Инсулт след раждане

  • 5 604
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 408
Моля ви, ако някой е чувал нещо за инсулт при родилки или да знае къде може да намеря информация да напише. Много съм притеснена. Моя приятелка днес е получила инсулт, роди в петък. Лекарите от престараване са почнали да я режат преди да я хване упойката  #Cussing out #2gunfire и тя припаднала. Снощи се чухме последно-от два дни била с високо кръвно и главоболие. Говорих с моя близка-невроложка. Каза ми, че се случвали такива работи при бременните  #Crazy и се надяват да се оправи. Не ми беше удобно да я разпитвам повече какви са шансовете да се оправи напълно затова искам да намеря странична информация.

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 16:15 от Malinski

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ужас! Много съжалявам за приятелката ти!
Дано се оправи по- бързо!!!  Praynig  Praynig  Praynig

Не мога да ти дам информация, мога само да се моля за майчето!

# 2
  • Мнения: 441
Ужас! Много съжалявам за приятелката ти!
Дано се оправи по- бързо!!!  Praynig  Praynig  Praynig

Не мога да ти дам информация, мога само да се моля за майчето!
Praynig Praynig Praynig

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много неприятно... Първите дни са рискови. А после доколко ще се възстанови е божа работа. Ще стискаме палци за възможно най-успешен изход.

# 4
  • Мнения: 822
Пиши как е приятелката ти?

# 5
  • Мнения: 939
 Shocked
 Praynig Praynig Praynig
Ужас!
По принцип главен виновник за инсулт е високо кръвно налягане, и ако това е продължително състояние на организма, в комплект със силен стрес или напрежение - се получава това гадно нещо.
Конкретно за инсулт след раждане бях чувала само като теория. Предполагам, че все пак положението е същото. Важно е кръвоизливът къде е, какво и колко е засегнал, в коя половина от мозъка е (ако е лявата - засяга и говора)... Първите дни са критични, както са казали и другите и болният има нужда от пълен покой. След това се прави физиотерапия, но това лекарите ще кажат кога да започне. Има надежда да се оправи, още повече, когато е млад организъм - шансовете са по-големи. Имах една баба след първия инсулт беше парализирана едната й вертикална половина от тялото, но след упорити упражнения и раздвижване всеки ден по няколко пъти, след 5-6 месеца проходи.
Дано приятелката ти се оправи!  Praynig Praynig Praynig Hug

# 6
  • Мнения: 408
Лекарите казват, че няма надежда-кръвоизливът е много масивен. Шефът й/тя работи в здравна каса/ се е консултирал с лекар от пирогов, който е отвърнал, че едва ли има лекар в света, който да направи такава операция  Cry

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много съжалявам да прочета това. Горката жена, горкото й бебе Cry

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Лекарите казват, че няма надежда-кръвоизливът е много масивен. Шефът й/тя работи в здравна каса/ се е консултирал с лекар от пирогов, който е отвърнал, че едва ли има лекар в света, който да направи такава операция  Cry

Много съжалявам... Praynig

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ужасно съжалявам да чуя това! А толкова се молих за добри новини!

Горката майчица, милото детенце! А как е то между другото?

# 10
  • Мнения: 5 468
 Cry
Това е ужасно!
Майка ми след операция на окото, на коята не я е хванала упойката и каза: "Направо като че ли на живо ме драха", започна да вдига много кръвно, а преди цял живот е била с ниско. Няколко месеца след тази операция, получи масивен инсулт и почина Cry.

Майката как е? В кома ли е?

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
 Cry Това е толкова ужасно!!!

# 12
  • Мнения: 1 364
Ужасно е!
Дано стане чудо!

# 13
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Майката как е? В кома ли е?

Да, майката е в кома. Всички, които знаем сме потресени. Ако знаете какво ми се иска да направя лекаря, който й е причинил това, имам предвид да започне да я реже на живо  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 14
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Сега видях въпроса за бебенцето. Добре, че поне то милото е добре, но какво го чака без майчица, а има и кака в първи клас - едно чудесно момиченце.

Общи условия

Активация на акаунт