Картини- идеи?

  • 1 272
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здрасти!
След много мъки приключихме обзавеждането и вече сме на тема картини, гоблени и т.н. украси по стените. Дайте ми, моля , идеи, какви, от къде и какво да съобразявам.
Гоблен имам подарък от свекървата- не знам името на гоблена, но е с 3 коня, които пият вода на езеро. И изобщо подходящо ли е например на стена да има и гоблен, и картина.

Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 157
Според мен е много стилно някоя черно бяла картина (голяма снимка). Ти си решаваш на каква тема, но  поне няма да трябва  да се съобразяваш с цветове и т.н.  Peace

# 2
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Гоблена с кончетата си го закачи задължително,носят щастие в къщата.
А не знам да ли гоблен и картина са подходящи,но у нас има пет картини и всичко друго е гоблени,е не са на една стена.
Но мисля че гоблена си е като картинка Crossing Arms,и на мен си ми харесва;

# 3
  • Мнения: 742
ами май ще е най-добре да покажеш стаята в която ще закачаш картина и тогава да видиш какви сме идейни Grinning така е много трудно да даваме акъл/въпреки че нямам мама във форума, дето да не го умее Laughing/ Аз не бих закачила гоблен в хола, освен ако не е  в някаква еклектика обзаведен. Евентуално в спалнята . Или на вилата.  И то пак при условие, че се връзва с мебелите.  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 700
Аз не съм привърженичка на гоблените и категорично не бих комбинирала в едно помещение гоблен и картини Naughty.
А за картините, всичко е въпрос на вкус. Ако интериорът ти е модернистичен, подходящо би било нещо абстрактно. Освен това трябва да се има предвид и цветовото оформление на дома ти - картините или трябва да подхождат тоново или да контрастират напълно, за да привличат вниманието конкретно към себе си (сама картина на гола стена без мебели около нея).
За украса не виждам как бихме могли да ти помогнем, защото тя е израз на вътрешно усещане.

# 5
  • Мнения: 836
Много обичам картини!  Simple Smile
Но, нямам кой знае колко  Sad
Аз харесвам по-модерния интериор и гоблени не бих си сложила по стените (въпреки, че в тях са вложени много труд и любов).
Всичко зависи от това, какъв е стила на обзавеждане, ако дадеш снимки, някоя мама спец в тази област може да даде съвет Simple Smile

# 6
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Мале,малеееее,къде влезнах,никой не обича гоблени по стените,да не би да е отживелица ,или да е тъпо  Thinking

# 7
  • Мнения: 386
не харесвам гоблени, но като страстна почитателка на фън шуй бих казала, че е важно ако тези коне ти дават удовлетворение на душата, ако ти напомнят с добро за свекървата (освен ако не си от антисвеки фенклуба). все пак, когато се шие гоблен някой влага огромно количество енергия в него и това може да е както позитивно, така и негативно.
гоблен и картина на една стена? зависи от гоблена, зависи от картината, зависи от теб и твоето разбиране за красота. в крайна сметка важното да е вашия дом, с вашите неща.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз съм решила да си взема огромен пъзел, който да сложа в рамка след като го наредя...
Веднъж видях нещо таква, но не помня къде, и мн ми хареса

# 9
  • Мнения: 4 916
Мале,малеееее,къде влезнах,никой не обича гоблени по стените,да не би да е отживелица ,или да е тъпо  Thinking

Е, зависи от стила на дома - гоблените отиват на по-класическо обзавеждане, а не на северен минимализъм.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много обичам картини!  Simple Smile
Но, нямам кой знае колко  Sad
...............
И аз така, за съжаление..... Sad

# 11
  • Мнения: 486
Е, зависи от стила на дома - гоблените отиват на по-класическо обзавеждане, а не на северен минимализъм.

Какво е северен минимализъм?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 827
а снимка на стаята?


за гоблените - зависи много от големината им и зависи от преобладаващия цвят на стаята... инак гоблени и картини могат и да не се "бият", зависи как са поставени просто

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
За препоръка за картини? не разбирам какво имаш предвид...
Всичко зависи от бюджета. Ако търсиш нещо стойностно и на известен автор,
ще трябват доста средства.
Ако искаш все пак нещо интересно, но не толкова претенциозно -
в COMO и Айко съм виждала много добри репродукции, имитации на платно, с рамки
флорални и геометрични мотиви с определена цветност и
въздействие като петно, така че може и там да провериш.

Мнението ми е, че не бива да смесваш техники и колорит на една стена -
за това се изисква голямо майсторство и подходящо осветление.

Общи условия

Активация на акаунт