Почистване на аспиратор

  • 23 979
  • 9
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 176
Кажете с какво да изчистя алуминиевите филтри на аспиратора. В инструкциите пише със сапунена вода, но мазнотиите не се чистят - пробвах вече. На обезмаслителя пък пише да не се използва върху алуминиеви повърхности.

# 1
  • Мнения: 702
С веро и гореща вода

# 2
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз ги накисвам във вода и веро за няколко часа и си пада мазнотията!

# 3
  • софия
  • Мнения: 432
носи ме ги на автомивка, с пароструйката става чудесно,  не се шегувам

# 4
  • Мнения: 161
Кажете с какво да изчистя алуминиевите филтри на аспиратора. В инструкциите пише със сапунена вода, но мазнотиите не се чистят - пробвах вече. На обезмаслителя пък пише да не се използва върху алуминиеви повърхности.


Аз ги накисвам във вода и препарат за разтваряне на мазнини "Meglio" . Може и да не изписвам правилно името, аз му викам "Магия". Този дето има един жълто-зелен цвят. Не разваля алуминия - пробвала съм многкранто.
Кисне няколко часа, разбира се не пада мърсотията от самосебе си....

После със подвижния душ, (свалям душа, така че остава само маркуча) ...долепям го от едната страна на решетката  и от силната струя от другата страна излизат малки "топчета"  от налепите. Със една стара четка за зъби  и със струята вода им "помагам" да излезнат от дупчиците и ги изчетквам.
Повтарям и потретвам докато излезе всичко. От едната , от другата страна, после пак.
Много е досадно чистенето на тези алуминиеви филтри.

Мойте са на Wirpool и са със една сложна оплетка от вътре ... и толкова се набива в нея.
Що не са го измислили някак си да се разглобяват .....
На мен ми е много досадно чистенето им...

Ще следя и аз темата - може някой да предложи по-лесен и ефективен начин.
Успех в чистенето. clean

# 5
  • Мнения: 115
И аз със meglio. Само че направо напръсквам обилно, оставям няколко часа и и изплаквам с подвижния душ, ако има нужда търкам с четка. Тоя препарат и наистина е магия, мазнотията няма шанс и нищо му няма на филтъра ми. По този начин става много лесно и без почти никакви усилия! Мен лично ме дразни чистенето на самия аспиратор!

# 6
  • Мнения: 74
Тези мазнотии излизат само с Меглио.Приятно чистене.

# 7
  • Мнения: 8 999
Когато се присетя, го бутам в мялната. Както и решетката за тави на фурната. Ако се прави по-често - не се натрупват толкова мазнотии и се изчиства добре.

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Когато се присетя, го бутам в мялната. Както и решетката за тави на фурната. Ако се прави по-често - не се натрупват толкова мазнотии и се изчиства добре.

И аз така правя. Когато нещо не ми достига ,за да донапълня миялната и да я пусна. Слагам решетките от фурната и филтрите от миялната, дори и да не са мръсни много. Така се поддържат много лесно. Peace

# 9
  • Мнения: 492
Обезмаслител Меглио.Напръскваш и след 5 минути с гъбичката търкаш и отстраняваш.Всички блажнотии са аут.

Общи условия

Активация на акаунт