не, не съм ги била.

# 8
  • Мнения: 1 640
  Да допълня,че моето дете бе на 8 и 1/2 месеца,когато го сложих на гърне-бързо свикна,разбра за какво служи тая вещ.Това ,естествено,не означава да му махнеш памперсите . Ние ги махнахме след 2 г.А от 1 мес. е и без нощен.Фаловете са малко и рядко,когато е на ново и интересно място,с много нови играчки и бърза да се наиграе.
  Възползвай се от ситуацията и нека двамата си седят всеки на своето гърне.За 2-3 дни не може да няма някакъв обнадеждаващ резултат.
  Добре е детенцето да знае,че гърнето не е  играчка или каска/шапка/,която да си нахлупва,примерно.

# 9
  • Мнения: 2 657
Щом проявява интерес му вземи,пък ако свикне в него да пишка ще е супер.Ако не ще си играе с чисто,пък по натам ще се у4ите Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
Купи му гърне и го подсртекавай да го използва както прави брат му:)

# 11
  • Мнения: 4 451
Права си, раничко му е за гърне. Но няма нищо лошо да му купиш едно, за да си играе с него. Така ще свикне с него и след няколко месеца ще си сяда без страх на гърнето. Аз съм за идеята да му купиш. Peace

# 12
  • Мнения: 447
Купувай! Peace И като седне баткото да използва неговото слагай и бебо  срещу него. Дори и нищо да не върши в началото после ще се научи  Hug

# 13
  • Мнения: 14 133
Ами да... щом малкия проявява интерес към гърнето на баткото, купи и на него едно и да ходят да си вършат работата заедно. Така ще свикне по-бързо и ще се сбогуваш с памперсите по-лесно.
Peace

# 14
  • Мнения: 6 461
След като представлява интерес гърнето у детето..вземи му .
По край играта ..ще се приучите към гърнето.

Общи условия

Активация на акаунт