въпрос към раждалите нормално с епизиотомия

  • 2 999
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
родих преди 2 седмици с епизиотомия и в началото ме болеше като сядам, вече нямам проблеми с шева, но имам доста гадно дърпане и опъване някъде отвътре (извън областа на шева).Исках да попитам тези , които са ги рязали, кога изчезва това опъване, и евентуално кога може да се започне някакъв спорт?
Мерси!

# 1
  • Мнения: 545
Здравей! Аз имам епизиотомия - пет шева. Към петнадесетия ден вече нищо не усещах. И аз се чудя от кога да почна с някакъв спорт, че имам корем да стягам, но време никакво с това бебе. Според мен изчакай напълно да се възстановиш и тогава. А придърпване може да има доста дълго време. Най-добре след 40 ден почни, след като посетиш отново гинеколога.

# 2
  • Мнения: 617
Здрасти!
И при мене така гадно опъваха шевовете, но мисля че  след втората седмица вече всичко се нормализира. А за спорта поизчакай малко, докото се почустваш напълно въстановена.
Аз също искам да започна с гимнастика, но не ми остава време или просто още не мога да вляза в ритъм с бебето и домакинската работа

# 3
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Ееее,мами много бързате със спорта,по-спокойно,нека минат поне два три месеца,че ще си докарате някой пролапс на матката,нека първо връзките които са се пренатоварили от бременността да се възстановят,пък и бебо да поотрасне и да ви остава повече време.Няма да сте си все дебели я,ей ме мене за девет месеца и следа няма от дебелините,а и още си кърмя бебка Mr. Green
Що се отнася до шевовете,след един месец ще сте ги забравили ако всичко върви нормално Peace

# 4
  • Мнения: 1 691
Спря да ми придърпва след около месец и половина, макар че понякога още се появява малко неприятно чувство. Май съм от бавно зарастващите.

# 5
  • Мнения: 985
 На мен даже до към 2рия месец след раждане имах неприятно чувство отдолу.Много гадно. Мъжът ми бая време стоя на сухо Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 372
Моята беше с разграждащи се конци и спря да ми опъва като се разградиха напълно.Но когато започнах с физическите натоварвания(фитнес ,гимнастика,колело) си ми опъваше известно време

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Спря да ме боли и дърпа след около 1,5 месееца след раждането.Спортуването го започнах след 40-ия ден.Така ми каза лекарката при която раждах.

# 8
  • Мнения: 2 677
Оправих се напълно три месеца след раждането, макар че не съм най-подходящия пример, защото рядко се среща такава огромна епизиотомия...
Но е напъллно нормално да имаш такова придърпване, с времето всичко ще се оправи!  Peace

# 9
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Момичета,
родих  нормално но имах 2-ра степен разкъсвания- близо 40 шева.Вече зараснаха , но малко ме е страх да започнем с цуни-гунито още заради това.Даите съвет....
Не че имаме време от бебо  засега....
благодаря ви
Вили

# 10
  • Мнения: 985
Момичета,
родих  нормално но имах 2-ра степен разкъсвания- близо 40 шева.Вече зараснаха , но малко ме е страх да започнем с цуни-гунито още заради това.Даите съвет....
Не че имаме време от бебо  засега....
благодаря ви
Вили
Недей да бързаш,че много боли ако не ти е напълно отминало.

# 11
  • Мнения: 2 039
На мен даже до към 2рия месец след раждане имах неприятно чувство отдолу.Много гадно. Мъжът ми бая време стоя на сухо Mr. Green
Peace Crazy Мислех си,че никога повече няма да правя секс през живота си  Mr. Green Whistling

# 12
  • Мнения: 5 391
Болки не съм имала почти след епизиотомията, такова придърпване не съм усещала.

# 13
  • Мнения: 1 691
Момичета,
родих  нормално но имах 2-ра степен разкъсвания- близо 40 шева.Вече зараснаха , но малко ме е страх да започнем с цуни-гунито още заради това.Даите съвет....
Не че имаме време от бебо  засега....
благодаря ви
Вили

От личен опит - много предпазливо и много бавно! Повечко овлажняване (гелче или нещо друго), повечко гушкане и галене предварително - ако бебо ви позволи, разбира се Wink Да си призная, мен още ме наболява, ако нещата станат по-бързо от най-бавното.

# 14
  • Мнения: 1 104
Почти 2 месеца осещах някакво придърпване, но сега почти 3 месеца след раждането всичко е ОК.Много рядко ми се случва да отида на фитнес поради липса на време, но започнах два месеца след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт