За адаптираното мляко "Омнео"

  • 4 639
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 516
Надявам се,4е правилно съм изписала името на млякото.Доколкото знам е холандско.
Моя позната се интересува,дали някоя от вас
храни бебето си с тази марка и какви са отзивите ви?
Аз съм от съседния форум,/сега разбрах,4е ве4е си имаме два  Neutral Face /и нищо незнам за формулата,но ще ви бъда много благодарна,ако споделите мнението си/естествено,ако сте ползвали "Омнео"/ Simple Smile

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
само знам, че е от най-висок клас мляко.(каквото и да значи това)

# 2
  • Мнения: 46 436
Omneo 1, Omneo 2 и Nutrilon 2 Omneo са на Нутриция /Холандия/. Ние ползваме друго мляко на тази фирма - Нутрилон и според мен е много добра марка. Но Омнео не е ли за бебенца със стомашни проблеми? Педиатъра ли ти го препоръча?

# 3
Млякото е страхотно! препоръчвам го с две ръце! на кутията пише, че съдържа предбиотици за добро храносмилане (при бебета с колики, газове, запек..), но за мен това не значи, че е за деца със стомашни проблеми. Мисля, че е най-новото (или едно от най-новите) млека. По-скъпо е спрямо някой други млека - 10лв за 400грама - аз вече свършвам за 2 дни и половина една кутия.

# 4
  • Мнения: 3 663
Уф, гостът бях аз  Embarassed
копвам си мнението още веднъж Simple Smile
Млякото е страхотно! препоръчвам го с две ръце! на кутията пише, че съдържа предбиотици за добро храносмилане (при бебета с колики, газове, запек..), но за мен това не значи, че е за деца със стомашни проблеми. Мисля, че е най-новото (или едно от най-новите) млека. По-скъпо е спрямо някой други млека - 10лв за 400грама - аз вече свършвам за 2 дни и половина една кутия
И добавям (подсетих се от постинга на Никол Simple Smile)
педиатърка знае, че се храним с него и каза - млякото е супер, само да не ви дойде скъпичко. ние казахме, че няма и тя каза - ами чудесно тогава Simple Smile и това беше Simple Smile

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз в третия месец пробвах да дам на Нели Омнео след голяма препоръка, защото се беше запекла- резултатът беше, че ужасно се мръщеше на млякото и след 30 мин го повърна. Не съм пробвала втори път

# 6
  • Мнения: 1 517
Ники до скоро беше на Омнео.Доволна съм от него.Препоръча ми го педоатър от "Аксон"

# 7
  • Мнения: 3 334
Ние сме на Аптамил,но Омнео е много хубаво мляко-поне така съм чувала.

# 8
  • Мнения: 516
Много благодаря за отговорите.Да уто4ня,4е питането ми е за една приятелка,която само влиза от време на време и искаше да пусна темата/не е регистрирана/.Незнам да имат стомашни проблеми,те са насмесено хранене и ве4ер дава добавка от това мляко,но спомена,4е ставало много гъсто,затова искаше информация освен дали го ползвате и как го приготвяте....
Отново благодаря за информацията Grinning

# 9
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
По препоръка на педиатър давам Омнео. Като ми спря кърмата не знаех какво да избера и питах лекар - воеа ми казаха, това давам.
Малко по-скъпо е от другите млека, но е поносимо.  Доволна съм и не съм имала проблеми с него вече 6 месеца.
Приготва се според указанието на кутията: на всеко 30 мл вода се слага равна мерителна лъжичка  :

# 10
  • Мнения: 3 663
Да и аз го приготвям както си пише на кутията - на всеки 30мл вода - една мерителна лъжичка
не ми се е сторило гъсто да си кажа честно.. Thinking
но пък и не съм виждала други млека де Simple Smile

# 11
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Аз ползвам Омнео от самото начало , хубаво е , като се има предвид колко сме капризни  Laughing , със бифидус есенсис е  затова помага при стомашни проблеми

# 12
  • Мнения: X
Водят го доста висококласно мляко, но от него Ния имаше големи проблеми - зверски колики, зелени акита, повръщане, спазми. Аз го опитах и все едно глътнах олио Sick

# 13
  • Мнения: 3 663
Цитат на: pandora
Водят го доста висококласно мляко, но от него Ния имаше големи проблеми - зверски колики, зелени акита, повръщане, спазми. Аз го опитах и все едно глътнах олио Sick

много ме учуди с това олио Simple Smile
и аз съм го опитвала, но не ми се стори толкова мазно...

# 14
  • Мнения: 46 436
Цитат на: pandora
Водят го доста висококласно мляко, но от него Ния имаше големи проблеми - зверски колики, зелени акита, повръщане, спазми. Аз го опитах и все едно глътнах олио Sick


Интересно, на него пише, че е с/у колики. Да не би приемането му да е съвпаднало с пика на коликите при вас?

Общи условия

Активация на акаунт