Дехидратация от автобронзантите

  • 781
  • 4
  •   1
Отговори
Моля за вашето компетентмо становище: съществува ли вреда от автобронзантите. Козметичка, при която ходя сподели, че автобронзантите дехидратират бръчките и по този начин те са много по- вредни за кожата от солариума.

# 1
  • Мнения: 955
Здравей, аз се обринах така страхотно от тоалетно мляко с лек бронзиращ ефект, че не мога да ти опиша.. По принцип не ми е чувствителна кожата. След няколко часа покафенях поне 3 тона, което не очаквах и не исках, а цялата ми кожа миришеше на кисело гадно.. аз съм чела ,че са канцерогенни и така нататък, обаче това такова чудо беше..Аз съм твърдо против, кой знае какво пак са набутали вътре..

# 2
  • Мнения: 4 916
Само веднъж съм ползвала автобронзант - на "Джонсън" мляко за тяло. Не забелязах да ми е изсъхнала кожата. Само дланите на ръцете ми бяха като на орехоберачка.

# 3
  • Мнения: 263
Това, което козметичката ти е казала е абсолютна глупост! Хем прифесионалистка, хем не знае какво говори... Ползвам автобронзант от една година. Не съм запозната с марките, които се продават в БГ. Тук съм най-доволна от Aveeno и L'Oreal марките. На L'Oreal ползвам автобронзанта тип спрей (за тялото):



За лице ползвам автобронзант крем на същата фирма с SPF15.

Кожата не изъхва от бронзанта. Просто бронзанта под форматана крем или спрей е с цел да ти дава тен, а не да овлажнява кожата. И понеже хората ги бъркат двете неща, не се сещат да си хидрират кожата с обикновен крем. Така, че, моят съвет е, преди да сложиш автобронзант си намажи тялото/лицето с крема който ползваш по принцип. Изчакай да попие и тогава сложи автобронзант.
А, за ръцете като орехоберачки - така се получава, защото след ползване на автобринзант ръцете на се били измити веднага. Всички качествени бронзанти слагат предупреждениа на опаковката и изрично инструктират ръцете да се мият веднага след ползване на крема.

# 4
Благодаря за получените отговори по темата. Аз досега съм използвала автобронзанти от Avon, Johnson, Loreal, Oriflame, но от никой не съм била изключително доволна. Сега съм решила да пробвам новия на Garnier( за лице), въпреки съвета на козметичката. Колебая се кой нюанс да избера. Те са два: по-светъл и тъмен. Аз в момента съм още светла, но ставам много мургава за кратко излагане на слънце.

Общи условия

Активация на акаунт