Плацента

  • 9 317
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 527
На последният преглед док ми каза,че плацентата  ми има единични кацификати.Каза,че няма засега нищо притеснително,стига да не стават повече.Нормално било плацентата  да започне да старее към 35-36 г.с.,но аз съм в 33г.с.Ако някой знае нещо ,моля да сподели,че се притесних.Мерси за отговорите  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 447
Ами аз лично за пръв път чувам за такова нещо. Заради бебето ли си се притеснила? Не е времето сега да се косиш. Мисли хубави неща,защото скоро идва едно малко мъниче. Мисли САМО хубави неща. Как ще раждаш? Нормално или секцио?

# 2
  • Мнения: 527
Притеснителното е ,че ако старее плацентата,може да спре да се храни добре бебето и да трябва да се роди по-рано,което не ми се иска.Не знам от какво се получават тези калцификати и дали няма да станат повече.Но се надявам всичко да е о.к.  Hug

# 3
  • Мнения: 4 447
Съветвам те да потърсиш мение от друг специалист,ако се притесняваш много. Имаш още месец и половина до термина като гледам,споко вече си на финалната права! Peace

# 4
  • Мнения: 527
Побутвам темата,не мога да намерия инфо в нета,и ще съм благодарна на всеки отговор Peace

# 5
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Ако четеш на английски, виж това:

Placenta Calcification

Ако не, свиркай, ще превеждаме!  Party

Във всеки случай, не се впрягай много-много! Живей си спокойно, защото инак натоварваш и бебка.  Grinning Аз така се бях побъркала един месец преди да родя (по друг повод, но подобен на твоя), а безпокойствата ми се оказаха безпочвени.  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 527
Мяуче,мерси  bouquetПрочетох инфото,аз не пуша и вземам антиоксиданти,но какво да се прави,явно не зависи само от това.Спирам да мисля за това,и вярвам че всичко ще  е ок  bouquet

# 7
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
ЩЕ бъде!!  Hug

# 8
Здравей natalii, и аз преживявам подобни терзания. В момента съм в 34г.с. Още в 30г.с. ми казаха, че плацентата ми е презряла III степен. Била доста калцирана. За сега няма проблем и бебенцето ми се развива нормално, но трябва да се следи по-често. Риска е преждевременно раждане, но не е задължително. Аз много се изплаших в началото. Казаха ми го, като ходих на ФМ. Мина доста време докато се видя с док, която ми следи ЖК и тя ме поуспокои малко, като ми каза, че е виждала много по-износени плаценти в по-ранни седмици и жените са си износвали бебенцата до край. А бе........ Божа работа. Най-важното е да сме спокойни. Аз толкова се бях ошашкала, че започнах да получавам контракции, а това си е по-опасно.
Докторите смятат, че най-честата причина за преждевременното стареене на плацентата е тутюнопушенето. Друга причина е високото кръвно налягане. Ако си в една от тези рискови групи се пази повече.
Говорих и с моя близка докторка, това което тя ми каза, е, че плацентата е една от най-неизследваните области и не е гаранция кога и как ще започне да старее.

Важното е да си спокойна. Стреса носи най-голямият риск!!!
Ще стискам палци и за двете ни  Hug

# 9
  • Мнения: 545
Калцирането на плацентата показва степента на износеност - с времето тя се износва и старее, което е нормално, тъй като се ползва активно за обмен на хранителни вещества между майката и бебето.  При теб има само единични калцификати, което не мисля, че е необичайно.

# 10
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Пропуснах да отбележа, че при мен така и не се разбра дали това е причината за ниското тегло на бебка (2450 гр. в 38 г.с се роди), но плацентата ми беше остаряла/калцирана рано-рано, някъде към 33 г.с.

Аз също не пуша и спазвах всички останали изисквания. Е, оказа се, че ниското тегло не е чак такъв проблем и Калито си е едно нормално и сладко бебоче. ДАЙ БОЖЕ, да е жива и здрава!!!!!! Praynig

Последна редакция: ср, 18 апр 2007, 22:30 от Мяуче

# 11
  • Мнения: 527
Мерси на всички  bouquet

# 12
Искам да ти кажа да не се притесняваш!и на мен  в   30г.с ми казаха,че плацентата ми е стара 3 степен по зрялост и много ме наплашиха.аз пуших цигари и казаха, че от това се далжи!спрях ги!от тогава не сам палила нито една,но плацентата си ми остана остаряла!Вече съм в 39г.с. средата и въпреки, че плацентата ми е презряла имам си води и бебо се чувства отлично ,и преди около седмица и нещо то тежеше 3кг. и наи-смешното е ,че доктора ме настройваше още от тогава че ще родя преждевременно а виж бебо не иска да излиза,и утре сме на доктор отново и вече ще го предизвикаме да се роди, защото плацентата  наистина  е много  остаряла.наи -важното е докторът ти да те следи редовно и да ти прави необходимите изследвания, за твое и негово спокойствие!знам че се чувстваш ужасно, но  не се притесняваи всичко ще е наред!пожелавам ти лека бременност и едно здраво и хубаво бебе!още малко остава!успех!!1  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт